Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szeret a kutyám sétálni!...

Nem szeret a kutyám sétálni! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Most 6 hónapos a bichon havanese kutyám és egyszerűen kis korától kezdve utálja a sétákat.Akárhányszor kilépünk a kertből,egyszerűen ledermed és nem hajlandó jönni,mindig nekem kell húzni,de ezt meg nem csinálhatom állandón.Volt egy időszak,talán 4 hónapos korában,amikor kicsit jobb volt a helyzet,de utána megint nem.Visszafele pedig már szinte ő húz engem,annyira menne haza.Ha elmegyünk valahova pl:a város központba,akkor se jön magától,ezért mindig ölben kell vinnem.Voltunk kutyasuliba,de nem nagyon tudtak rá mit mondani.Ha idegen jön,akkor is csak a kapunál ugat,eszege ágába sincs kimenni,pedig simán kiférne a kapun.Próbáltam már a kajával csalogatást stb...de nem mentem vele túl sokra.
2013. jún. 4. 22:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Annyit még,hogy negatív élmény nem érte,tehát biztos nem amiatt.Már kb.1 hónapja nem is voltam vele sétálni,sokan azt tanácsolták,hogy ne erőltessem,majd meg jön a kedve,de semmi változást nem látok.:(( Én nagyon szivesen mennék!
2013. jún. 4. 22:15
 2/11 anonim ***** válasza:
Depis. Több lámpafényt neki
2013. jún. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha depis lenne,azt már észrevettem volna.
2013. jún. 5. 06:16
 4/11 anonim ***** válasza:
Fél az utcán, ilyen egyszerű!!! Gyenge idegrendszer. Mivel szeret otthon játszani?? Vidd ki valahova, egy könnyű hosszabb pórázzal engedd el, és játssz vele, ha pozitiv élményhez köti a sétákat, talán majd változik a helyzet, de ha mindig egy kicsit huzva van, akkor még jobban utálni fogja.
2013. jún. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem gyenge az idegrendszere.Néha elmegyünk kiállításokra és akkor nagyon szépen viselkedik.Ha van valami más kutya,azzal szívesen játszik.A gyengeidegrendszert a kutyaiskolában már észrevették volna.Elsőre átbújt a zsákokon,jól ment neki az agility is.Teljesen tanácstalan vagyok!!
2013. jún. 5. 08:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Dehogynem érte rossz élmény, hisz te magad írod: "mindig nekem kell húzni" Te kimennél azért, hogy ott jól megrángassanak? Csalogatni kell, ilyen pici kutyával én annyit csinálnék, hogy egy nap kaja kihagy, a következő naptól meg az egész kajaadagját betenném egy jutalomfalattartóba, és csak odakint a külvilágban adnék neki enni jutalomból, ha jól viselkedik.
2013. jún. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rendben,ezt kipróbálom!Köszönöm!:))
2013. jún. 5. 13:43
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó ötlet az utolsó válasza.

A saját példámat írnám le.Nekünk volt 2 közepes-nagy testű kutyánk,2 hónap korkülönbség volt köztük.Az idősebb imádott sétálni,soha nem volt vele probléma az első perctől fogva.A másik pedig az első perctől fogva rettegett a sétáktól.Mi hívtunk trénert házhoz,mert kutyaiskola messze volt.Ő pedig igenis végighúzta a kutyát a parkon.Amikor elkezdett magától jönni,nagyon megdicsérte,kapott jutalomfalatot is,ha pedig leült és nem jött,akkor húzott rajta egyet.Ennek lassan 2 éve,azóta gyönyörűen sétál,semmilyen problémája nincsen.


A te esetedben az is nagyon fontos,hogy ne kapd fel,ha nem akar jönni,mert ezt megjegyzi,és tudja,hogyha makacskodik,akkor te felkapod és hazamentek.Mivel nem szeret sétálni,ezért az ő célja az,hogy hazamenjetek és amíg meg nem változtatod a sétával kapcsolatos érzetét,addig ő arra fog törekedni,hogy minél előbb érjetek haza.

Ja,még annyit,hogy sajnos a mi kutyánk ideggyenge is,plusz az előző gazdája sem tett ép jót neki...Attól,hogy nem mondták a suliban,még lehet,hogy a tietek is az.

Mellesleg nem valami jó suliba mehettetek,ha a suli csak annyit mondott,hogy nem tud vele mit csinálni..

2013. jún. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos csak egy kutyaiskola van a városban.:( Nemtudom,hogy mennyire befolyásolja a dolgot,de a kutyus tenyésztőtől van,tk-s stb,direkt azért,hogy elkerüljem az effajta problémákat.:(
2013. jún. 5. 16:51
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Most találtam ezt a videót, az itt látható helyzet nagyjából lefedi azt, amit a kérdező írt. (attól függetlenül, hogy igaz e a kérdés vagy kamu.)

Nem akarok bíztatni senkit, hogy egyedül akarjon megoldani, hozzáértés nélkül, komoly problémákat egy agresszívan viselkedő kutyával.

2013. jún. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!