Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél a kutyám a vendégektől!...

Fél a kutyám a vendégektől! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kutyám nagyon félős (beagle). Ha bárki belép a kapun hátrálva ugat. Milyen házörző az ilyen? Mit tegyek?

2013. jún. 7. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
A beagle nem házőrző. Ideje lenne utána nézned, milyen jelleme van a kutyádnak.
2013. jún. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2013. jún. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A beagle egy vadászkutya alkalmatlan házőrzésre! A szocializációját meg alaposan el rontottad, keress fel egy kutya iskolát, mert a hozzá nem értéseddel még több kárt fogsz okozni!
2013. jún. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jaj, ne hallgass a nagyokosokra, jó hogy mersz segítséget kérni!

Az enyém kutyaovitól kezdve a sulit is kijárta, mégis ugyanezt csinálja (4 éves spániel).

Jól szocializált, utcán-pórázon mindenkivel kedves, csóvál, nincs is gond.

Ha együtt érkezek haza a vendéggel, akkor sincs gond, bár először hátulról, óvatosan szagolja meg, kifelé már konkrétan összepuszilgatja.

De ha "váratlanul" érkezik vendég, csenget aztán bejön a kapun (hiába én engedem be) hátrálva ugat.

Szerintem ez attól van hogy tisztában van a saját testi adottságival (pontosan tudja magáról hogy nem tudna fellépni vele szemben), de a génjeiben benne van hogy "ezt mégsem kéne hagyni" vagy valami ilyesmi.

Én is kíváncsi vagyok a tanácsokra.

2013. jún. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi, hogy leírtad ezt!Nekem is pont ezt csinálja! Amikor haza megy a vendég, alig lehet róla leszedni. Egyébként is csak viccből írtam, hogy házőrző.De az utóbbi értelmes volt!!!:D:)
2013. jún. 8. 09:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen fajta ugatás bizonytalanságot jelez a kutyánál. Nem is fajta függő. Kezd el leszoktatni róla a kutyádat. Ne engedd, hogy ugatással fogadjon bárkit.
2013. jún. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi amit leírtatok, mert bevált!az első kettő meg...
2014. jún. 6. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!