Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyáimmal?

Mit csináljak a kutyáimmal?

Figyelt kérdés

A férjem hosszabb időre elutazott. Két nagy testű kutyánk van-1 és 3 évesek. Közös nevelés, együtt tanultunk, játszottunkd

,sétáltunk velük,valamit viszont ezek szerint nem csinálok jól.. 4 napja nincs itthon a férjem,azóta folyamatosan rombolnak. Olyan dolgokat tesznek tönkre,amik már hónapok óta ott vannak,begyakorolt szabályokat hágnak át. Este volt játék,reggel séta,ma mégis szétrágtak, romboltak. Bezártam őket, most bünti van,de nem rázta fg őket.. Nagyon elkeseredtem, mit tegyek?


2013. jún. 6. 16:47
 1/9 A kérdező kommentje:
nem rázta meg őket, bocsi, csak telóról írok. Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 6. 16:50
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a férjed a falkavezér.Vagy érzik,hogy elbizonytalanodtál,a párod nélkül és ezt kihasználják.


Legyél ugyanolyan magabiztos,mint mikor otthon van a párod és ugyanolyan következetes.Határozottság,magabiztosság.

Egy percre se enyhülj meg,mert kihasználják.

2013. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A férjedet elfogadják vezetőnek, viszont téged nem. Érzik, hogy nincs az Úr a háznál. Neked is vezetővé kell válnod!
2013. jún. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oké,de mit csináljak? Tegnap teszteltem ő ket,előttük megettem egy joghurtot,az üres műanyag poharat letettem a földre és nem bántották. Ez jelent valamit? Az egyikük egy

befogadott boxer,elég önfejű,a másik szófogadóbb kamasz:-)1 éves.. Mivel erősítsem a tiszteletet? Vagy szoronganak?

2013. jún. 6. 17:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha egyébként jól viselkednek,akkor kétlem,hogy szorongásuk lenne.

Szerintem itt a te pozíciódat kérdőjelezik meg.

Ha írnál konkrét példákat,amiket tudnak,csak most nem csinálják,akkor egyszerűbb lenne segíteni :)

2013. jún. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sippara ***** válasza:
Napokra elment a falkavezér, ha nem száz százalékos az irányítás mindkettőtök részéről, ilyenkor természetes, hogy bepróbálkoznak (hiszen változott a falka összetétele, meg kell nézniük, hogy valamelyikük vezéri pozícióra tud-e törni). Gondolkozz el rajta komolyan, hogy mi az, amit a párod másképp csinál (más a hanglejtése? magabiztosabb a kiállása a kutyák felé? másképp szól hozzájuk?), ott lesz a megoldás.
2013. jún. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A kutyák megrágták a növényeket, átmásztak arra a részre,ahová csak velünk és engedéllyel jöhetnek és ezt be is tartják máskor.. A kerti műanyag asztalt is megrágták, a növényeket egyébként tegnap is megrágták, kaptak büntit is, mégis ma is nekiestek.

Délután gyakoroltuk, teljesen engedelmesek voltak, nem tudom,mi lenne az a gyakorlat, amivel erősithetem a pozícióm?

2013. jún. 6. 22:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Ajtón ki-be járkálás,ételt csak engedélyre vehetik el,sok séta,láb mellett rövid pórázon,kertben feladatok.Sok behívás.

Ha rosszat tesznek,erőteljes határozott fellépés.

2013. jún. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kezdetektől azt csináljuk, amit a 8as írt, ügyesek, szót fogadnak, ha nem vagyok velük, akkor tombolnak ezért gondoltam a szorongásra. Ilyen még nem volt, hogy csak egyikünk megy el.. Eddig néhány napra csak, de mindig együtt utaztunk el.
2013. jún. 7. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!