Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elektromos nyakörvvel meg...

Elektromos nyakörvvel meg lehet tanítani ételmegtagadásra a kutyát?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne ,hogy ne egyen meg talált ételt , sajnos ,ha nem vagyok ott megeszik mindent csak ha lát akkor engedelmes.

2013. jún. 3. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Igen meg lehet. Kelleni fog hozza par ismerosod.


Egyik nap athivsz valakit, es megkered hogy kinalja valamivel a kutyat. Ha a kutya ramozdul, adsz neki egy loketet a nyakorvvel. Utana kimesz, es te adsz neki valamit.


Masik nap ugyanez, csak mas ismerossel. Harmadik nap ugyanez, megint csak mas ismerossel.


Csinalhatod meg azt is hogy szetszorsz kajakat az udvaron, es az ablakbol figyeled, ahogy ramozdul adj neki a nyakorvvel.

2013. jún. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%

a te nyakadra kéne egy ilyen nyakörv!

nagyon szeretheted a kutyádat ha ilyet akarsz használni rajta

2013. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen pont azért mert szeretem és nem akarom hogy kínok közt elpusztuljon mert megmérgezik! Itt a környéken nagy divat ez, sajnos. Az elsőnek köszönöm a válaszát!
2013. jún. 3. 14:50
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
A masodik valaszolonak uzenem hogy ne szoljon bele abba amihez nem ert. Vannak olyan dolgok amire sokkal egyszerubb ilyen nyakorvvel megtanitani a kutyat, en is szoktam az enyemet. Ugyanakkor kiprobaltam mar magamon ezt a nyakorvet, nem raz, nem sokkol, nem csinal semmit, egy ilyen kellemetlen erzes, olyan mintha valaki megcsipne a borodet. Ugyhogy semmivel nem fajdalmasabb vagy rosszabb mint mondjuk egy rantas a porazon, meg lehet nyugodni.
2013. jún. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
25%
Láttam valamelyik online boltban éles hangú dudát/kutyariasztó flakont(ez is a hangjával riasztó). Lehet kicsit humánusabb megoldás lenne. Ugyanúgy figyeled az ablakból, és ha rámozdul, jön a hang.
2013. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
Nyugodtan használd a nyakörvet, a kutyának semmi baja nem lesz tőlle. Még mindíg jobb mint a régi módszer amikor erős paprikával kenték be a húst és azt szórták le. Nekem is van ismerősöm aki ezt használta mert más nem vált be.
2013. jún. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem ehhez nem E-nyakörv kellene, hanem jobb kutya-gazda viszony és az, hogy valóban a vezetője legyél a kutyádnak. Ezt nem ezzel fogod elérni.
2013. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6os!


Miért lenne jobb a nyakörv a paprikánál? Egyébként érdekes, hogy ezek nélkül is tökéletesen le lehet tiltani a kutyát a talált/kínált élelemről!

2013. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A paprikát megeszi a kutya jóízűen! Jó a viszonyunk , engedelmes ,de ha ételről van szó akkor az ösztön erősebb és tudja ,hogyha nem látom akkor nincs retorzió. Utólag meg ,nem érdemes büntetni a kutyát mert nem kapcsolja össze a cselekedettel..
2013. jún. 3. 16:04
 10/14 anonim ***** válasza:

A jelenlétedben már jól megy neki az élelemmegtagadaás? Mert ha igen, akkor következő lépésben megmutathatod neki egy elektromos nyakörvvel, hogy akkor is látod, ha nem látod. Webkamera amúgy nagy segítség lehet, hogy tutira a megfelelő pillanatot büntesd. Érdemes váltogatott szituban gyakorolni úgy is, hogy bent vagy a házban, meg úgy is, hogy elmész otthonról.


De azt tudd, hogy ha tényleg rendben a viszonyotok, akkor két-három ilyen tiltástól el kellene felejtenie, hogy kajához nyúljon. Ha nem így van, akkor nem oké a viszony.


Szóval legalább odáig el kéne jutni, hogy ha kiteszed a vacsiját, és bemész a házba, ne nyúljon hozzá. Ha ez meg van, akkor jöhet az, hogy idegen adja a kaját kintről, te pedig lesel az ablakból és letiltod ha mozdulna.


Ha ezek már jól mennek, csak akkor érdemes egy elektromossal ráerősíteni arra, hogy mindig lebukik.

2013. jún. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!