Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora egy vizsla mozgás...

Mekkora egy vizsla mozgás igénye? És mennyire tanítható? Engedelmes? Lakásba lehet tartani másik (kis testű) kutyával együtt?

Figyelt kérdés
Van már egy kis testű kutyusunk és csak egyenlőre beszélünk a dologról, hogy másik kutya, és nagyon tetszik nekünk a vizsla. Viszont kertes házba nem fogunk költözni egy jó ideig, szóval lehet h lakásba élne öreg koráig. Semmi képp sem most szeretnék másik kutyát, majd 1-2 év múlva, csak nagyon kíváncsi vagyok a vizslás gazdik véleményére. Mi az a napi mozgás amivel lefárasztjátok, hányszor viszitek erdőbe, kutyák közé, futtatóra, valamilyen sportot csináltok e vele?

2013. jún. 4. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:

mivel a vizsla rövid szőrű ezért csak lakásban/házban tartható kutya! kellő mozgással nyugodtan tarthatod panelba is!

nekem két bolder colliem van panelba! semmi probléma nincs velük! :) mondjuk mind a kettő nagyon jól nevelt és nyugodt kutyák :)

2013. jún. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

:) Hált isten olyan helyen lakunk, ahol van közös kert használat (jó nagy) meg nagy park is, szintén közös igaz, de elég sok kutyás van a lakóparkban. Mivel van már egy kis testű kutyink, akival azért sokat járok ide oda, a napi 3 óra mozgás az szinte minden nap megvan, nagyon ritkán fordul elő hogy egyik nap csak 2 órát vagyunk ki, de hétvégén a napi 4 óra szokott az átlag lenni, ebbe kutya suli, kutyafuttató, séta, játék, néha erdő is benne van. De gondolom a vizslának ennél többre lenne szüksége ugye?

Viszont az én kutyámat agyilag nehezebb lefárasztani,mert nem egy kutya suli sztár, inkább játszik mint h ügyességi feladatokat csináljon :)

2013. jún. 4. 15:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Szüleimnek vizslája, nekem vizsla keverékem van lakásban. Tökéletesen elvannak, ha le vannak mozgatva, de a mozgásigényük elég nagy, napi 2 órát minimum rá kell szánni plusz tanítás. Sima pórázas séta nekik semmi (mint ahogy a legtöbb kutyának sem), szükségük van a szaladgálásra, más kutyákkal, gazdával való játékra stb. Könnyen tanítható, jóeszű kutyák, általában apportosak, nagyon gazdacentrikusak, mindig a gazdi közelében kell lenniük, ugyanakkor rafkósak, finoman próbálkoznak kibújni azon dolgok alól, amikhez nincs kedvük:) Ha le vannak fárasztva, szépen elvannak, nem rongálnak, nyugisak.
2013. jún. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

kedves első válaszoló a kijelentésed hogy a vizslát lakásban/házban kell tartani mert rövid szőrű ez hülyeség a vizsla vadászkutya kit a szabadban érzi jól magát persze lehet lakásban tartani de 3 óra mozgás kell neki minden nap bár én szívesebben látom kertben

az én vizslám 4 hónapos és lelőni nem lehet olyan nagy az energiája

jól taníthatóak és békések más kutyákkal.


utóírat: egy viszla jobban bírja a hideget mit a hosszú szőrű panel kutyák

2013. jún. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
kedves utolsó válaszoló: a vizsla kontaktkutya, azaz a vadász mellett van közvetlenül a helye. A vadászatok után a vadász nem a kertben, hanem a házában szokott lenni, tehát a kutya is ott van vele. Remélem Te a kölyökkutyád az elmúlt hónapokban bent tartottad a lakásban magad mellett és nem kint a kertben.
2013. jún. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogyan az utolsó írta, főleg igaz ez a magyar vizslára. Náluk hiányzik az aljszőrzet, így nem tudnak megfelelően védekezni a hideg ellen. A német vizsla (különösen a drótszőrű) már tartható szabadban, de MINDEN vizsla ott érzi jól magát, ahol a gazdája van, gyakorlatilag 24 órás társaságot igénylenek, amiből 2-3 óra intenzív mozgásból és mivel nagyon intelligens fajta, szellemi foglalkozásból kell, hogy álljon.

Ezért a vizsla minden további nélkül tartható lakásban, ha biztosítva van neki a megfelelő mennyiségű és minőségű mozgás.

2013. jún. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18%
persze néha ha rossz az idő be jöhet az elő szobába de amúgy kint van a helye amúgy kitud neki 24 órán át vele lenni szerintem senki ha nincs ott hol senki akkor kint van az udvaron még is jobban lefoglalja magát kint
2013. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Chimaira ***** válasza:
100%

Nekem is vizslám volt. 8 hetes kora óta neveltem. Sok vizslással jártam össze. Az én tapasztalataim:

A vizslának hatalmas mozgásigénye van. Leginkább lakásban érdemes tartani, mert nem is igazán jó neki kint (sokat kell vele kijárni..mi kézbesítettünk és koriztunk). A vizsla az egyik legértelmesebb kutyafajta... szinte azonnal megérti amit közölni akarsz vele. Mindezek mellett a vizsla az egyik legmakacsabb is a kutyusok között, kiváltképp kölyökkorban, így könnyen megeshet, h hamar felfogja mit kérsz tőle, csak éppen tesz a véleményedre. Amit igazán nehéz elérni: a láb mellett séta, a nem eszünk meg semmit a földről, és hogy a behívásra rögtön odamenjen hozzád. Ezen felül viszont a vizsla tényleg marha okos állat és egy bizonyos kor után (kb. 1 másfél év) elég engedelmes tud lenni és ráadásul nagyon barátságosak mind az állatokkal, mind az emberekkel. Jah, és ők a legszebbek :)

2013. jún. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!