Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domináns kutya kezelése?

Domináns kutya kezelése?

Figyelt kérdés
8 hónapos szuka kutyám 8 hetes kora óta (kezdetektől) dominánsan viselkedik. Nem engedelmeskedik (nem mindig), ha mégis akkor közben morog, ugat és vicsorog. Pl ha lezavarjuk az ágyról lemegy, de egyből vissza is ugrik és ugat, morog, vicsorog közben. Ha valami nem tetszik neki állandóan ezt csinálja. hiába neveljük. Nem volt elkényeztetve soha mégis ilyen. Mivel lehetne javítani a helyzeten? Keverék kutya, labrador és tacskó nagy valószínűséggel van benne.
2013. jún. 5. 22:47
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
Szerintem mennyetek kutyasuliba vele. Egyébként ti mit csináltatok olyankor amikor ol visszaugrot az ágyra és morgott, vagy a többi ilyen szituba?
2013. jún. 6. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Egy kis jövevény 8 hetesen kétlem, hogy domináns lenne, esetleg bizonytalan és nem találja a helyét. Az én kutyám is morgolódós volt 10 hetesen, aztán rájött, hogy nem kell semmit félteni, mellesleg a kutyák se bántanak, és a gazdi nem fog megenni, mert rámszóltak.

Viszont mostmár könnyen fajulhatott odáig a helyzet, hogy magát gondolja kisfőnöknek, mert egyszerűen lázadó korszakában van. Viszont ha kiskorától fogva ilyen, akkor ti nem voltak vele következetesek vagy amit még el tudok képzelni, hogy ez egy bizonytalan és érzékeny kutya, és esetleg dühösen, túl erősen adjátok a parancsot a nyugodt, higgadt modor helyett. A másodikat ti tudhatjátok, hogy mennyire félénk. Valamit biztos nem csináltok mg jól, a kutya a gazdi hibáit reflektálja vissza, egy gyerek s egy kutya sem születik "rossznak".

2013. jún. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
Ha visszamegy az ágyra nem voltál vele határozott csak te azt hitted.Ha visszamegy 2. x is akkor lekell parancsolni és nem suzbad visszaengedni, bármi rosszat csinál sosem szabad feladni hanem véghez kell vinni a tervedet nnem kell tőle félni hsizen csak egy kutya nem fog megsértődni!
2013. jún. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos ,tehát ivarérett ,így a dominancia már egyértelmű.

nem elkényeztettétek ?? valóban inkább csak h@lyed módon félreneveltétek . most pedig ,hogy a hibáitok miatt a kutya olyan -amilyen keresitek a megoldást .

a kutyanevelést tanulni kell.

a kutyasuliban , könyvekből , a neten található 1000-nyi videóbol . erröl az oldalról, vagy máshonnan.

minden esetben a gazdának kell tanulnia! a kutya mindent tud, csak a gazdák nem !

a helyes viselkedés : közömbösség, a szeretet kimutatásának megtanulása ,a kutya megfelelő lemozgatása , a kutyával való mindennapi találkozások alatti viselkedés megtanulása, a kutya szocializálása, a kutya nevelése ,stb.valószínűleg ezek a szavak semmit sem jelentenek nektek, de röviden egyszavas válaszként ezek a legjobb válaszok.

ezek az alapok, és ti ezeket rosszul csináljátok. ezért olyan a kutyátok.

pl: ha egyszer egy kutya le-van zavarva az ágyról 8 hetesen ,az azt jelenti,hogy soha a büdös életben nem mehet oda vissza ! ellenben a 8 hónapos kutyátok még visszajár az ágyra,tehát meg van neki engedve!! és nem tudja eldönteni mikor lehet-mikor nem lehet !mivel ti sem tudjátok,hogy mikor mehet fel és mikor nem . akkor pedig mit vársz??

vagy felmehet, vagy nem ! ilyen egyszerű!

ha nem ,akkor soha nem!!

ezt a fajta következetességet pedig ti nem tudjátok megmutatni neki ,különben már megtettétek volna :)

megoldás : a ti átnevelésetek .

hol: kutyasuliban .

2013. jún. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
100%
Rám csak egyszer morogna a saját ágyamba, repülne pár métert az biztos. Kutyasuli, vagy net tanulmányozása...
2013. jún. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:

a 60%os leírta a lényeget! nagyn tetszett. itt tuti valamit ti csesztetek el, mert ha valóban következetesek lettetek volna a kutya elve fel sem menne mára már az ágyra, illetve engedély nélkül nem menne. a visszamorgást , tehát visszabeszélést pedig már minősíteni sem tudom. sajnos valóban ti nem neveltétek megfelelően.


én megmondom őszintén fel sem tudom fogni hogy lehet az, hogy a kutyát lezavarom, de visszamegy. ez valóban engem is nagyon nagyon érdekelne, hogy ilyenkor ti mit csináltok hogyan reagáljátok le mindezt?


sokan elkövetnek egy nagyon nagy hibát akkor amikor engedik hogy velük aludjon a kutya . nem kötik engedélyhez/parancsszóhoz. szimplán csak hagyják hogy felmenjen. és ekkor a kutya nem is tesz különbséget, hiszen ő csak annyit ért/lát hogy fel akart menni és fel is ment, innentől kezdve nem érdekli hogy valaki fekszik e ott vagy sem. illetve ha nagyon elfajulnak a dolgok akkor már maga a kutya nem engedi a saját ágyába a gazdáját.


feltételezem hogy ebben az esetben is a kutyával szoktak aludni, ellenkező esetben 8 hónapos korára már rég meg kellett tanulja hogy az ágy számára tabu.

2013. jún. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
Valóban a kutyasuli a jó megoldás, lehet a kutya eleve domináns természetű, hiszen egy alomban általában minden kiskutya más helyet foglal el, lehet, hogy ti a legdominánsabbat kiválasztottátok, de valószínűleg félrenevelés is közrejátszik ebben a helyzetben.
2013. jún. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Ami itt van kutyasuli nem a legjobb...az ilyen problémákkal nem foglalkoznak csak kiképzéssel.
2013. jún. 6. 10:57
 9/51 anonim ***** válasza:

az valóban nem segít a helyzeten. hiszen itt a kapcsolaton kell alakítani. nem is kicsit. egy feltehetően domináns kamasz kemény dió, még akkor is ha megfelelő nevelésben részesült már az elejétől kezdve.


de még mindig nem válaszoltál kérdező.

az ágyas jelenetet pontosan hogyan reagáljátok le? illetve szoktatok e vele együtt aludni, vagy ez elejétől fogva tilos volt neki?

2013. jún. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:

Akkor olvasgas a falkavezérségről, pl Jan Fennel Kutyapszihológia című könyvét, vagy ezt is [link]

Hidd el soha nem késő elkezdeni nevelni a kutyát. Én pl négyévesen kezdtem el a domináns kutyámmal aki agreszív volt más kutyákkal, és ha evett nem lehetett megközelíteni mert harapot. Kutyasuliba nem vittem, mert nállunk is csak vacakok vannak. Ma már együtt játszik a többiekkel, póráz nélkűl közlekedik, és simán bele nyulok a kajájába ha eszik. Türelem és következetesség.

2013. jún. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!