Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam ra a kutyam...

Hogyan szoktassam ra a kutyam a kutyapelenkara?

Figyelt kérdés
3 es fel honapos, alltalaban seta alkalmaval vegzi el a dolgat, de elofordul, hogy bepisil. Olvastam, hogy meg kell fogni a nyakorvet, ha rajtakapom a pisilesen es a megfelelo helyre kell huzni, de nalunk nem jon be. Abban a pillanatban, ahogy raszolok, es arrebb huzom, abba hagyja a pisilest. HA kiviszem az udvarba, akkor sem pisil tovabb, csak, ha vissza mentunk a lakasba. A pelenkat inkabb jateknak hasznalja, rafekszik oda hordja a jatekait, pedig van parnaja. Elore is koszonom a valaszokat!

2013. jún. 7. 12:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
sehogy.. akkor a büdös életben nem lesz szobatiszta..
2013. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard hogy pelenkára pisiljen mert onnan nagyon nehéz leszoktatni. Még kicsi, következetesség és rendszer kell a szobatisztaságra szoktatáshoz. A nyakörvnél húzás nagyon rossz ötlet. Rossz élménye lesz a nyakörvel kapcsolatban és ebből gond lehet a sétánál. Emeld fel ha pisilni látod és vidd ki vagy ha akarod tedd a pelusra. De ne rángasd!
2013. jún. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Viszont, azt szeretnem, hogy ha dolgozni vagyok es nagyon kell neki pisilni, legyen hova mennie. Nem vagyok sokat tavol, mert reggel munka elott meg kiviszem,6 korul, delben haza ertek, majd 6ra megyek vissza dolgozni este 10ig. Ha kiviszem, kint mindig pisil,kakil. De 4orat megis tavol vagyok es nem szeretnem,hogy hazaerve azt kelljen keresgetnem, hogy hova pisilt a kutyus. A nyakorvet pedig nem rangattam, lassan huztam, hogy ne legyen kellemetlen neki.
2013. jún. 7. 12:43
 4/18 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
100%

A miénk 3 és fél hónaposan kibírt 4 órát, bár összesen 2szer ha erre kényszerültünk.

Jobb nem pelenkázni, mikor kimehetett a kertbe, már dobtuk is el a pelenkát (megmaradt két csomag...)

Ha azt akarod, hogy kibírja ezt az időt, egyszerűen alakíts ki neki egy helyet (ha még nem lett), ahová be is lehet zárni (egy kutya egyedül amúgy is csak fekszik meg rágja a csontjait). Előtte persze mozogja le magát, igyon, pisiljen. Nem azért pisil be várhatóan, mert nem bírja a hólyagja, hanem mert nem tudja, hogy bentre nem szabad. Ha van kertbe kijárásotok: Akkor mikor éppen pisil, fogd meg és vidd ki az udvarra (ha fel tudod emelni, akkor a karodban, így nem lesz rángatós élménye, és ilyenkor a pisilés is abbamarad, tehát nem fog lepisilni). Ismerős azt tanácsolta, hogy benti pisi után is vigyük ki, és ha esetleg ott még pisil, nagy dicséret. A pisifoltot meg jó erős szagú tisztítószerrel (domestos) felmosni.


Ha mégis pelenkáztok, akkor csak itass fel egy kis pisit a pelenkával, rakd távolabb a fekvő-és kajahelyétől, és ugyanígy, ha elkezd pisilni, megfogod, és ráteszed a pelenkára.

Nem szoktad nézni, hogy éppen mikor készül pisilni? Általában előtte szaglászik egyet és köröz, így már akkor mehettek is ki az udvarra.

2013. jún. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Minél nagyobb lesz, annál több időt bír ki pisilés nélkül. Most még lehet, hogy pár hétig alkalmanként takarítanod kell, ha viszont pelenkáztok, akkor tuti, hogy még 1 évesen se lesz szobatiszta.
2013. jún. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ezelott, mindig lattam, mikor akar kimenni pisilni, most mar viszont, mivel tudja, hogy nem szabad bent pisilni,leul es ugy pisil, vagy elbujik. Tarsashazban lakunk, az also resz ki van adva vendegeknek,ott van egy zart udvar, de oda nem jarhat, a masik kert, nincs elkeritve, ahova mi jarunk. Ugyhogy sajnos, kint nem lehet.
2013. jún. 7. 13:19
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon vagy és olyankor csinálja, arra rettentő egyszerű a megoldás: gyakrabban ki kell vinni kérés nélkül is. Nem azért pisil be, mert téged akar bosszantani, hanem azért, mert kell neki. Ha megelőzöd a balesetet azzal, hogy gyakrabban kiviszed, akkor ő is igényelni fogja, hogy kimehessen és egyre tovább képes lesz visszatartani. Amikor nem vagy otthon, akkor persze lehet baleset, de minél ritkábban van rákényszerítve, hogy odabent pisiljen, annál hamarabb lesz szobatiszta.
2013. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igazabol, van olyan, hogy kiviszem pisilni, pisil kint, utanna bejovunk es 5percre magara hagyom es megis bepisil.
2013. jún. 7. 13:31
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért bújik el mert kellemetlen élménye van a pisiléssel kapcsolatban(nyakörv húzás) ennek a rosszab verziója az amikor a kutya felnyalja a pisit nehogy nyom maradjon. Emeld fel és úgy rakd oda ahol pisilnie kell.
2013. jún. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
De ami még jobb, vegyél egy szoba kennelt. Nekünk is az van, és mivel a kutya tiszta állat, nem fog maga alá piszkítani persze ha van más lehetősége. Nem kell éjjel-nappal ott lennie, de amíg nincs otthon vele senki nem árt. Én kutyám 13 hetes, és simán kibírja már a 4 órát, de kicsit többet is. Eleinte egyszer-egyszer volt kisebb baleset, de azóta semmi.
2013. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!