Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhetett pontosan?

Hgfkj kérdése:

Mi történhetett pontosan?

Figyelt kérdés
Nemrég a kutya megjelent előttünk feldagadt szemmel és szájjal, enni és inni alig hajlandó, túlságosan nyugodt, nem nagyon mozog, és fehér habos volt a szája. Békázni láttuk a délutáni órákban. Időnként fel-felnyüsszent. Sok kérdés van itt a béka-kutya viszonnyal kapcsolatban, de segítségre nemleltem. Kérem aki ért hozzá és komolyan tud segíteni, az írjon, hülyeségre nincs szükségem. Az orvost már hívtuk, tejet adtunk neki, méreg ellen hatásos. Köszönöm előre is!!
2013. jún. 6. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

talán vmi allergiás reakció?

felhívnék meg egy dokit,mert az allergia ellen a tej nem sokat segít!

2013. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2 hónapos, nemrég töltötte, így a kötelező oltásokat még nem kapta meg, a jövő hétre terveztük a beadatását. Az előző kutyám a mérgezett pocokkal csinált valamit, nála is ezek voltak a tünetek, csak ő feküdt órákon keresztül és hörgött. Tejet ivott sokat, attól jobban lett, majd az orvos megnézte, kapott vitamint, szerencsére a tej segített. Ezért bízunk abban hogy most is így lesz, az orvos csak 2 óra múlva tud jönni :( Köszönöm a hozzászólást, felhívok egy másik orvost. Nem tudok allergiáról, remélem nem az :(
2013. jún. 6. 18:24
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

Már nem azért,de egy ilyen kicsi kutyát miért hagytok felügyelet és oltások nélkül ténferegni??


Várjátok meg az állatorvost,remélem jobban lesz :)

2013. jún. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az udvarban járkál, ami nem nagy, sajnos nem tudunk minden percben kint lenni. Köszönöm szépen a segítséget, biztosan jobban fogunk figyelni ezek után. Ja igen, az oltást az állatorvos mondta hogy várjuk meg míg betölti a 2 hónapot, hétvégén töltötte, jövő héten jön beadni neki. Anyagilag így tudtuk most megoldani, hogy egy hetet csúsztatjuk, 4 oltás kell, és 1 oltás 2500ft, + az úti díja az orvosnak.
2013. jún. 6. 18:42
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is bízom benne:) Már szoktatva van a szobatisztaságra, minél előbb bent legyen többet :)
2013. jún. 6. 18:43
 6/13 anonim ***** válasza:

majd írd meg,hogy mi volt a baja..

jobbulást neki!


első voltam..

2013. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
mi van a kutyussal?
2013. jún. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A dagadt szem-száj inkább nekem darázs/méhcsípésre hajaz. Remélem, nem lett belőle komolyabb baj.

A béka is egy lehetőség, bár mivel nem írtad, hogy hányt volna, kicsit necces. Az én kutyám csak attól öklendezett egy délutánon át, hogy megnyalt egy varangyot.


Mit mondott a doki?

2013. jún. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja, még annyi: a tej sajnos a közhiedelemmel ellentétben NEM minden méreggel szemben hatásos. Úgy tudom, igazából csak bizonyos higanyszármazékokat köt le a magas fehérjetartalma miatt, mások ellen tökmindegy.

Ha tudod, hogy nem maró anyagot ivott/evett a kutya (lúgot, Domestost), akkor érdemes megpróbálni hánytatni. Azt szokták mondani, hogy sós vizet kell vele itatni, de mondjuk nem teljesen tudom elképzelni,hogy veszem rá, hogy megigya... hacsak le nem dugok egy tölcsért a torkán...

2013. jún. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Anafilaxiás sokkja volt, vagy darázs vagy béka okozta. Hasmenése is volt és hányt is, a nagy izgulásba nem írtam le, de a hányás nagyon kicsi volt. Kapott injekciót, mára lement a duzzanat szinte teljesen róla. Nagyon nyugodt viszont, egész nap fekszik. Nem tudom, ez rossz-e....amúgy játszik, csak nehezen lehet rávenni. Egyébként husky keverék, úgyhogy a napi 10+ hiszti ma nem jött még elő nála, és semmilyen virgonckodás. Remélem holnapra a régi Bella lesz. Köszönöm a segítségeiket! (a tejjel kapcsolatos dolgokra rákérdezek legközelebb a dokinál! köszönöm)
2013. jún. 7. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!