Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 hónapos kölyök...

Cicvarek kérdése:

Van egy 2 hónapos kölyök kutyám mindent megrág, harap ez most kölyök kori ártalom és majd kinövi vagy kezdjem el a komolyabb nevelését?

Figyelt kérdés

2013. jún. 5. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért mikor akartad elkezdeni??
2013. jún. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
először is legyenek neki rágó játékai! ez nagyon fontos a kutyáknál főleg fogzás idején. a nevelést pedig már ahogy oda került hozzád el kell kezdeni, ez alatt azt értem hogy alap engedelmességi feladatot tanítasz neki Pl: ül, fekszik, marad, gyere, valamint sokszor szólítsd. Ha alaposan foglalkozol vele pacsitól a hozd ide!-ig mindent megtaníthatsz neki :)
2013. jún. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Természetesen az első pillanattól nevelni kell. De azt se felejtsd el hogy kutya akinek rágnia kell. Kinálj neki alternatívákat, adj neki olyan dolgokat amit rághat pl bikacsök, de ezt max 20 percig hagyd nálla mert hajlamosak addig rágni amíg vérezni kezd a foguk, tömör gumi karika, labda, csomózott kötél. Esetleg néha adhatsz neki főtt disznó csontot is.
2013. jún. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ez még csak egy két hónap kis kutya komolyabb dolgokat úgy se tudom még megtanítani, a könyvek szerint is a komolyabb neveléssel kb. 5-6 hónap koráig kell várni nevelem én csak mint ha nem fogná ezt fel, rágójátékai vannak nem is kevés, csak ezt az időszakot kinövi valaha is ?
2013. jún. 5. 20:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, akkor azokat a könyveket dobd ki ;o)

Az én kutyám 5 hónapos és már nagyon sokmindent tud, ha csak most kezdeném tanítani szerintem meghülyültem volna és annyi rossz szokást vett volna föl h nem győzném most javítani.

Ő meg az edzőnk 4 hónapos kutyája:

http://www.youtube.com/watch?v=H_2i9l356yY&list=UU13BhSsTA8v..

2013. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is két hónapos most a kiskutyám.

Nagyon sokat kell rá figyelni. Amikor rágni kezdene valamit, egyből rászólok, azt már érti , hogy "nem".

Ha játék közben, ha látom, hogy a kezem után kapna, a kis szájába adok egy kötelet, általában meg is szokta fogni, és azon folytatja a rágást.

Én is, néha úgy látom, mintha nem fogná fel, hogy mi van, de szerintem ez ebben a korban rendben van, majd kinövi. Én úgy találtam, egyszerűbb dolgokra lehet már tanítgatni, nem túl hosszasan, mert hamar fárad, illetve nehezen koncentrál még.

2013. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én adtam neki egy plüssjátékot, egy rágókötelet, valamint egy kisebb rongyot. Ezeket rágcsálhatja. Ha látom, hogy máshoz nyúl, illetve nyúlna, rászólok.
2013. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor a kezem próbálja "harapni", úgy csinálom, hogy a tenyerem fordítottam felé, illetve úgy tartottam a kezem neki hogy ne találjon rajta fogást. Így hiába próbál, nem tud megharapni. Ez után jön a kötél, vagy a plüss. Egyre kevesebbszer kap a kezem után már.
2013. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan a kombinált oltása akkor vidd el kutyaoviba, van ahol ingyenes és ott segítenek az ilyen dolgok kezelésében.


Plusz itt találsz videókat arról h hogyan kell nevelni egy kiskutyát: [link]

2013. jún. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!