Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nevezik a német juhászku...

Miért nevezik a német juhászkutyákat a kutyák királyának?

Figyelt kérdés
2013. jún. 4. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.

A német juhászkutya a legnépszerűbb - és a legjobb - munkakutyák egyike. Eredetileg nyájakat őrzött, mai formáját a német tenyésztők hosszú és szigorú szelekciós munkával alakították ki. Intelligens, hűséges, bátor, megtéveszthetetlen kutya. Jó tulajdonságainak bámulatos összekapcsolódása teszi lehetővé, hogy a német juhászkutya - és csakis ez a kutyafajta - egyidejűleg lehessen vakvezető, mentő, testőr, nyomozókutya, pásztorkutya.

Szaglása és hallása egészen páratlan, gyakran fejlettebb mint más kutyáké. Hazánkban is az egyik legkedveltebb kutyafajta. Színe fekete rajzos, fekete, ordas. Marmagassága 55-60 cm, testtömege 25-40 kg. Átlagos alomszám: 6-8 kiskutya. Várható élettartama: 14 év. Előnye: sokoldalú, tanulékony, szolgálatkész. Hátránya: hajlamos a diszpláziára."


más kutyát elég nehezen mondanék akiben ennyi minden megtalálható. még a fentiekhez még annyit írnék hogy egy nagy bohóc is egyben :D csak az a baj hogy egyre elcseszik a fajtát a szaporítók

2013. jún. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom.Mára egy roncs lett az egész állomány.
2013. jún. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ki nevezi annak?
2013. jún. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ma már munkára se igen használják őket,inkább a belga juhászokat.
2013. jún. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Csak rá kell nézni,hova vitték a fajtát a tenyésztők.....hamis dp szűrések,hamis körungok...hagyjuk már!!!!:D A csánkján jár az összes.
2013. jún. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
sokaktól hallottam meg olvastam is ... de ezek szerint azért amit az első leírt
2013. jún. 4. 16:00
 7/14 A kérdező kommentje:

azért pl én Balatonon főleg Osztrákoknak meg Németeknek nagyon szép külsejű , megjelenésű , és erős német juhász kutyákat látok látszik hogy ők nem cseszték el a fajtát csak a Magyarok


[link]

ilyen kutyájuk van és nyugodtak nem mint nálunk

2013. jún. 4. 16:03
 8/14 A kérdező kommentje:

[link]


nálunk a német juhászok.... van különbség pedig nekem is tetszik a fajta mert szép és sokoldalú de elrontották :(

2013. jún. 4. 16:08
 9/14 anonim ***** válasza:
Régen lehet hogy az volt de ma már biztos nem....a béka feneke alatt van az egész állomány!!
2013. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Bazseee_ ***** válasza:
a francokat attól mert látsz egy idegbeteg német juhászt attól még nem a kutya tehet róla hogy nem lett megnevelve meg egy hülye a gazdája a német juhászok munkakutyák rohadt sokat kell velük foglalkozni mert különben megörülnek gondolom ti is ha telelenétek energiával és nem tudnátok levezetni megörülnétek. sokaknál meg az a helyzet hogy jött a Rex felügyelő és mindenki azt vett mondván jaj de okos és szép kutya hát ezzel nem is kell foglalkozni ... meg hát sokaknak ilyen volt hát nekem is ilyen lesz ugye a Magyar mentalitás ilyen és ezek meg szaporították össze vissza és lettek korcsok ... de azért még mindig vannak becses tenyészetek ahol lehet. amúgy 2 irányba ment el a tenyészet küllem ,munka.
2013. jún. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!