Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 éves vagyok anyával úgy...

13 éves vagyok anyával úgy döntöttünk hogy lehet kutyám (szoba kutya ) de még kezdő vagyok, mire figyeljek majd, miket engedjek meg neki?

Figyelt kérdés
Szeretném ha nem ő vezetne engem hanem tudnák is neki parancsolni , persze ezalatt nem azt értem hogy rettegnie kell . de azért hogy , az utcán ne menjen a maga feje után ne támadja meg rögtön a nagyobb kutyákat.... stb , stb
2013. jún. 1. 11:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt is kerülni szeretném hogy folyton , folyton , :D a nővérem babusgassa , na meg anya a plusz falatokkal :D Ismerem őket folyton minden állattal ezt csinálják , ami miatt nem csak az állat , de én is rosszul érzem magam és idegesítőek szeretném ha akkor enne mikor éhes és nem folyton , meg hallgatna rám hogyha rászólok hogy nem veheti el , akkor azt ne tegye
2013. jún. 1. 11:49
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia. Amikor megveszitek, akkor már kicsiként is fektessétek le a szabályokat, hogy mit szabad, és mit nem.

Amit egyszer nem szabad, azt onnantól kezdve sose, hiába mondjuk, hogy aranyos, de kárt tesz, és pl vendégek vannak, é jajj de cuki, a nem, az mindig és mindenkor nem.

A büntetésnek nem kell verésnek lennie, sőt... elég egy apró orrba pöckölés, ami kellemetlen, és összeköti, hogyha azt csinálja, akkor pöcök jár, és az neki rossz.

Ha valami olyat tesz, ami viszont jó, akkor dicsérni kell, kedves szóval, simogatással, vagy ah épp van nálad, akkor jutalomfalattal.

A szocializációhoz(hogy ne vaduljon meg más kutyák látványától) ajánlatos már kicsi korban, az oltásai után kutyaoviba vinni, ahol vele egykorú kölykökkel játszhat, és megtanulhatja a "kutyabeszéd" formáit. Ott alap dolgokban is segítenek megtanítani, pl ül, fekszik marad, behívás.

Ezek a legfontosabbak, amiket szerintem egy kutyának tudnia kell.

Fontos, hogy mindennap vidd el sétálni, ha panelkutya, akkor naponta többször is, ha kert is van, ahova kiengedhetitek, akkor elég napi 1X vagy 2X.

Játsszál vele sokat, és tanulgathattok akár trükköket is, mert ezzel csak szorosabbá fűzöd kettőtök kapcsolatát.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de majd úgyis válaszolnak többen, talán ők jobban leírják, mint én.

2013. jún. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Havanese-t ajánlom könnyű kezelni,viszont következetesen kell nevelni mindenképpen! nem szabad egy percre sem megenyhülni a cukiságnak,mert ha rájön,hogy ez beválik használja ellenetek,okos kis dögök a kutyák..

Szabályok felállítása a legfontosabb..


Cesar Milan összes könyvét ajánlom,ebbe nagyon jól leírja a dolgokat!!


Ha következetesen neveled akkor nem lesz gond,bár a kamasz korban 6-8 hónapos korban kb, eléggé makaccsá válnak,ilyenkor erőssebben kell őket fogni,sokkal szigorúbbnak kell lenni velük..


neten olvasgass sokat..

2013. jún. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!