Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én vártam tőle túl sokat?

Én vártam tőle túl sokat?

Figyelt kérdés

Kiskutyámmal két oviba is járunk: az egyik egy kicsit 'poroszosabb' Budakalászon, a másik a nagy hírneves Népszigeti Kutyasuli.

Azt vettem észre, hogy a kettő közt vannak különbségek, és igazából a poroszos javára...a népszigetiben akik ott vannak az ovis foglalkozásokon, szinte teljesen elveszika gadzi szerepkörét, és tök beszabályzottnak érzem magam, hogy én nem szedhetem le a kutyát a sajátomról, csak ha ők szíveskednek észrevenni és leszedni. Egy-két feladat se tiszta, hogy mit miért csinálnak másképpen. Úgy vettem észre ez a tökkezdő gazdáknak remek, dehogy kicsit túlságosan az oktatótól függnek.

Kinek milyn tapasztalata volt itt az ovis foglalkozással?

Az iskolánál is ennyire az oktatótól függnek majd a gazdik?



2013. jún. 1. 13:35
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Nekem nincs azzal gond, hogy teljesen tehetetlen, tájékozatlan embereknek megmondják, hogy mit csináljanak. De lehet ezt egy olyan stílusban, hogy tanácsot adnak és egy olyan stílusban, amitől az ember azt érzi, hogy a szamárpadba ültették.

Példa: legelső alkalom, belépünk a kapun, nő mondja, hogy engedjem el. Elengedem, majd be kell hívni. A kutyám be szokott jönni, csak az ilyen kiabálásokban keres, nem hallja ki a hangomat a többi közül. Amikor a közelemben ért, megfogtam (nem lecsaptam rá, korlátoztam, stb), hanem megfogtam, mert teljesen el volt veszve.(a másik oviban ebben a helyzetben kérik, hoyg fogjuk mega kutyát) A nő olyan kiselőadást tartott nekem mindenki előtt, hogy kinyílt a bicska a zsebemben. Más: ma percekig kergette a kutyámat egy másik, és láttam, hogy kezd elfajulni, de még nem véresen komoly a dolog. A két segítő végig háttal állt a kutyának és az oktatóra figyelt, végül nagy kegyesen észrevették, hogy szét kell választani a kutyákat.

Én nem oktatok ki senkit arról, hogy hogyan tanítsa a kutyát, de szerintem tanácsot mindenki adhat. pl. arra, hogy milyen jutifalatot hozzon, kinek milyen póráz vált be, hol sétálnak, stb. A kuytaovi közösségépítő is, és igenis legyen helye annak, hogy a gazdik beszélgessenek. Ha valaki valami rosszul csinál, az úgyis kiderül a foglalkozáson, ráadásul lehet kérdezni is...

És nem véletlenül járok vele két helyre, a népszigetin több kutya van, jobban ki tud bontakozni, többet játszik. A budakalásziban meg jobb az oktatás. Helyett irányítás.

Jobb esetben mindenki utánaolvas dolgoknak, foglalkozik otthon a kutyájával, több módszerbe is belenéz. Nekik nem kell elmondani a kutyatírtás 1x1-ét.

2013. jún. 1. 15:38
 12/23 A kérdező kommentje:

*kutyatartás


Amúgy a kérdésem még mindig áll, milyenek a sulis foglalkozások? Nekem szimpatikus (volt) ez az iskola, és csak remélem, hogy a kezdő tanfolyam nem olyan mint most az ovis foglalkozás.

2013. jún. 1. 15:41
 13/23 Valletta ***** válasza:
38%
Nem arról van szó, hogy az adott iskola módszere helyes-e vagy sem, hanem arról, hogy ha az ember az adott iskolába befizeti a kutyáját, akkor azt csinálja, amit mondanak neki, ne pedig a gazdák beszéljék meg egymás között, hogy vajon mit is kéne csinálni. Ha a gazdinak nem tetszik a módszer, mert nem hagyják hozzányúlni a kutyájához, vagy mert nem fejlődik, vagy mert nem tetszik neki a módszer, majd csinálja máshogy, de nem az iskola területén. Ha tanácsadóhoz fordul az ember, vagy edzőhöz, nem azért fizet, hogy a többiekkel megdiskurálja, mi a helyes és mi nem. Kap utasítást, tanácsot, ha kell kell, ha nem, nem, ennyi.
2013. jún. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Ma voltunk ott másodszor, és nem fizettem be sehova, mert nem mertem 10 alkalmas bérletet venni...Nem úgy járok oda, hogy közben meg itt panaszkodok... nekem ez egy kissé meglepő tapasztalat, erről kérdeztem az emberek véleményét. Illetve arról, hogy később milyen lesz.
2013. jún. 1. 15:46
 15/23 anonim ***** válasza:
Amúgy egyszer kérdeztem tőlük valamit az oldalukon. A válasz a problémámra: rakjam boxba. Na kösz. Nem mintha olyan hatalmas probléma lett volna, vagy neten akarom megoldani, de azért elég fura, mert a többi kérdésre is általában ugyenez volt a válasz...
2013. jún. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Tény, hogy nem az én stílusom, de lehet megyünk holnap is, és akkor rákérdezek pár dologra.

A kutya miatt szívesen járnék, mert tetszik neki a hely, csak nekem nem annyira...

2013. jún. 1. 15:48
 17/23 anonim ***** válasza:
74%

Természetesen nem azért mennek a gazdák kutyaiskolába hogy egymástól tanuljanak és nem is jó úgy gondolom mikor az egyikőjük "nagyon ért a kutyákhoz és megmondja a tutit", viszont annak meg semmi értelme ha csak a kiképzők csinálnak mindent. Nálunk pl úgy megy hogy a kiképző elkéri a gazda kutyáját (már ha nem annyira antiszoc hogy emberre is támadjon) beleviszi nemkívánatos szituba a kutyát majd megmutatja hogyan kell kezelni az adott helyzetet, közben elmondja mire kell odafigyelni (kutya testbeszédére gondolok). Aztán jöhet a gazda és megpróbálhatja a dolgot, közben pedig a kiképzők figyelik mit hogyan csinál és segítenek neki. Így pl. a felugrálás tiltását 1 alkalom alatt megtanulja a gazda.

Annak nem is nagyon látom értelmét hogy mindent a kiképzők csináljanak, ennyi erővel ott is hagyhatná a gazda a kutyát kiképzésre míg ő elmegy bevásárolni.

2013. jún. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
67%
Na ez az ami engem irritál. Az én kutyámat senki se kéregesse el meg rakosgassa szituációkba. Neki semmi köze az állatomhoz. Mondja el mit kell csinálni és majd én megcsinálom. Olyan természetesnek veszik, hogy egy kutya bárki kezében működik mintha egy tárgy lenne! Hát nem így van! És nem a problémás, antiszociális kutyákra gondolok.
2013. jún. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Ez melyik suli?

Poroszos kutyaiskolában is segítik a gazdát, de a gazdák egymást is. Kicsit olyan, mint a gyereknevelés. Ha mindent desztillálatlanul csak valaki más után csinálunk, akkor kb kiöli az anyai ösztönünket. Az oktató mindkét helyen leszedi a rosszul játszó kutyát, viszont a poroszosnál a gazdi van megkérve rá, így ezt is megtanulja.

2013. jún. 1. 15:58
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor van elkérve a kutya ha a gazda nem boldogul vele, ezt nem írtam oda. Én ezt jónak tartom mert rengeteg ember vizuális úton jobban megjegyez dolgokat. Azért nem jó ha a saját kutyámmal mutatom be, mivel az már tudja a feladatot így bármiféle testjel nélkül is megcsinál mondjuk egy lábhoz kerülést (vegyük ezt példaként) míg tanításnál segíteni kell a kutyának, na de gondolom ezt nem kell magyaráznom. Fontos ,hogy hogy hol és mikor kapja a kutya a jutalmat, és ha ezt szóban nem érti meg a gazda, akkor meg kell neki mutatni.
2013. jún. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!