Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudok beszerezni kutyakosa...

Hol tudok beszerezni kutyakosarat biciklire?

Figyelt kérdés

Van egy spánielem, aki imád bicajjal jönni velem, főleg, ha még cipelem is. Sajnos, amik vannak a bicikli boltban kosarak, nem túl kényelmesek neki és nem pont 20 kg-ra találták ki.

Neten keresgéltem már, de max 8-9 kg-ig találtam kosarakat.

Esetleg valakinek valami ötlet, esetleg házilag csinálni egyet vagy valami?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2013. jún. 2. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én egy időben az 5 kg-os kutyámat hordtam bringával. A kosár a kormánynál van, de az az 5 kg is sokszor megvezette a kormányt. 20 kg-ot max hátul tudnál vinni, én viszont hátra biztosan nem tenném a kutyámat.
2013. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de nem ezt kérdeztem.

Mindenképp elől szállítom a kutyát. A kérdésem az, hogy hol tudok a súlyának megfelelő kosarat beszerezni?

2013. jún. 2. 17:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
max csináltass, ekkora méretre nem gyártanak, pont azért amit az előző hozzászóló leírt. És imádkozz,hogy a rendőr ne kapjon el ugyanis a kressz előírja, hogy biciklin élő állat nem szállítható!
2013. jún. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

20 kiló a spánieled? Nem gondolod kissé kövérnek? 5 kilót minimum le kéne adnia. Úgyhogy a kosárban ülés helyett a futást kezdeném el szorgalmazni nála.

Kérdésedre válaszolva, inkább csináltass valakivel ilyen kosarat.

2013. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Bozsikrisz ***** válasza:

Első jól írta, csináltatni kell. Egyébként 20 kg körül már a gyerekülések sem használhatóak, hátul sem.

Elöl iszonyatosan balesetveszélyes, és nem csak magadat, hanem a kutyádat, és másokat is veszélyeztetsz vele.

Próbáld csak ki, hogy egy 20 kilós gyereket ültetsz a kormányra, kb az első kanyarnál el fogsz borulni.

2013. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem volt eddig probléma a szállításnál :D Kb-i súlyt írtam csak, hogy 20 kg. Nem lett lemérve. Az állatorvos szerint pedig pont jól néz ki a kutya, szóval nem aggódok a súlya végett :)

Viszont valószínűleg csináltatni fogok neki valamit, mert ezek a fém kosarak nem neki lettek kitalálva.. Nem épp kényelmes :/

2013. jún. 3. 16:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Mind szép és jó,de nem a kényelme miatt kéne ennyire aggódnod,hanem a biztonsága miatt. Nagyon balesetvesélyes dolog amit művelsz. Nem azt mondom,mert már én is vittem kosárba a kutyámat,de nem azért mert jó bulinak tartom.

Gondolj bele bármi történhet, leszakadhat a kosár (mert miért ne?) vagy a kutya meglát valamit vagy megérez és kiakar ugrani,vagy csak ficánkol egyet mert jönegy méhecske vagy valami és te megrémülsz elrántod a kormányt,jaj annyi minden van.


De látom téged ez nem nagyon érdekel,szóval abba hagyom:) kérdésre válaszolva: csináltass

2013. jún. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Természetesen, érdekel a kutyám biztonsága... nem vagyok egy pánokolós fajta, munkámból adódóan. Na de nem ez a lényeg.

Én se minden napos szállításra gondoltam, de vannak helyek, ahova jobb ha így viszem. Mivel kocsikázni nincs lehetőségem, ezért marad a bicaj és ilyen esetekre nem árt, ha a kutyámat nem préselem be egy kis semmi kosárba.

Természetesen a kutya "rögzítve" van megfelelő módon, hogy az ugrálás és egyéb veszélyes szituációkat elkerüljük.

Tisztában vagyok azzal, hogy nem egy egyszerű szerkezet kell, ami leszakad, hanem stabil, erős anyagokból kell majd csinálni megfelelő kosárfélét a kutyának.

2013. jún. 6. 19:51
 9/11 A kérdező kommentje:
pánikolós*
2013. jún. 6. 19:51
 10/11 anonim ***** válasza:

A biztonságot szerintem nem csak arra értették, hogy leszakad a kosár, hanem a kormányzás. Úgy látom tényleg nem hiszed el nekünk, hogy gyakorlatilag lehetetlen ilyen súllyal kormányozni.

Mindegy, próbáld ki, kívánom, hogy ne legyen baj.

2013. jún. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!