Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy célszerű lefogni egy...

Hogy célszerű lefogni egy örökké icergő-ficergő spánielt?

Figyelt kérdés
Vizsgálatnál, oltásoknál. (Előtte fizikai szellemi fárasztás.) Ültetve, fektetve, állva, ölbe véve jobb? A fejénél kell fogni?
2013. jún. 7. 19:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Igen:)

Mi kutyasuliba jártunk és ott mondta az oktató, hogyha 'túlpörög' akkor fektessük le és fogjuk össze a száját, amíg kicsit lenyugszik.( mondjuk nálunk ugatott is, szal lehet hogy a "szájzár" azért volt.

2013. jún. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Előző kommentelő vagyok, folytatom, csak az unokahugom véletlen elküldte.

Fog meg a kutyát, fektesd le, és kicsit nyomd a mellkasánál.

2013. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Majd az orvos és az asszisztense megoldja.
2013. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Úgy mozog, mint egy kis kukac, ahogy farkcsóválás közben "riszája a fenekét". :DD De leállíthatatlan, nem is tudom, hogy lehet egy állatnak ennyi energiája. :))

"Majd az orvos és az asszisztense megoldja."

Volt már régebben egy másik rendelőben, hogy a doki mérgelődött, hogy milyen neveletlen a kutya, és így nem lehet kezelni. :( Mondjuk valamennyire igaza van, mert nincs 100%-osan megfegyelmezve, de én imádom, hogy ilyen életvidám, és különben is neki van igaza, hogy nem akarja, hogy megszúrják egy tűvel. :) Amúgy semmi gond nincs vele, csak az orvosi vizsgálatokat kell valahogy túlélni, de szerencsére ez csak évi pár alkalom.

2013. jún. 7. 20:02
 5/19 A kérdező kommentje:

riszálja

:)

2013. jún. 7. 20:03
 6/19 anonim ***** válasza:
Remélem, azt a rendelőt messze elkerültétek azóta.
2013. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen!!! Pedig akkor még szégyelltem is magam, hogy milyen gazda vagyok, aki nem tud bánni a kutyájával. Elég ingerült volt a doki. :(( De örülök, akkor ezek szerint nem vagyok annyira elvetemült kutyagazdi. Remélem, azért nyugtatózni nem kell majd a kutyit. Előtte jól megfuttatom majd. :)
2013. jún. 7. 20:14
 8/19 anonim ***** válasza:
Az enyém 3éves múlt.. és még mindig hiperaktív.. csak spániel..:D
2013. jún. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
ez egy csodálatos,kedves,jól nevelhető kutya,csak fáraszd ki egy kicsit és nem lesz gond
2013. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 sippara ***** válasza:
19%

Miért is kéne elkerülni a rendelőt, ahol a doki elvárja, hogy a kutya legalább annyira legyen megnevelve, hogy egy helyben tudjon maradni a vizsgálat két perce alatt? Nem hiszem el, hogy a kutyát LE KELL FOGNI, hogy meg tudják vizsgálni, és ez a kérdező és az egyik válaszoló szerint is totál rendben van (bár ez alapján gondolom, a flexi végén visítás, a másik kutya hágása, labdáért hörögve morgás, gazdi kézen csípése is normális - ismerek pár ilyen kutyát, illetve gazdát).

Elmondom, hogy működik egy kiegyensúlyozott, nevelt (nem JÓLnevelt, csak úgy egyáltalán akármennyire nevelt) kutya: Felteszem a vizsgálóasztalra, kiadom a "fekszik" parancsot, ha és amikor a doki kéri, "ül" paranccsal felültetem, aztán a vizsgálat végeztével az asztal magasságától függően vagy leküldöm ("oké, lefelé!"), vagy megfogom és leveszem.

2013. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!