Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám nem bírja elvilseni a...

Kutyám nem bírja elvilseni a vihart (ideges lesz tőle. Mi meg tőle leszünk idegesek. ) mi a teendő? Többi lent

Figyelt kérdés
1,5 éves németjuhász kutyusomról lenne szó. BM kutya tenyésztőtől kaptuk (nincs kiképezve, de mintha a 'vérében lenne') Veszély esetén nem menekül, nem fél, hanem jelez, sőt 'hősködni akar'.. Viszont ha vihar van ( dörög az ég)akkor teljesen bevadul, torka szakadtából ugat, és rohan arra amerről jön a hang. Nagyon elviselhetetlen már, főleg egy 3 órás viharnál, hogy szünet nélkül torka szakadtából üvölt. Én mondjuk kibirnám de a szomszédok már panaszkodnak, jó lenne valamit tenni ellene, mielőtt megmérgeznék. Esetleg vkinek vmi ötlet?

2013. jún. 6. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
ha vihar van engedjétek be a házba...
2013. jún. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! köszönöm a kommented, viszont nem igazán érzem jó megoldásnak. Egyrészt azért nem mert a házban is úgyanúgy dühöngene, ugyanúgy hallaná az égdörgést..Mindent összetörne. Másrészt egy 50 kilós, csuromvizes-sáros kutya nem való a házba. De azértköszönöm!:) Hiszek abban hogy van ennél sokkal célszerűbb, hosszútávon is sikeres megoldás
2013. jún. 6. 11:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyik kint tartott kutya sem bírja elviselni a vihart, ugyanis félnek tőlne. A németjuhászoknak úgy láttam főként "benne van a vérében", apósom ónémetjuhásza bárkit képes volt ilyenkor ledönteni a lábáról, csak mögé bújhasson :)A másik németjuhász meg szabályszerűen elássa magát.

Sokat nem tehetsz, nem nevelheted ki egy állatból hogy féljen egy természetes helyzetben.

Az egyetlen megoldás valóban az lenne, ha be tudnád zárni egy védett helyre. Apósom kutyái a pincébe szoktak betörni, ott jól érzik magukat.

2013. jún. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Valóban az lenne a legemberibb,ha valami védett helyre tudnád rakni amikor vihar van.Ha nem is a házba,delegalább garázs,pince,sufni..valami:)

Esetleg ha az előszobátokba beengednéd.Nálunk a nyári konyhába szoktak lenni,ha vihar van.Ott sima csempe van a földön,simán fel tudom törölni,ha koszos lesz és nagy kárt nem tudnak tenni semmiben.


Ha ez teljesen kivitelezhetetlen,akkor pl. a repüléseknél használható "nyugtatót" ki lehetne próbálni,lehet kapni homeopatikus változatban is,ami gyógynövényekkel nyugtat.Saját tapasztalatom nincs,az állatorvosunk foglalkozik ilyenekkel,ő ajánlotta nem egy félős kutyának már.Esetleg érdemes utána nézni.Bár egy "benyugtatózott" kutya nem lehet kint egyedül!

2013. jún. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia. Nem igazán értek egyet az előttem válaszolókkal, főleg azzal nem, hogy nem lehet hozzászoktatni a német juhász a hirtelen hangos zajokhoz, mivel rendőrségen is képeznek ki német juhászokat, és ott a fegyver dörrenésétől sem ijednek meg.

Szerintem amit tehetsz a kutyával, hogy ha tud egy két trükköt, akkor hogy ha vihar van, akkor menjél ki vele gyakorolni, és vigyél magaddal nagyon finom jutalom falatot. Remélhetőleg a finom falatokra való kilátás egy kicsit eltereli a figyelmét.

Ha még nem tud trükköket, taníts meg neki 1-2-t mind a kettőtöknek jó szórakozás, és ha vihar van, akkor menj ki, és gyakorolj vele, hogy jó emlék kötődjön a viharhoz.

Én is a kutyámmal viharban sokszor gyakoroltam, mert én se akartam, hogy féljen, és láss csodát, ő nem is fél. Ha égszakadás van, is ő simán eljárkálgat az udvaron, vagy ül/fekszik nyugodtan a teraszon/kutyaházban, az eső elől elbújva.

Szerintem próbáld ki amit mondtam, ha nem is válik be, mindenképpen a hasznotokra válik egy kis gyakorlás:)

2013. jún. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, még annyit hozzáfűzök, hogy ha viharban gyakoroltok, és rád figyel, nem a viharra, akkor nagyon nagyon dicsérd meg, illetve ha valamit megcsinál akkor is, hogy ha meg elkezdene a viharra koncentrálni, akkor zökkentsd ki, vagy ha elkezdene ugatni, akkor tiltsad, de ne legyél agresszív meg semmi, az legye a cél, hogy ne azért figyeljen rád, mert ha nem akkor bünti van, hanem azért, mert akarjon, hogy akkor jutalmat kap.

Szóval, én eleinte azt is jutalmaznám, hogy ha rád figyel, és nem a viharra.

2013. jún. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mienk is ilyen próbáltuk beengedni és ott voltam mellette, de akkor is wuffogott szóval ezzel a probléma nincs megoldva csak talán kicsit biztonságban érezné magát, a gyakorlatozás nem lenne rossz de szerintem szakadó esőben percenkénti villámlásnál nem biztos hogy kimenne a kérdező (én se mennék ki), mi biztosítottunk neki helyett bemehet a melléképületbe ilyenkor de ha nagyon villámlik akkor ki megy erősködni valamilyen szinten ha ilyenkor vagy kint mondjuk hogy ne a vízben legyél a melléképületben tanítgatod úgy ahogy az 5-ös mondta az talán enyhítheti a dolgot.
2013. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nálunk a teraszon van kb egy 1 méteres rész, ahova nem esik be az eső, én is ott gyakorlatoztam vele, de ha nem szakad az eső annyira, hogy két perc alatt bugyiig ázzak, hanem csak esik, akkor simán kimegyek vele az esőbe. a kutyát különösebben nem zavarja, mert amúgy is mindig kimegy az esőbe ázni. De ha ennyire zavaró a dolog, akkor szerintem ennyi áldozatot hozhat a kérdező, hogy egyszer vagy kétszer megázik(én is áztam már szét nem is egyszer, és itt vagyok)

Amúgy 5-ös voltam.

2013. jún. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenki válaszát!

A kutyának van hova mennie, régen mikor építkeztünk az udvar hátuljában van 3 ól szerűség, de sosem voltak állataink így a legnagyobb ólt megkapta. Ott van bent neki 'ágy':D meg egy csomó hely, de nem akar olyankor bemenni hanem 'üldözi' a dörgést. Egyáltalán nem úgy néz ki mint aki fél, hanem mint aki meg akar védeni minket a zajtól.. Úgyanígy van a fűnyíróval,fűrésszel, stb. de azt megoldottam hogy mikor füvet nyírok hátra zárom a boxba addig, mert különben neki megy az éppen működő fűnyírónak is. Ezenkívül a garázsba is próbáltam vihar közben beinvitálni de nem volt hajlandó. Viszont azt kifogom próbálni hogy vihar alatt elvonom a figyelmét, legalábbis akkor amikor még csak dörög. Nyílván szakadó esőben, és percenkénti villámlásban nem fogok kint a kutyával szaladgálni. Mert ő ezt csinálja. Csomó hely van a garázs és a 'szobáján' kívül is az udvarba ahol el tudna bújni ha akarna, de eszébe sem jut. Futkározik, és rohan arra amerről jön a dörgés és ugat, mintha el akarná üldözni. Egyébként nagyon okos kutya, azért is mondtam hogy attól függetlenül hogy nincs kiképezve, a vérében van. Egy kis rövid story annak akit érdekel: Nyáron használunk egy kinti konyhát is, és egyszer éppen neki álltam volna palacsintát sütni, mikor a kutyám ugyan ilyen idegesen jött nekem, ( tudtam h nem fog bántani, nem is ijedtem meg) csak meglepődtem hogy mi a baja van, soha nem csinált ilyet, annyira ugatott meg morgott rám meg lökdösött hogy csak álltam ott mint egy hülye és próbáltam nyugtatgatni. Utólag kiderült hogy eresztett a gázpalack. Gondolom megérezte, és így figyelmeztetett hogy veszélyben vagyok.

2013. jún. 6. 12:45
 10/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Három féle kutya van.

1- Fél a lövéstől, dörgéstől, petárdától.

2- Teljesen közömbös ezekre.

3- Lövésirányba megy. Nem fél nem közömbös, hanem támadja.


Ha zavar téged akkor próbáld elzárni arra az időre egy zárt helyre pl garázs.Mivel a házba nem viheted be mert ott is ugatna.Azt sem lehet kívánni, hogy három órát vele foglalkozz csak ezért.

Csináltass neki egy hangszigetelt helységet ahol tompán hallja a zajt.

2013. jún. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!