Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6hetes boxer kutyam van,...

6hetes boxer kutyam van, eddig egy oltast kapott, jovoheten kapja a kovetkezot. Addig amig nem kapja meg levihetem setalni?

Figyelt kérdés
Temeszetesen minden mas kutyat elkerulok es nem erintkezne kozvetlenul mas allattal sem,de egy lakasban van es nem leszetnek meg egy hetet varni mivel ennek a hatalmas mozgazigenyu kutyanak szuksege van rendes mozgasra,meg 6hetesen is.Szoval mennyire lenne ez veszelyes a kicsire? Tobb embert megkerdeztem,allatorvossal sajnos nem tudtam meg konzultalni es gondoltam itt is rakerdezek,de nekem 10bol 8an azt mondtak hogy ok is levittek ilyenkorban a kutyajukat es semmi bajuk nem lett. Mit gondltok?

2013. jún. 7. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen még szörnyen fiatal, az anyja mellett lenne e helye... Amúgy én levinném, persze szigorúan kutya mentes helyre.
2013. jún. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
en is vittem anno, de én betegen hoztam el a szaporítótól.. meggyógyult aztán utána már nem volt gond... sétálni is vittük.
2013. jún. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vinném le, mert az oké, hogy nem találkozik közvetlen kutyákkal, de a földön levegőben ugyanúgy ott lehet a kórokozó, amit más kutya hagyott ott. Sőt még a cipőddel is beviheted a lakásba. Nem azt mondom, hogy most akkor megrögzötten tisztogass mindent, de én inkább kerülném a lehetséges "veszély forrásokat".

Egyébként, hogy 6 hetesen nálad van a kutya, az bűncselekmény, mivel csak 8 hetesen hozhattad volna el az anyjától. Gratulálok...

2013. jún. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a második oltás után vittem sétálni, de előtte megkérdezetem a dokit hogy tud e a környéken járványról.
2013. jún. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom merre laksz, de ha Pesten, akkor szinte kizárt, hogy találsz olyan helyet, ahova kutya nem ment.

Én kivárnám a doki által javasolt/jóváhagyott időpontot. Egy 6 hetes kutyának azért nem olyan óriási a mozgásigénye, hogy kockáztass egy esetleges betegséget. Nekünk skót juhászunk van, extra futhatnékja van állandóan, de sikerült a lakásban tartanunk addig, amig a doki nem engedte. Türelem, még sétálhatsz vele sokat....

2013. jún. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
7hetesen nincs az a doki aki beadná neki a 2. oltást, mert minimum 2 hétnek el kell telnie a 2 oltás között. 6 hetesen még a kutyák az anyjukkal vannak és még ilyenkor semmi keresni valója nincs kint várj még 3 hetet. Lehet hogy hallottál egy-két jól sikerült történetet de én nem kockáztatnék a helyedben, idén elég sok kutya lett parvo-s erre a dokink külön felhívta a figyelmemet. A másik dolog mivel szaporítótól vettél kutyát abban se lehetsz biztos, hogy valóban kapott oltást (az oltási könyv semmit nem jelent), chipp sincs a kutyában gondolom, így jó lenne ha előről kezdenéd az oltási programját, először most parvo "megint" rá két hétre kombinált, stb...
2013. jún. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

jaajj, annak a pici kutyának az alomban még a helye :S


de hogy a kérdésre is válaszoljak. én konkrétan dokitól kérdeztem meg. akinek már szinte a haja hullott ki tőlem mert minden kis apróságra rákérdeztem.


idézem: SAJÁT FELELŐSSÉGEDRE VIHETED, LEHETŐLEG NE FŰBE, NE EGYEN NE NYALOGASSON SEMMIT, MÁS ÁLLATOK VÉGTERMÉKÉVEL (KIS WC, NAGY WC) SEMMILYEN SZINTEN NE ÉRINTKEZZEN!


én vittem is, de hamar feladtam a küzdelmet. őszintén szólva ez lehet csúnyán hangzik, de nem két forint volt a kutya, amellett hogy totálisan belezúgtam első látásra, így nem érte meg nekem kockáztatni. pl. amikor el akarja végezni a dolgát a kutyus nyilván szimatol és keresi a megfelelő helyet a "kábellerakatnak". te meg felülről ítéld már meg hogy az a kölyök most épp szagol e vagy óvatosan ízlelgeti a földet ahova lehet nemrégen vizelt egy beteg kutya. úgy döntöttem nem viszem le.

2013. jún. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
azt kifelejtettem hogy kétes eredetű egészségú ápoltságú kutyával nem érintkezhet.
2013. jún. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
100%

A séta a könnyebb megoldás. Gondolom aktív otthon, rágcsál, felfedez, és gondolom, úgy hiszed, hogy a séta majd levezetné a fölös energiáit. (Egyrészt ez nem így van, ami az ő korának megengedhető séta lenne, az nem fárasztaná ki, ilyenkor olyan, mint egy duracell nyuszi, többet meg nem lehet pórázon sétáltatni az ízületei miatt. 6 hetesen az öt perces szabályt figyelembevéve kb 7-8 percet mehetnétek vele pórázon. Persze ez nem a bóklászós sétára vonatkozik).

Bírd ki meg azt a pár hetet a kutyád egészsége érdekében. Az enyém 13 hetes koráig volt benn, mert 4 oltást kapott, és az elsőt elcsúszva kezdte a tenyésztő. De nem bántam, így tuti nem kockáztatok.

2013. jún. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vidd ki. De vedd tudomásul 50%, hogy összeszed valamit, és 50%, hogy nem lesz semmi baja. Nem lehet tudni, milyen immunrendszere van a kutyádnak.
2013. jún. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!