Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem féltek, hogy a kutyából...

Nem féltek, hogy a kutyából kimászó kullancsok esetleg elszaporodnak a lakásotokban?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy lakásban tartott kutyáknál előfordulhat, hogy a kutyából kiesett kullancs petéket rak és elszaporodik, így veszélyeztetve a lakásban élőket.Ez elég gáz, mert nekem is van kutyám és van rajta nyakörv is kullancs ellen azonban pár napja találtam benne kullancsot élve, megszívva.Ha rendszeresen takarítva, porszívózva van a lakás akkor is nagy az esély erre a szituációra?, mert elég hátborzongató belegondolni.

2013. jún. 7. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Hm, hát ezért van nálunk séta után egy félórás kurkászási szeánsz. Mindketten rühelljük, a kutya is meg én is, de muszáj, mert tényleg hazahordja a kullancsokat. A lakásban talán nem élnének meg, száraz a levegő, de nem akarom, hogy az udvart is végigszórja.
2013. jún. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. Volt hogy frissen befogadott kutyámból 3 kullancs kiesett, de mivel elég nagyok, így észre lehet venni, és eltávolítani.
2013. jún. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám imádta ha bogarásztam.
2013. jún. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondos gazda legkésőbb teleszívott állapotban megleli a kullancsot a kutyájában. Mivel kiszedi, annak nincs ideje lepotyogni. Ahol potyog a kullancs a kutyából, ott vagy nincs szeme a gazdának, vagy nem sokat érintkezik a kutyájával.
2013. jún. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nálunk is az a helyzet hogy sétából jövet azonnal átnézzük. szerencsére neki olyan rövid a szőre hogy sokszor hazafele jövet is azonnal meglátjuk a bőrébe fúródott kitüremkedést. szóval sokszor még különösebb kurkászásra sincsen szükség. igaz mostanában nem találkoztunk kullanccsal, nem tudom miért, lehet az új nyakörvnek köszönhető..
2013. jún. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is mindíg átnézem, de neki hosszú szőre van mondjuk kistestű, napi 4-5x levisszük sétálni, ráadásul jó kis kullancsos részen élünk.4-5x nem tudom átnézni, de legalább napi 2x megnézem meg átkefélem a szőrét napi 1x.Így jobban belegondolva tényleg nem tud petét rakni, mivel ahhoz azért több idő kell hogy magától kiessen, addig észervenném szerintem csak olyan undorító.
2013. jún. 7. 18:44
 7/10 anonim ***** válasza:
használsz kullancs ellen valamit?
2013. jún. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kutyát...
2013. jún. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
használok igen,Foresto nyakörvet
2013. jún. 7. 23:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó a Foresto, de nincs 100 %-os védelem. Főleg ebben a kullancsoknak ideális időjárásban. Napi egyszer szánd rá az időt az alapos átnézésre. Mire megszívja magát a kullancs, az jó pár nap. Kánikulában már majd lehet lazítani.
2013. jún. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!