Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyust szeretnék, de a...

Kutyust szeretnék, de a nyugodtabb fajtából. Melyik fajta kutya lehet ilyen?

Figyelt kérdés
kinti kutya lenne,de nem szeretném,hogy rongáljon,főleg a kertet ne.Nappal szabadon lenne,éjszakára pedig kennelben.Mindennapos mozgást tudnám neki biztosítani.Persze nem szeretnék nagy kutyát.
2013. jún. 2. 18:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%

Ha le van vezetve az energiájuk, egyik kutya sem rombol. Mind unalomból rombol.

Nem egyszerű a kérdés, el gondolkodtattál.

- Cocker spániel,

- Vizsla (bármilyik közülük)

- Dalmata

- Border Collie

- Francia bulldog

... Beagle-t csak azért nem javaslom mert makacskodó és szökős.

2013. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Border collie, vizsla???????????? Azokat lelőni se lehet.

Francia bulldog, kis energiaszintű kutyák.

2013. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, félreolvastam kintre nem jó a francia bulldog. Inkább bernáthegyi, újfunlandi.
2013. jún. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Viszont a Francia buldog nem igazán való kinti kutyának. Esetleg valamilyen spániel féle, vagy Golden ill Labrador, mert ők se túl nagyok
2013. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok.

Nem szeretne nagyot, és ha le tudja vezetni sétákkal az energiát, és kinti kutya lesz akkor vizsla és border is tökéletes választás.

2013. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan kutyafajta, amelyik nyugodt. Ez ugyanis egyedi jellemvonás, teljesen független a fajtától. Tehát az adott alomból kell a megfelelő vérmérsékletű kölyköt kiválasztani. Ebben segíthet a tenyésztő.

Az viszont elképzelhető, hogy vannak olyan kutyafajták, aminek egyedei között ritkábban fordul elő nyugodt, alacsony energiaszintű kutya, így kisebb az esély, hogy sikerül egy olyat kifogni. A border collie pont ebbe a kategóriába tartozik. Lehet közöttük is nyugodt kutyát találni, csak nehezebb.

A rongálás meg attól függ, mennyire van a kutya fizikailag-szellemileg lefárasztva. Ha nincsen lefárasztva, akkor unalmában fog nekiállni rongálni. Nem érdemes munkakutya fajtákat választani, vagy olyanokat, amiknek hatalmas a mozgásigénye (pl. szánhúzókutyák) ezeknek ugyanis extrém sok foglalkoztatásra van szükségük, hamarabb kezdenek unatkozni. Ne legyen terrier, azok általában hajlamosabbak az ásásra, ami a kert szempontjából nem lenne jó. Egyébként azt szokták mondani kutya és kert nem kompatibilis egymással, de persze azért ez enyhe túlzás. Az tény, hogy kutya mellett semmi esetre sem lesz ugyanolyan a kert, mint előtte volt. Ha van veteményes, virágoskert, ezeket célszerű elkeríteni.

A lényeg tehát, a megfelelő kölyök kiválasztása. A fajta másodlagos szempont.

2013. jún. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A golden meg a labrador ajánlgatását fejezzétek már be!! Egyszerűen nem valók bárkinek! Speciel olyan kutyaiskolában dolgozom, ahol specifikusan retrievereket képzünk és hozzák hozzánk az elcseszettebbeknél elcseszettebb goldeneket meg labradorokat, mert megvették nyugodt, kedves családi kutyának és felnőtt és sopánkodnak h nem az... jah kérem, h eredetileg vadászkutya, jah h szar helyről vetted és idegbeteg... jah h nem minden a kinézet...bocs :D
2013. jún. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Márpedig első kutyának a golden meg labardor legjobb, meg esetleg uszkár...de utóbbit ha jól tudom nem lehet kint tartani. Mit jelent a mindennapos mozgás nálad?
2013. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Valletta ***** válasza:
88%
Szerintem meg akinek nincsen semmi elképzelése arról, hogy milyen fajtát szeretne, az menjen be a legközelebbi menhelyre, adja elő, hogy közepes termetű, nyugodt kutyát akar kinti tartásra és kapásból lesz vagy 20, amiből ott helyben választhat. Akinek semmi konkrét elképzelése, terve nincs a kutyával, az úgysem fizeti ki egy fajtatiszta kölyök árát.
2013. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Márpedig első kutyának a golden meg labardor legjobb"

És ezt ki mondta?? Mert h nekem van és tudom, h nem, illetve elég sok van amelyikkel életem során foglalkoztam és tudom h nem... de hát mindenki ezt mondja, így ezt kell szajkózni, meg hát a filmekben is minden családnak ilyenje van... pfff - szerinted miért van tele a retriever mentés és vajon hozzánk miért hoznak annyi kezelhetetlen retrievert?? Hm????

2013. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!