Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák ha kiskoruktól fogva...

A kutyák ha kiskoruktól fogva rendszeresen találkoznak a házban tükörrel, rájönnek idővel, hogy azok valójában ők?

Figyelt kérdés
Sok ilyen videót láttam, ahol nevetve kamerázza a gazdi, ahogy megijed a macska/kutya/stb. a tükörképétől, de nem tudom, hogy ez egészséges-e, ez is érdekel.

2013. jún. 3. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
hát, az, ha megilyed nem igazán jó, akárogy nézzük. Bár én nem igazán tudok elképzelni olyan tükröt, amibe a kutya észreveszi magát. Csak ha tükrös szekrény, vagy ilyesmi van. De pl az én kuyám, teljesen közömbös a tükörképével. Meg hát ugye az sem jó, ha nekimegy, mert játszani ar, biztos fáj neki. Igazi kutyák közé kell vinni, nem tükörbe nézn! :)
2013. jún. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen, egészséges, nincs benne semmi extra. Egy idő után minden tükör elég állított kutya észreveszi, h az önmaga. Az enyém arra is rájött, h más szögből rámlát anélkül, h közvetlenül engem nézne. Tehát pl állok felette a kajával, és tudja h nem szeretem, ha bámul. Ezért inkább nekem félig háttal, a tükörben nézi a kaját a kezemben :D
2013. jún. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Az én kutyám egy éves és tudja hogy ő van ott. Pl nézte magát kistükörben (kis testű szoba kutya) és párom fölé emelte a kezét és a kutya maga fölé nézett ahogy a tükörbe meglátta a kezét! :) szerintem tudja hogy ő az!
2013. jún. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Valószínűleg nem ismerik fel magukat. Egyszerűen csak rájönnek, hogy az inger számukra semleges, mivel a többszöri találkozás ellenére sem alakult ki semmilyen értelmezhető interakció a tükörben látott fajtárssal és a keresés ellenére a tükör mögött sem találták meg a másikat.
2013. jún. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
45%

Nincs a tükörben én érzetük a kutyáknak.

Először azt hiszik, hogy egy másik kutya. Megpróbálnak a tükör mögé nézni, megszagolják a tükröt, vagyis a képmásukat és ezzel tisztázzák magukban, hogy ez, egy érdektelen dolog és nem is foglalkoznak vele többet.

2013. jún. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém kapásból tudta, hogy a tükörfal mire való. Saját magával nem foglalkozott, de amikor közvetlenül nem látott rám, csak a tükörfalon keresztül, akkor sem a tükör felé indult, hanem a valós útvonalon az én irányomba. Pedig idegen helyen voltunk, tehát nem tanult viselkedés volt.
2013. jún. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Hatarozottan allithatom hogy a kutyak felismerik a tukrkepuket.

Nemek egy tibeti spanielem volt melyet megtanitottam hogy nezzen i az ablakon mert sok erdekesseget lathat.

Hat latott is :) :Egyszer eszrevette magat az ablakba es ugatni kezdet.Mivel az ablakba levo kutya is "viszaugatott" igy meg hatarozottaban magyarazott neki , orom volt nezni.

Erre en fogtam es a tukor ele alltam vele.A kutya nezte nezte majd ramnezet es rajott hogy a kutya es az ember az o es a gazdi.Utanna megnezte megegyszer az ablakba mely "kutyaval" talakozott es tobbe mar nem ugatta a kepmast.

2013. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem lesz semmi extra , ha belenéz . Nekünk már fél évesen nézelődött a tükörben ( szekrény ) . Később már a fürdőszobában lévő tükörben nézte magát úgy , hogy felállt 2 lábra . Ugyanakkor a szomszéd kutyájával is kipróbáltuk : sok idő múlva ő is megszokta , de nem érdekelte .
2013. jún. 4. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

jó, hogy az értelmes válaszokat lepontozzátok, csak mert a ti kutyátok einstein. biológia szakos egyetemista voltam, némi etológiát is tanultam és azért írom, amit írok, mert tény. talán olvassatok utána a témának, mert az, hogy a ti kutyusotok hogy viselkedik otthon, azt ezer tényező befolyásolja, nem egy kontrollált kísérleti szituációról van szó.

"A kutya- és macskabarátokat hallgatva gyakran azt tapasztaljuk, hogy szinte egyenrangú lényként beszélnek kedvenceikről. Emberi tulajdonságokkal ruházzák fel a velük együtt élő négylábúakat, madarakat. Számtalan példával bizonyítják, hogy okosak, büszkék, öntudatosak, érzékenyek, rátartiak, értenek a szóból, azaz minden olyan tulajdonsággal ellátják őket, amely az ember közös, ugyanakkor megkülönböztető jellemzője."

[link]

itt a teljes cikk. a kedvenc tanárom írta.

2013. jún. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
38%
Az éntudat nem azt jelenti, hogy az illető felismeri-e magát egy tükörben, hanem valami olyasmit, hogy foglalkozik-e magával, foglalkozik-e vele ki ő, mi ő stb.
2015. márc. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!