Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Iartalanítás után 11 nappal...

Iartalanítás után 11 nappal szerinetek normális, hogy a Kan tcskó kutyusomnak feldagad a herezacsija?

Figyelt kérdés
Felhívtam az orvosokat, ugyan is két orvosnál is voltunk már utána, és azt mondták, hogy ez még normális, ha csak nincs külső jele, pl vérzés. Tegnap este kamilláztam neki, fellazította a sebet és sok válladák kijött neki! Szerintetek aggódjak? Akinek ebben tapasztalata volt már, segítsen!

#ivartalanítás #kan kutya #duzzadt herezacskó
2013. jún. 4. 09:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Az én skót juhászom is hasonló képpen járt. Nem szálltak le a heréi, így neki komplikáltabb, hasüregi műtétje volt az ivartalanítás során. Elvégezték, a sebet összevarrták. 1 hétre rá a kutya hasa a vágás helyén feldagadt érezhető volt hogy tele van folyadékkal. Gyorsan vissza a rendelőbe, ahol leszívták neki a rengeteg váladékot és antibiotikumot kapott. Ezt követően szépen lassan felszívódott neki az a kevés ami benne maradt.
2013. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Nekem még csak cicámat ivartalanították, a kutyust már úgy kaptam.

De szerintem nagyon nem hangzik jól.

2013. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
11 nappal a műtét után nekünk már nem volt feldagadva. A varratok ki lettetek szedve. Mondjuk nekünk is mondta a doki hogy felgyűlhet valami savó ami 2-3 hónap alatt szívódik fel.
2013. jún. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Szerintem sem jó, hogy így van! De, mind a két dokim azt mondta, hogy oké, nincs ezzel semmi probléma. Viszont, most kijött neki nagyon sok váladék, ezek szerint hamar begyógyult neki a seb. Mindegy, azért elviszem, egy másik dokihoz, hogy mit mond, mit kellene vele csinálni. Nem gondoltam, hogy ennyire komplikált lesz az egész! Főleg, hogy múlthéten is gyomor gyulladása volt, arra is antibiotikumokat kapott, remélem, hogy nincs nagy baja! Tegnap kamilláztam neki! Mostmár lejebb ment. Szerintetek mennyire jó, hogy kamillázom neki?
2013. jún. 4. 10:08
 5/22 anonim ***** válasza:

Jelen esetben szerintem mindegy, hogy kamilla vagy bármi más. A sebbe úgysem megy bele. De nyílván ártani nem árt :-)

A váladék milyen színű, szagú és állagú volt?

2013. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Sötét sárga volt a válladék, és a szaga a kamillával kedveredett, de érezhető volt, hogy genny! az igaz, hogy lejebb ment neki, de kemény az egész zacsija, és biztos vagyok benne, hogy fáj neki, mert húzta az orrát, ahogy kamilláztam. Viszont, ennek ellenére ugrál, meg szaladgál, jó az étvágya is!!
2013. jún. 4. 10:17
 7/22 A kérdező kommentje:
a váladék elég sűrű
2013. jún. 4. 10:18
 8/22 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt az enyémnél is. Az állatorvos letudná szívatni ha akarná, ezzel megszűnne a zacskó feszülése. Ritkábban egy kis csövet dugnak a sebbe amin keresztül távozhat a genny, de ezt az állatok hajlamosak kiszedni magukból.
2013. jún. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Most hívtam fel az állatorvost és nagyon leoltott, hogy Kamilláztam neki, mondta, hogy lekell szívni a váladékot, meg, hogy egy műtéti sebet nem érhet víz...Ezzell csak nagyobb bajt csináltam, és az a durva, hogy most nem is vagyunk abban a városban, most akkor vigyem el egy idegen orvoshoz megint? Komolyan nem hiszem el, hogy ennyi gond van egy ivartalanítás körül!Ő is kiágta a varratot, így ki is távozott a válladék jobban, viszont, most, hogy befort neki, hát, nem tudom, hogy lesz. Mindegy, minden esetre elviszem dokihoz itt!!! Nem kockáztatom meg, hogy valami baja legyen!
2013. jún. 4. 10:41
 10/22 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt ilyen, de a műtét után 3-4 napra rá, nagyon piros volt a zacskó és hb a tenyereben elfért. Azt mondta a doki h ez elő fordul, savó-val telik meg, de mi kaptunk egy antibiotikumos szurit, aztán ha jól emlékszem algo pirint kellett adnunk neki (de ebben nem vagyok biztos), de nekünk 1 hét alatt teljesen elmúlt.

Szerintem kérjél egy gyulladás csökkentő injekciót, nehogy valami baj legyen, meg hát tuti h fáj a kutyádnak is :(

2013. jún. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!