Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám séta közben a...

Kiskutyám séta közben a földre szegezi az orrát, szaglász, megáll, stb. Most rángassam a pórázt?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, finoman bele kell rántani a pórázba és továbbmenni, de őt ez nem zavarja túlzottan. Ha erősebben rántok, akkor meg "repül" egyet és sajnálom, mert nem tanul belőle és kezdi elölről, és nem akarom végigröpíteni az utcán... :) Sőt van, hogy ilyénkor ledermed és nem jön tovább. Mit rontok el? Most lesz 3 hónapos.

2013. jún. 1. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát hívjad. :D Gyakoroljatok az utcán, hogy csak körbe körbe mentek... xD Én ezt csináltam a ház előtt egy időben. :D Előbb utóbb megtanulja, hogy ha te megfordulsz akkor neki is meg kell...
2013. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt, menj egy kicsit tempósabban, hogy ne legyen ideje szaglászni, másrészt előzd meg, hogy megálljon és letegye az orrát! Már akkor lehet rántani rajta és egy "nem" szóval tiltani, amikor még csak le akarja tenni az orrát. Amúgy 3 hónapos, még elég kicsi. De ha határozott vagy és következetes, akkor gyorsan rá fog jönni, hogy mi a szabály. Viszont ha így sétálsz, akkor máshol biztosíts neki lehetőséget rá, hogy szabadon, póráz nélkül kedvére szaglászhasson!
2013. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Valletta ***** válasza:
100%
Legyenek a sétának a kutya számára is érthető módon elkülönülő szakaszai, amikor láb mellett van, illetve amikor megengeded neki, hogy szaglászódjon. Amikor lábnál megy, legyen rövid, de ne feszülő pórázon, tempósan haladjatok előre, így esélye sem lesz szaglászni, de még megállni sem. Amikor lazábbra engeded, adhatsz neki Mehetsz parancsot, vagy bármit amit szeretnél, a lényeg, hogy a kutya értse, mikor van lábnál és mikor nincs, így nem fog állandó jelleggel próbálkozni.
2013. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Van egy jókora zöld kert, ahol egész nap kedvére szaglászhat, azért gondoltam, hogy séta közben ne csinálja már. :)

Az a baj a gyors tempóval, hogy még elég félénk, és néha alig vánszorgunk egy-két lépést percenként. Ilyenkor szaglászik. Viszont van, amikor még futni is hajlandó, és olyankor tényleg rendesen viselkedik! :))

2013. jún. 1. 11:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kert az a lakhelye és nem a szaglászásra való hely, szóval rosszul gondoltad. Ki kell vinni az erdőbe, mezőre, vízpartra és ott elengedni. Az oda és vissza vezető úton pedig elvárhatod, hogy ne szaglásszon, hanem haladjon. Ezek szerint erre a lassú haladásra te szoktattad rá, hiszen eddig is engedted, hogy ezt csinálja és csak pár lépést haladjatok percenként. Valószínűleg az első perctől rosszul csináltad a pórázas sétát és neki nem az jött le belőle, hogy megyünk valahová, hanem az, hogy kimegyünk az utcára szaglászni. Kommunikációs probléma van köztetek.
2013. jún. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van egy hatalmas udvar, ahol kedvükre mozoghatnak a kutyáim, de tapasztalatból mondom, hogy nem elég.

Ezen felül minket anno a kutyakiképző próbált kicsit ráhangolni arra, hogy gondolkozzunk kutya fejjel.

Nekünk milyen érzés lenne, ha végre kiszabadulhatunk otthonról, de nem nézelődhetünk, nem gyönyörködhetünk a tájban, stb stb, csak végigrohanunk azon a pár utcán, aztán irány vissza a megszokott helyre!? :)

Kell a kutyának is néha egy kis lazaság, amikor kedvére mehet, szimatolhat, felfedezheti a világot! Kiskutyaként még pláne nagyon izgalmas ez, hiszen még minden új.


Én is azt javaslom, amit itt az egyik válaszoló. Tempósabb séta, lábhoz parancs, ilyenkor nincs külvilág, csak a gazdi és ő. Ezt fontos megtanulni, mert lehet "veszélyes" helyzetbe keveredtek, avagy útszélén kell sétálni, bármi, amikor nem lehet bohóckodni. De legyen olyan szakasz is, amikor élvezheti a sétát és szaglászhat.

Ezt mi úgy szoktuk megoldani, hogy amikor szimatolás van, akkor "kiengedem a pórázt" és az én tempómban sétálunk.

A lábhoz parancs kiadásával viszont én veszem fel a kutyáim sétatempóját, ami nekik kényelmes olyan szempontból, hogy eszük ágában sincs megállni, rövid póráz és gyerünk.

3 hónaposan még nagyon pici, ne várd, hogy azonnal tudni fog mindent, de majd szépen lassan beleszokik, ha tudatosan erre neveled. Lehet otthon is gyakorolni póráz nélkül jutalom falattal. :)

2013. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Amikor odaérünk a parkba, vagy néha az útszélen szoktam engedni, hogy szaglásszon, de nem merem pórázról levenni, mert nem megbízhatóan behívható. Viszont nem engedhetem még neki, hogy a szájába vegyen dolgokat, mert nincs meg az összes oltása, és folyton rá kell szólnom, amit, ha kutya lennék, én ki nem állhatnék.

Köszönöm a jótanácsokat mindenkinek!!!

2013. jún. 1. 12:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 3 hónapos a kutyám, és a séták másról sem szólnak, mint arról, hogy "nem", "fúj", "gyere" szerintem nincs ezzel semmi gond, hisz most tanul mindent. Persze arra mindig figyelj oda, hogy ha szépen jön láb mellett akkor dicsérd folyamatosan kedves hangon, hogy legyen feloldás. Egyelőre én sem merem elengedni, mert otthon behívható, de csak ha nincs zavaró körülmény, így kitűzök egy célt ahova megyünk pl park, mező vagy csak valami füves placc és ott lassabban megyek és szépen kivárom amíg minden fűszálat végigszagol.
2013. jún. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy a kölyköt miért nem meritek elengedni? Most lenne a legegyszerűbb megalapozni a póráz nélküli sétát. Ők még ösztönösen kötődnek a gazdihoz, illetve bármilyen emberi élőlényhez (vagy másik kutyához), mert az jelenti számukra a túlélést. Persze nem autók közt kell szabadon engedni, hanem biztonságos területen, mondjuk mezőn, de ott ha akarod se tudod elhagyni a kölyköt, mert bármerre mész, nem fog eltávolodni tőled. Ahogy kamaszodik, úgy merészkedik egyre távolabb. Ilyenkor a legegyszerűbb a behívást is gyakorolni. Ha majd 8-10 hónaposan akarjátok először elengedni pont a tini korban, akkor aztán tényleg megy majd amerre lát, mert nem szokta meg a szabadságot és azt, hogy olyankor is a gazdi irányít. Mivel ekkor már az ösztönei önálóságra késztetik, így százszor nehezebb dolgotok lesz, mintha kölyök korban kezdtétek volna. Én mindkét kutyámmal már az első naptól kezdve póráz nélkül sétáltam a töltésen és a többi kutyás ismerősöm is így tett. Ha új kölyök csatlakozott hozzánk, akkor is két perc alatt rávettük a gazdit, hogy felejtse el a pórázt.
2013. jún. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Ment a zöld kéz.

Utolsó! Kipróbáltam amit mondtál és müxik :D De az utcán még mindig problémák vannak.

2013. jún. 3. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!