Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mérte már le valaki a kutyája...

Mérte már le valaki a kutyája max. Szaladási sebességét?

Figyelt kérdés
Ha igen,akkor a legnagyobb sebesség mellett a fajta is érdekelne.
2013. jún. 2. 16:42
1 2
 1/15 Esprimo Mobile ***** válasza:
100%
Régen volt melohelyemen egy vörös kis testü , rövidlábu rövidszörü korcs kan kutya ,kb50 centi magas lehetett és max 15 kilo. Volt egy göndörszörü lány társa. A kani kutya nagyon hiperaktiv de okos volt , 26-km/órás végsebeségü elektromos bicajom kb 1-km-ig nemvolt neki ellenfél , a motoromal a kan kutya rövid távon 50-km/h sebeségel tartotta a tempót a lány kutya normál adotságu volt hasonlo testméret ojan , 30-35 volt a végsebesége. Iszonyatosan gyors volt a kis vörös, és szeretett versenyezni a járgányaimal .
2013. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Esprimo Mobile ***** válasza:
Régen volt melohelyemen egy vörös kis testü , rövidlábu rövidszörü korcs kan kutya ,kb50 centi magas lehetett és max 15 kilo. Volt egy göndörszörü lány társa. A kani kutya nagyon hiperaktiv de okos volt , 26-km/órás végsebeségü elektromos bicajom kb 1-km-ig nemvolt neki ellenfél , a motoromal a kan kutya rövid távon 50-km/h sebeségel tartotta a tempót a lány kutya normál adotságu volt hasonlo testméret ojan , 30-35 volt a végsebesége. Iszonyatosan gyors volt a kis kani, és szeretett versenyezni a járgányaimal . De a nyulat ö sem érte utol.
2013. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer egy nj megkergetett bicajozás közben, 40 nél még jött mellettem csak gondolom kikerültem a területéből és abbahagyta a kergetést.
2013. jún. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 hersze ***** válasza:
Tónál ránk szakadt az ég kocsiba betömörültünk kutya futott kocsi mellett 50-nel kényelmes tempóba (2 utcát mentünk csak, amstaff)
2013. jún. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Ma olvastam egy tanulmányt, orosz agár legnagyobb sebessége 57,4 km/h
2013. jún. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

hát mi futtattuk két hete a pitet. amolyan agárfutattós verzió volt. mivel első alkalom ezért nyilván "lightos" megterhelésben részesítettük viszonylag rövid (persze kinek mi a rövid) távon. 50-60al ment a kocsi de szó szerint röhögve tartotta a tempót. nem akartam hinni a szememnek, azt hittem "kinyiffan" tőle de nem. szerettem volna most vasárnap is vinni de nem jött össze mivel strandolás úszás volt a progi mára.


tehát azt nem tudom hogy vajon ez volt e a max neki. de valójában a kérdés is relatív, mert lehet hogy most az övé 50 de lehet hogy x idő után rendszeres edzéssel több lesz értelemszerűen. legalábbis az enyém full olyan hogy lehet hogy egy adott dologtól elsőre "kifulladt" de pár alkalom után meg sem kottyan neki ugyanaz a megterhelés ami előzőleg "kinyírta".

2013. jún. 3. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Egy kicsit furcsa,hogy mennyi kutya szalad 5O-6O km/h sebességgel...Azért,mert amint olvastam,a bajnok agarak sebessége olyan 6O-7O km/h,és ezt a sebességet tenyésztéssel,szelekcióval és rengeteg edzéssel érik el....Aki írta,hogy a pit röhögve tartotta az 5O-6O km/h sebességet,ajánlom,hogy nevezzen be egy ilyen versenyre...Esetleg a rekordok könyvét is célnak tűzheti ki ilyen teljesítménnyel...
2013. jún. 3. 08:45
 8/15 anonim ***** válasza:

nem kötelező elhinned de így volt. én kívülről figyeltem az eseményeket. és mint már írtam, nem hittem a szememnek. megkérdeztem mennyivel ment a kocsi. mondták hogy 50-60al. a páromnak annyira megtetszett ez a képessége a kutyának hogy kitalálta hogy motor mellett futtatja a kutyát. és nem robogója van vagy ilyenek. speed motor, nem is tudom milyen márka.

[link] ez az egy képem van gépen a mocijáról, de gondolom azt azért tudod hogy ezek a motorok sem kettővel poroszkálnak. gondolod ha kb. 20al tudna futni a kutya akkor eszébe jutott volna ilyen hogy a moci után szaladgáljon? természetesen ebbe nem egyeztem bele mert azért az ilyesmi nem ugyanaz. de ettől függetlenül mint már írtam én még azon sem lepődnék meg ha a kutya rendszeres edzéssel magasabb teljesítményt is elérne.

és mint már írtam, azt hittem hogy legalább alsó hangon a kutya "kidöglik" de nem. igaz rövid táv volt.

amúgy nem tudom mi olyan hihetetlen abban hogy egy pit képes szép teljesítményt elérni. nem akarom fényezni ezeket a kutyákat de marha terhelhető kutyák. ráadásul istennek sem adják fel. mi sem jobb példa erre amikor olyan súlyokat húznak el (persze megfelelő rendszeres edzéssel) amit lehet még te sem tudnál elmozdítani. ráadásul a párom új kedvence az xxl pit. nekem nem tetszenek, sokáig azt gondoltam lomhák, mígnem mutatott youtube-on egy videót ahol a fater repesztett a platós kocsijával két xxl pit meg rohant utánna és futásból felugrottak a haladó kocsi platójára. nem volt semmi.

nem mellesleg akármilyen másik fajta kutya is biztosan lazán eléri ezt a sebességet főleg ha egy energiabomba, ahogyan az első válaszoló is írta. nos. a mienknek sem elég napi egy óra séta. tombol benne az energia. így ha ebbe belegondolok, számomra nem is olyan furcsa hogy akkora sebességgel loholt. lehet ha egy több órás úszás után csináltuk volna akkor nem futott volna ilyen gyorsan értelemszerűen.


az agarakhoz megmondom őszintén nem értek, de egy ismerősömnek voltak. és rendszeresen vitte őket agárpályára futtatni. lehet hogy itt is én vagyok a h.lye de azok nem "csak" 50-60al szaladgáltak. nem mellesleg az agárban -tudtommal- az a baromi nagy különbség hogy tulajdonképpen a semmiből képes azonnal felgyorsulni ennyire -tehát nem fokozatosan mint a mi esetünkben- magyarán kilő mint a puskagolyó, plusz baromi hosszú távon képes ezt a tempót hibátlanul tartani. nos. az enyém lehet hogy a kirobbanó energiájának köszönhetően fokozatosan elérte ezt a szintet de akkora távon mint pl. az agarak már biztosan csúfos kudarcot vallott volna, ezt nem vitatom. tehát ennek ellenére egy agár tuti kiröhögné az enyémet. mert mire az enyém felgyorsulna akár 50re az agár már rég messze jár.

2013. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

de amúgy összeszedtem néhány csodakutyát. szóval nem csak az enyém létezik. am én is gondoltam arra hogy videóra veszem.


http://www.youtube.com/watch?v=qsiZaWI02eI


http://www.youtube.com/watch?v=39CHjpOs_I8


http://www.youtube.com/watch?v=eC7jRtoilQo


http://www.youtube.com/watch?v=equve-UMewY


http://www.youtube.com/watch?v=nsXn7LWvaPA


http://www.youtube.com/watch?v=MC2PHxANeoM


és nem mellesleg még ki tudja hány ember kutyája képes ennyivel futni.

2013. jún. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mégis miből gondolod,hogy ezek a kutyák 5O km/h sebességgel szaladnak??Azért mert alól odaírtak egy sebességet??Amúgy én úgy tudom,hogy az autók kilométerórája valami tízzel többet mutat,mint a reális sebesség...Az agarak sebességét traffi-val mérték le,de csak 6O km/h körül sikerült szaladjanak...Remélem érted miért hihetetlen nekem,hogy egy pit ezzel a sebességgel "kacagva" szaladna...
2013. jún. 3. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!