Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen büntetést kapnak oltás...

Milyen büntetést kapnak oltás hiánya miatt (bővebben)?

Figyelt kérdés
Fiamat (3é) megharapta egy kutya az utcánkban (nem vészes, de vérzett). Nem haragudtam, hisz a kutya, csak magát védte (meghúzta egy gyerkőc a farkát, a Fiam, meg pont a fejét símogatta) A tulaj állította be van oltva (de nem találja a könyvét). A sebész dokink kérte a kutya könyvét, így derült fény, hogy madárnak akartak nézni. Másnap elvitte az orvoshoz a kutyát beoltani és kérte dátumozzák vissza az oltást (azt is elhalgatta, hogy gyereket harapott). Természetesen nem tették meg, sőt jelentették ahol ezt kell. Páromnak kiadták a kutya adatait, és ezzel az orvosunk jegyzőkönyvet vett fel és továbbította. Nem akartam senkinek sem bajt okozni, de aki így hazudik ebben az esetben az megérdemli. A lényeg, hogy nincs nagy baj. Mire számithat a kutya gazdája? Milyen bírságra? Vagy Undorító, hogy valakinek oltásrailyeneket is meg lehet úszni büntetés nélkül? nincs pénze, de piára (alkesz), meg cigire van...

2013. jún. 4. 16:44
 1/2 A kérdező kommentje:
az utolsó pár sornál kutyulta a gép a szavakat. bocsi
2013. jún. 4. 16:48
 2/2 anonim ***** válasza:
85%
Ha csak simán nem lenne beoltva, és közteres fülelné le, akkor olyan 30-50ezer Ft körül mozog a bírság alaphangon. De nálatok kicsit más a helyzet, így hogy megharapott valakit, nem tudom számíthatnak-e nagyobb tételre.
2013. jún. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!