Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya, mit tanácsolnátok?

Kölyökkutya, mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Hónap végén elhozom az első kiskutyámat. Volt már családban kutya, de mindig zömök, strapabíró nagytestűek kertben, ő pedig kicsi tacskó keverék lesz, lakásban.

Szinte mindig itthon vagyok, így a rendszeres séta nem probléma. De milyen időközönként, és mekkora útra érdemes elindulni egy másfél hónapos csöppséggel? Ti mivel etetnétek? Mire érdemes figyelnem?

Lehet hogy pár hetes eltéréssel lesz egy kölyökcicánk is, milyen nehézségekkel számoljak?


Bocsi a hülye kérdésekért, a legtöbbre százféle tanácsot találtam neten, úgy vélem egyszerűbb kipróbált véleményekre hallgatni :)


2013. jún. 4. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Másfél hónapos csöppséggel semmilyen útra ne indulj még el, 8 hetes koráig pedig ne is hozd el, ha nem muszáj. Ha nálad van, akkor menj el a kutyussal és az oltási könyvével az állatorvoshoz, és beszéljétek meg az oltási programját.

Ő el fogja mondani, hogy mikor mehetsz ki vele sétálni.

Az én 9 hetes kutyám Orijen (vagy Acana, már nem emlékszem) száraztápot kapott.

A cicával szépen össze fognak szokni, de azért az elején figyeljetek rájuk.

2013. jún. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én két hónapos apróságot fogadtam örökbe menhelyről.

Egyenlőre, csak a ház zárt udvarába viszem le, néha egy kis időre. Úgy érzem, sok lenne neki egyenlőre, ha az utcán mindenféle inger hirtelen érné.

Szerintem 3 hónapos korában megnézem majd, mennyire érti a pórázt, talán 4 hónaposan már tudunk sétálni szép lassan, de csak az utcában, nyugisabb időben. :D

Bár, ezt nem tudom, annyit biztosan érzek, hogy most, két hónaposan nem való még neki az utcai séta. (első kutya)


De szerintem hagyatkozz a megérzésedre. Biztos látni fogod, hogy mikor áll készen a kutyus sétára, tanulásra, stb.

2013. jún. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!