Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhásznak olvasom, hogy...

Német juhásznak olvasom, hogy nem lehet nyers sertés és baromfi húst adni . De mi van pl a virslivel sonkával? Meg miért nem szabad?

Figyelt kérdés

azok is nyersek nem ? én pl szokok a tápjába ilyen sonka szeleteket vagy esetleg virslit vagy párizsit hentes árukat tenni de akkor nem szabad mert az is nyers ? na meg mi van a juti falattal ? én szoktam virslit jutninak adni

Köszi a válaszokat !


2013. jún. 2. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne??
2013. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Baromság. Sertést semmilyen kutyának se lehet adni nyersen, de baromfit megfelelő hőkezelés után (fagyasztás) simán lehet, ahogy több vadhúst is.

Olvasgass a barf étrendről.


A virsli amúgy nem nyers.

2013. jún. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
egy német juhászok könyvben olvastam és a wikipédián is aminek tudom nem minden esetben lehet hinni de ezt ez a könyv is megerősíti
2013. jún. 2. 22:01
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ostobaság, nyugodtan adhatod. Nyersen a baromfi félék, nyúl, ló, marha stb adható a disznó viszont nem, egy vírus miatt ami a kutyára veszélyes.
2013. jún. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi! és az ilyen szeletelt boltban kapható sonka páriszi amit mi is eszünk ?
2013. jún. 2. 22:22
 6/14 anonim ***** válasza:
Azok semmire sem jók, mint étel. Jutalomnak csak.
2013. jún. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
és azok nem nyersek
2013. jún. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Édesapám németjuhászokat tenyésztet, kb 20 éve adta vissza a kennelnevet. Már abban az időben is etette őket nyes hússal, és soha nem volt gondjuk tőlle. Persze sertést nem kaptak de mivel olyan helyen laktunk voltak nyulaink és csirkék is a kutyák pedig heti 2-3 alkalommal kaptak nyersen. Ha valaki marhát, kecskét, birkát vágott akkor a nyesedéket átvette és ment a kutyáknak. A virsli, párizsi, egyébb felvágottak pedig nem nyersek. Mondanám hogy nézz utánna a neten hogyan készűl és miből de valszeg soha többé nem ennél belőlle.
2013. jún. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia. Én a német juhászomat kölyök kora óta hússal etetem, sokszor kapott nyersen is csirkét, meg marhát, de többnyire főzni szoktam neki, és sokszor kapott már sertés húst is.

Most 12 éves, nagyon jól néz ki, az egyedüli amin látszik rajta, hogy öreg, hogy megőszült a pofija, de amúgy majd kicsattan, játszik, szalad, és nem is vadult meg sose a nyers hústól.

Szerintem sokkal táplálóbb a hús, mint a tápok, mert azért mégiscsak természetes táplálék.

2013. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sertéshúst nyersen egyik kutyának sem szabad adni az Aujeszky-féle betegség miatt. Baromfit lehet nyersen is, de nem árt egy hétig előtte fagyasztani. Virslit is csak baromfit nyersen, sertést megfőzve.
2013. jún. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!