Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a viselkedés szerintetek...

Ez a viselkedés szerintetek jó, vagy rossz, és több oka is lehet, hogy ezt csinálta?

Figyelt kérdés
Padon ültem a futtatón, kutyám körülöttem tett-vett. Egyszer csak a semmiből mellém felugrott egy kisebb testű kutya, és az enyém azonnal rárontott és elzavarta. Nem harapta meg, csak elkergette. Ez most mennyire jó vagy rossz, vagy ti mit tettetek volna, mire gondolnátok?
2013. jún. 6. 14:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jó, én nem örülnék neki, ha az enyém ezt tenné. Ne ő döntse el, hogy veszélyhelyzet van-e, és cselekedni kell, hanem a gazdi. A féltékenység meg pláne ronda dolog, ha azért csinálta.
2013. jún. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy féltékenységből, mert én nem is láttam a kutyát, olyan hirtelen ugrott oda, ennyi erővel akár meg is haraphatott volna, ha ő nem ugrik oda, szoval az a kutya szó szerint, mint egy puskagolyó, úgy ugrott oda fel a padra, mellém.
2013. jún. 6. 14:08
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálta, mert úgy érezte, hogy most ő kompetens ebben a helyzetben döntést hozni. Nem jó.
2013. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Lehet benne valami, de akkor pl mi van, ha valaki rámtámad az utcán? Akkor azért nem örülnék, ha nézne rám, mint egy borjú, hogy most akkor mit csináljak? Vagy az más helyzet?
2013. jún. 6. 14:16
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Első körben letiltottam volna a saját kutyát a zavarásról. Ezt egy sima nem szóval el lehet érni. Már, ha hallgat rád. ha pedig vezéreskedni akarsz, akkor már kaptál választ.
2013. jún. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 kokuszlevi ***** válasza:
szia szerintem a kutyusod csak símán megilyedt hogy a másik kutyus bántani akar téged és döntést hozott ő most támad!...én ezt nem tartom jónak de amit írtál ha megtámadnának tegéed az teljesen más! vaószínűleg a kutyád egyből támadna!
2013. jún. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

De ha meg azt nézzük,hogy hirtelen jött lehet,hogy olyan reakciót (megijedséget) érzett rajtad a kutyád,hogy így reagált. Végülis nem harapta meg,nem volt agresszív csak elkergette. Ha így nézem az egészet,akkor nem gondolom rossznak.


Ha azért kergette volna el,mert te odamentél volna hozzá,hogy megsimogasd és erre a kutyád odamegy elkergetni,na az baj,de ebbena az esetben amit leírtál nem gondolom bajnak.

Másodpercek alatt történt az egész,megrémülhettél, amire a kutyád azthitte,hogy veszélyvan:)

2013. jún. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 sippara ***** válasza:
Egy nagyon fontos információt nem írtál le: A kutya felugrott, te erre reagáltál, és a te reakciódra válaszul kergette el a kutyád, vagy felugrott, és anélkül, hogy te bármit tettél volna, a kutyád elkergette?
2013. jún. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Na szóval, mivel hirtelen dolog volt, én csak odakaptam a fejem, de megijedni nem volt időm, mert már a kutyám oda is rontott, ijedtséget nem hiszem, hogy érzett rajtam, csak meglepettséget és hirtelen mozdulatot tőlem, ahogy odakaptam a fejem...
2013. jún. 6. 15:09
 10/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ez egy hirtelen meglepett helyzet volt, és ez volt rá a kutyád reakciója. Nincs eben semmi különös.
2013. jún. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!