Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik oldalt kell mennie a...

Melyik oldalt kell mennie a kutyának, ha biciklivel sétáltatom?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam (mármint a honlapon), hogy a jobb oldalon kell mennie, de amikor kutyaiskolába jártunk a bal oldalt szokta meg sétánál. Átszoktassam a jobbra, vagy jó a bal is?

2013. jún. 6. 06:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
most komolyan nem mindegy neked az, hogy jobb vagy bal oldalt megy a kutya a biciklinél? amúgy a kutyának bal oldalt a helye ahogy a suliba is tanultátok!
2013. jún. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Biciklizésnél a kutya a jobb oldalon kell hogy legyen. Gondold végig ha a bal oldalon van mondjuk járdán, kocsiúton akkor a kocsi és a bicikli között van, ami baleset veszélyes lehet ha a kutya megriad. Az hogy sétánál a bal, biciklinél a jobb oldalon van nem lesz gond a kutyának. De ha pl erdőben bicikliztek akkor is praktikus a jobb oldalon futtatni, a fák és a bicikli között, hiszen jöhetnek veled szembe gyalogosok.
2013. jún. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Közúton nyilván nem mehet a bal oldalon.
2013. jún. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
De azt a nyamvadt kerékpár kreszt láthatóan egyszer se olvastad, ami kifejezetten tiltja az állat sétáltatást kerékpározás közben. Innentől fogva tök mind1 melyik oldalon van.
2013. jún. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

a kressz TILTJA A KERÉKPÁRRAL VALÓ KUTYAFUTTATÁST . még szerencse ,hogy a megfogalmazás többértelmű, így gyakorlatilag : és itt a lényeg : amennyiben a kutyád jól nevelt ,és meg van tanítva a kerékpár melletti közlekedésre !!!!! a rendőrök elnézik ezt a kis szabálysértést.

a kutya a JOBB OLDALON ! a közlekedési szabályok 100 % betartása , tökéletes kerékpár és kutya kezelés!

különben egy pillanat alatt baleseted lesz !

egy tacskó ,egy 80 kg-os embert 15 km / órával elhúz, egy komolyabb méretű kutya 40 km / órával ! és közben figyelned kell az útra, a többi közlekedőre, a kutyádra, saját magadra, a többi kutyára,macskára,mindenre!!

nem olyan könnyű !

hámmal,és más segédeszközökkel esélytelen, ha a kutya nem kiképzett a bicaj melletti futtatásra!

hámmal nem irányítható !legalább is az elején nem !

hanggal kell iránytani , rövid egyértelmű és félreértelmezhetetlen parancsszavakkal !

mert 25-30 km/ óránál, nincs sok időd a kereszteződés előtt, vagy más helyzetben . és a városból valahogyan ki kell jutni !

a természetben ,már más, ott jöhet az ultrahang síp,a komoly tempó ,a szabadon futtatás .

egészség: talpsérülések ! a beton ,az aszfalt,és a murva is leszedi a talpukról a bőrt! izületi gondok , kemény talajon futtatáskor ! folyadék : víz legyen ! a kutyának innia kell, sokszor és keveset ! stb .

2013. jún. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
nekem kutyafuttató karom van a bicóhoz (walky dog) és azzal hálistennek -mivel úgy van kitalálva- nem tud elrántani, de valóban rengeteg dologra kell figyelni
2013. jún. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Lehet, hogy én vagyok ufo, de szerintem baromi egyszerű dolog kutyával kerékpározni. Mi amikor kutyasuliba megyünk, 2 kutyát vezetek bringa mellett. Egyik jobb, másik bal oldalon. Ha egy kutya van, bal oldalon szoktam vinni, és a járdán megyek, a kutya pedig a járda melletti füves, földes sávon fut, mivel a beton rosszat tesz az ízületeinek! Nálunk vezényszavak nem igen vannak, inkább ilyen figyelemfelhívó szavak, hogy 'héé, lassan, fordulunk stb.' Meg hát nyilván nem 30-cal, 40-nel száguldozok:D Fontos, hogy a kutya megértse, hogy ez munka, nincs közben pisi, kaki, szaglászás, de bringázás előtt biztosítani kell neki lehetőséget ezekre. Bocsi ha hosszú lett.
2013. jún. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja és a KRESZ valóban tiltja ezt a tevékenységet, de szerencsére (legalábbis felénk) elnézőek a rendőrök, nem szoktak szólni, csak mosolyognak, vagy oda sem néznek.
2013. jún. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk eddig még nem szóltak érte szerencsére
2013. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ne feledjük , "kispike "te nem vagy kezdő !

és itt,most egy kezdő aki kérdez !

és nem tudjuk milyen a kutyája, és hogy ő maga mennyire képes kézben tartani :)

én magam is egy 40 kg-os baromira erős kutyát vezetek a bicaj mellett, de kellett pár hónap,hogy jól működjön a városon belül !!

városon kívül meg majdnem mindegy :)

2013. jún. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!