Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idos korig lehet...

Mennyi idos korig lehet csonkitani a boxerek farkat? Es mennyier?

Figyelt kérdés
Es mielott barki mondana, a boxerek csonkitasa nem allatkinzas,mivel tarsadalmilag elfogadott.az allatkinzas akkor kezdodik,ha egy bernathegyi farkat csonkitjak,vagy egy vizsla fulet.

2013. jún. 5. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Pár napos korukig azt hiszem.

Tudom, hogy le leszek pontozva, csak a sztorizgatás kedvéért írom, 20 évvel ezelőtt a papám a vadászkutyái farkát maga vágta kb 1 hetes korukban baltával fertőtlenítés mellett. Ma már állatkínzásnak minősülne, de akkoriban falun ez így volt szokás.

2013. jún. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
7 napos koráig.
2013. jún. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
7napos koráig,de javasolt 3-4napos korukban elvégezni.
2013. jún. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
83%

Az afriaki nők csiklójának kivágása is társadalmilag elfogadott, mégis én kínzásnak nevezném. Ez ugyan durva példa, de valami nem attól szűnik meg kínzásnak lenni, hogy a társadalom elfogadja. A boxer és a bernáthegyi farka semmiben sem különbözik egymástól. Az én nzőpontomból kínzás bármilyen élőlényt csak azért csonkolni, hogy a "társadalmilag elfogadott" módon nézzen ki. Vannak olyan helyzetek, amikor a csonkolás szükségszerű akár az állat egészsége, akár a jobb munkavégzés érdekében. De csak azért levágni a farkát, mert úgy jobban néz ki...


A jogszabályi részt már előttem megválaszolták.

2013. jún. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azért szokták néhány naposan elvégezni, és azért nem lehet később, mert utána már egy komoly gerinc műtét amit altatásban csinálnak és nehezebben is gyógyul.
2013. jún. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

A bernáthegyinek jobban fáj,mint a boxernek?Baromság,ugyanolyan állatkínzás mindkettő.

Az meg a másik,hogy a törvény tiltja.

Megkérdeztem boxertenyésztő ismerősömet,Ő azt mondja,3-5 napos korig.De már évek óta nem csonkítja egyetlen kutyáját sem,mégsincs semmi bajuk.

2013. jún. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Andizsuzsi en se ertek egyet avval, h otthon mindenki kedve szerint csonkitja a kutyajat, de ha ezt egy szakember teszi egyes fajtaknal teny, h elonyosebb is es esztetikailag is jobban nez ki levagott farokkal pl. Azt meg h allatkinzas azt meg hagyjuk...kiskorban szakember altal megfelelo felszerelessel szo sincs allatkinzasrol. A nevedbol feltetelezem, h no vagy, gondolom teged is csecsemo korodban a szuleid elvittek h kilyukasztassak a fuledet. Ennyi erovel ez is emberkinzas kene legyen, de nem az, pont ugy mint ahogy a megfeleloen elvegzett csonkitas sem. Maradt tole valami maradando karosodasod vagy traumad? Amit az elotted szolo irt h otthon fejszevel vagy baltaval az mar tenleg allatkinzasnak tunik, de teny h regen foleg falun nem mindenki vitte el az allatdokihoz a kutyajat ilyesmivel + h a falusi allatdokik nagyresze abban az idobe lehet h ugyanazt csinaltak, emrt ok csak a lovakra, tehenekre meg a hasonlokra voltak "szakosodva". Am a kerdesre valaszolva M.o.-n tudomasom szerint is 1 hees korig engedelyezett a csonkitas bizonyos fajtaknal.
2013. jún. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Andizsuzsi ***** válasza:
75%

Kedves utolsó! Igen nő vagyok, és nem, nem vittek a szüleim. A fülem kilyukasztásáról magam döntöttem, amikor elég idős voltam hozzá.

Hogy mi szép, és mi nem az ugye nagyon relatív. Hogy a boxer vágott farokkal szebb, mint anélkül, az meg csupán szokás kérdése (úgy nőttél fel, hogy vágott farkú boxerekkel találkoztál. Ha nem ez lett volna a szokás, akkor a kurta farok számítana kevésbé esztétikusnak.) Amúgy meg a farkas félék nem véletlenül születtek farokkal. Én nem kommunikálok pl. a fülemmel, de egy kutya igen a farkával. És egyéb okai is vannak, hogy a kutyák farokkal születnek. Amúgy egy szóval sem mondtam, hogy maradandó problémái lesznek miatta, egyszerűen felesleges. Ahogy a te füled cimpájából sem vágattak a szüleid le pár napos korodban, mert nem tetszett a formája - csak hogy a te hasonlatodnál maradjak.

2013. jún. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Már komoly tenyésztők is leálltak a csonkítással már a törvény bevezetése előtt.Azt mondják mindannyian,semmi hátrányuk nincs belőle a kutyáknak,nincs sérülés vagy ilyesmi.
2013. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nem a kérdéshez tartozik teljesen, de nekem jobban tetszenek, ha nincsenek csonkítva. Nekem például rotweilerem van, és nincsen csonkítva. És olyan jó érzés mikor hazaérek és látom hogy farokcsóválva vár rám, valahogy feldob :D Én már csak ezért is hagynám a farkát :) De ha neked úgy tetszik, hát tessék, a szakemberek manapság már úgy csinálják hogy ne essen baja a kiskutyusnak. De kis farkincával cukibb :P :D :)
2013. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!