Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivaros kan kutya képes egy...

Ivaros kan kutya képes egy szukával játszani is, vagy mindig csak "azon" jár az esze, független hogy tüzel a másik kutya vagy sem? Egyáltalán ez normálisnak mondható?

Figyelt kérdés
2013. jún. 3. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem tüzel, akkor eszébe se jut "az". Igen, képes játszani a másik kutyával.
2013. jún. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szoktak?
2013. jún. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szoknak. Minden nap. De olyan vadak, főleg a szuka.:)) Néha már nyüszít szegény kan úgy harapja, de őt se kell félteni.:D
2013. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor én nem értem. Ma találkoztunk egy szuka kutyussal. Nem tüzelt, a gazdája még mondta is. De az enyém folyamatosan "ott" nyalta, meg állandóan "azt" akarta csinálni vele. Én nagyon szégyelltem magam, de a szuka gazdája legyintett hogy nem tüzel a kutyája. De akkor ezt miért csinálta az enyém? Vagy ez mi volt?
2013. jún. 3. 19:48
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Nem biztos, hogy jól tudta a gazda. Vagy nemrég lett vége a tüzelésnek és még érzett a szagán.
2013. jún. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Találkoztunk már mi is ilyen kannal, és a szukám még csak közelében sem volt a tüzelésnek. És azt se lehet mondani hogy egyszerűen csak dominanciából csinálta a kan (ahogy leírtad szerintem nálad se). Teljesen begerjedt. Szerintem az lehetett, hogy nem nagyon találkozik szukával, mert csak ritkán és akkor is pl. erdőbe viszik sétáltatni. A tied eddig még nem is találkozott más szukával? vagy eddig nem volt ilyen gond?
2013. jún. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Erre fele nem nagyon barátkoznak más kutyáival. És igen. most találkozott elsőnek. És igen, totál be volt gerjedve. Le fog erről szokni? Tiltsam vagy mi legyen?
2013. jún. 3. 21:39
 8/12 anonim ***** válasza:

Természetesen, ha úgy viselkedik, amit számodra már nem fér bele, akkor tiltani kell. Ha nem kap visszajelzést, akkor nem fogja tudni mi az elvárás.

Az én idősebb kutyám például nagy érdeklődést mutat minden tüzelő szuka iránt már a tüzelés előtt pár nappal is és a tüzelés után akár 2 héttel is. Kisérgeti, szaglássza de meghágni csak akkor akarja, amikor a szuka éppen időben van és megáll neki. A fiatal kutyámnak viszont mindegy, neki ez még új a dolog és kapásból bepróbálkozna. Természetesen nem hagyom. Amúgy erős ivarszaga nem csak a tüzeléstől lehet, más egészségügyi okokból is illatozhat úgy, mintha tüzelne. Sok ivartalanított kutyának is alapból ilyen szaga van, még az kanoknak is, nem csak a szukáknak.

2013. jún. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy normálisnak mondható-e, mindesetre rettenesetesen idegesítő. Én ahova megyek a szuka kuyáimmal, akármikor, (és nem, nem tüzelnek) a legtöbb kan azonnal meg akarja d*gni őket, és a gazdáik meg nem szólnak rá. Ha játszanak is, a vége mindig az, hogy bepróbálkoznak. Ezért sem lesz soha kan kutyám. Tudom az eszemmel, hogy az állatnál ez így működik de mégis azt érezem, hogy csak azon jár az eszük egész életükben, és nem én vagyok a legfontosabb.
2013. jún. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem is szukám van, és amikor megyünk a kutyasuliba, akkor mindig van egy nő, akinek a kan kutyája állandóan belemászik az enyém fenekébe,és utána meg akarja hágni...Erre a nő mindig azzal jön, hogy tüzel....Ebből volt már kellemetlenség, mert ugyebár kutyasuliba nem lehet menni tüzelő szukával, és én nem is mentem sose, de egyszer egy hülye gyerek behozta a tüzelő szukáját, amiről persze senkinek nem szólt, pedig sokszor volt kint kutya nélkül, tudta, hogy mi a pálya, de mégis elhozta, és kb 13-14en vannak a suliban, ebből csak az én kutyám szuka, meg akkor volt az az egy, és akkor kennelben voltak a kutyák, mert pihentek, csak az övé járkált(mert ő nem a suliba jött amúgy hanem beszélgetni) a szukája mindent bejelölgetett, mindenhol végigjárkált, és a kanok teljesen meghülyültek. Az egyik ember észre vett egy vércseppet, és egyből majd mindenki nekem állt(élen azzal a nővel, aki szerint az év 365 napjában tüzel a kutyám), és a kiképzők védtek meg, meg ők állították le a kezdődő balhét(szerencsére a kutyasulin kívül is jóban vagyok az oktatókkal) és akkor derült ki, hogy a srác hozta be a szukát. Onnantól kezdve le lett fújva a kutyasuli, mert a kanok mentek a szag után, sőt egymással szemben is agresszívak lettek, és mondták az oktatók, hogy így teljesen felesleges maradni, mert úgyse fogunk tudni dolgozni a pályán, amíg a szag ott van...Na mind1 elkalandoztam...a lényeg, hogy nem csak a suliban, hanem séták során is van, hogy egy két kan, akit visznek, majd megőrül a kutyámért, holott tényleg köze se lehet a tüzeléshez...
2013. jún. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!