Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismeri valaki a Hovawart...

Ismeri valaki a Hovawart fajtát? Magyarországon mennyire ismert kutyafajta?

Figyelt kérdés

Ilyen kutyust szeretnék majd,egy német,nagyon okos munkakutya-olyan németjuhászos goldis.De nagyon sokan nem ismerik,sokan tévesztik össze a golden retrieverrel.

Van vkinek??Ha igen,tudna róla személyes tapasztalatot,élményt mondani??

18L

Itt van pár kép,szerintem gyönyörû:)

[link]


[link]


[link]



2013. jún. 5. 13:09
 1/8 anonim válasza:
ahol élek van egy fiú ő fedez 250-400 ezer forint egy kölyök...megkérdezem neked ha érdekel mikor lesz alom
2013. jún. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem, és szerintem viszonylag ismert. Nekem nem tetszik különösebben, dehát ízlések és pofonok.
2013. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nálunk a kutyasuliban van egy hovawart, ő sima barna, színre tényleg olyan, mint egy golden.

Annyi, hogy nagyobb, mint egy golden, szerintem a német juhásznál is magasabb egy kicsit, bár ez nem biztos, így szemre nekem olyan.

Aki ott van eléggé intelligens kutya, szeret a többiekkel játszani, de eléggé domináns is a többi kannal szemben. Keveredett már verekedésbe is, de szerintem annak nem ő volt a hibája, hanem egy csajszi, aki a teljesen antiszoc kutyáját behozta, és elengedte engedély nélkül.

Én nekem így a látottak alapján tetszik, és nem tűnik kezelhetetlen kutyának, bár én nekem nem kéne, én más fajtába vagyok szerelmes:) De ha abból a kutyából indulok ki, akkor véleményem szerint remek kutya lehet belőle, a megfelelő foglalkozás mellett.

2013. jún. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahová mi járunk sétálni, ott három hovival is szoktunk találkozni. Aranyosak. Szerintem csak a szőkét szokták összetéveszteni a goldival.
2013. jún. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 ivilicious ***** válasza:
de éédiiiii
2013. jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Kedves #1,sajnos még nem tehetem meg h legyen,most van ugyan egy leonbergi-husky keverék,de magamnak a hovit késõbbre gondoltam :)

Igen,rengeteget olvastam utána,és bár eddig a németjuhász és a goldi volt a kedvencem(sajnos túl vannak tenyésztve,ha meg nem akkor nagyon drága-ami persze érthetõ is),most ő fogott meg :)

Tudom,h a barnát keverik össze :)

2013. jún. 5. 13:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 is van.:) Errefelé viszonylag ismert fajta,mivel itt sok német és sváb él.Ők előszeretettel tartják.

Tenyészti is valaki,de árat nem tudok mondani.

Leonbergi tenyészet is van nálunk :D Most 4 hónaposak a picik és nagyon jól szerepeltek a WDS-on:)

2013. jún. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Unokatesóméknak ilyen kutyusuk van, nagyon édes, okos kutya, idegenekkel inkább közömbös, mint barátságos, de a gazdit imádja. Nagyon jó házőrző, a madarakat is ugatja. Kissé domináns, de kezelhető. :)

Én rajtuk kívül mást nem ismerek akinek ilyen fajta kutyája lenne, nem olyan elterjedt, mint a német juhász vagy a golden. Nekünk volt német juhászunk és a hovawart határozottan nagyobbra nő. :)

2013. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!