Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát keresek! Ajánlanátok?

Kutyát keresek! Ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kizárólag csak házi kedvencnek, egy másik, békés és szelíd kutya mellé, Budapest közelében. A törzskönyv nem fontos, az a lényeg, hogy Golden Retriever legyen, vagy hasonló, és hogy egészséges szülei legyenek. Lehetőleg max. 40 ezer kéne legyen... tudom, valaki azt fogja mondani, hogy miért nem fogadok örökbe... sajnos én egy golden retrieverrel (vagy nagyon hasonlóval) képzeltem el az életem, de ezt kompenzálom azzal, hogy minden hétvégén segítek a menhelyi kutyáknak. Linkelnétek nekem az elvárásaimnak megfelelő kutyákat? Lehetőleg szuka! :) Vagy ha nem linkeltek, hanem ismertek valakit, írjatok! Köszönöm!

2013. jún. 1. 14:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál,annak az a neve,hogy ostobaságból szaporítás.Nemcsak nagyüzemben termelő kutyagyárak vannak,hanem egyszeri almok is,amik ugyanolyan nagy kárt okoznak a fajtának.Egyrészt nem tudja senki,hogy a szülők nem rokonok-e,másrészt a legtöbb ilyen szaporító nem költ arra,hogy a fajtára jellemző betegségekre szűrjék a kutyákat,az idegrendszeri problémákról nem is beszélve.Ugyanis fogalmuk nincs ezekről,utána nem olvasnak.Gondolják minek,hiszen úgyis papírok nélkül lesznek továbbadva a kölykök.Meglátnak a futtatón vagy a szomszédban egy kant,ami szerintük szép,közben meg lehet olyan hibája,ami tenyésztésből kizárja.

Ezek az ostobaságból szaporítók tipikusan azok,akik azt hiszik,Bodrikának életében egyszer szaporodnia kell ahhoz,hogy boldog legyen.Ha a vevőnél derül ki,hogy beteg a kölyök,vonogatják a vállukat,hogy ennyiért mit vártál?

Ezeknél a szaporítóknál általában jól bánnak a kutyákkal,de a hülyeségükkel mégis nagy kárt okoznak.

2013. jún. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%

"pl. lenne két kutyám, és születnének kölykei akkor nagy valószínűséggel őket is eladnám, és több, mint biztos, hogy érdekelne, hová kerülnek. tehát, ha csak pár jelentkező lenne és ők nem lennének megfelelőek, akkor inkább nem adnám oda nekik. maradnának, amíg nem találok jó gazdikat. én ilyenre gondoltam."


Ez az a fajta szaporítás, amire a másik kérdésednél írtam egy elrettentő példát. Ott már félmilló körül jár az állatorvosi számla, de a kutya nyomorék marad egész életében. Az a mázlija, hogy olyan vette meg 30 ezerért, akinek nincsenek anyagi problémái és nem viseli meg az állandó állatorvosi ellátás. Az már sokkal inkább megviseli, hogy látnia kell a kutya szenvedését.

De mindegy, vegyél kutyát ahonnan akarsz, ebben az árkategóriában nem kunszt goldit találni, tele van velük az összes hirdetőújság, szinte utánad dobják őket annyi van belőlük.

2013. jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Tényleg tele van velük minden? Akkor légyszi keress már nekem is, mert sehol nem találok, csak tenyésztőket.
2013. jún. 1. 18:07
 14/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem képzeled, hogy majd én fogok neked szaporítókat keresgélni, mikor épp arról akarlak lebeszélni! ;)
2013. jún. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ironikusan mondtam, és kérlek ne kezdj el itt is veszekedni.
2013. jún. 1. 18:19
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

azt nem értem, hogy az előző kérdésed annyi válasza után, miért nem hiszel még a többi embernek? szerinted rosszat akarnak neked? nem direkt szekálnak és "veszekednek".

nem azért mondják, hogy fogadj örökbe, mert különben gonosz ember vagy ha nem, hanem azért, mert nincs 40ezer alatt olyan kutya amilyet keresel.

2013. jún. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Milyen idős kölyköt szeretnél? Mi a retriever fajtamentőktől fogadtuk örökbe a kutyusunk 8 hónapos korában, de pl. volt náluk 4 hónapos labrador is. Ha nem sürgős akkor várj picit vele, sajnos gyakran kerül hozzájuk kutya.
2013. jún. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
[link] Itt találsz
2014. márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!