Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy célszerű lefogni egy...

Hogy célszerű lefogni egy örökké icergő-ficergő spánielt?

Figyelt kérdés
Vizsgálatnál, oltásoknál. (Előtte fizikai szellemi fárasztás.) Ültetve, fektetve, állva, ölbe véve jobb? A fejénél kell fogni?
2013. jún. 7. 19:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Válassz megértőbb dokit, aki szereti is a kutyákat, és nem csak a pénzért csinálja. Mi úgy szoktuk, hogy én beszélek a kutyához, a szemébe nézek, próbálom elvonni a figyelmét, amíg hátulról a doki beoltja. Sokszor észre sem veszi, hogy megkapta az oltást.
2013. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Sippara! Ez olyan, mintha egy 30 fős osztályból van egy hiperaktív gyerek, vagy egy különc egyéniség. A többi 29-nek a szülője könnyen mondja, hogy ő tud gyereket nevelni, és a saját érdemének tudja be a gyerek jellemét. Ha pedig a doki ingerült, azzal csak tovább hátráltatja a folyamatot, átragasztva ezt a gazdára és a kutyára egyaránt. A mozgékonyságot meg nem kell összemosni a vadsággal.
2013. jún. 8. 00:07
 13/19 sippara ***** válasza:
0%
Köszi, de egy mentett, emberektől rettegő, kutyákkal domináns, meglehetősen alfa egyéniségű kan boldog tulajdonosa vagyok, úgyhogy nem hiszem, hogy az enyém "mintagyerek" lenne, érdekes módon mégis tud viselkedni, ha a helyzet megkívánja - persze ebben rengeteg meló van nap mint nap, de ha már felelősséget vállaltam érte, a minimum az, hogy az igényei maximális kielégítése által szinkronba hozom annyira az általam "rákényszerített" világgal, és felkészítem az ott rá váró szituációkra. Egyrészt azért, mert így nem képzek benne felesleges stresszt, ergo kiegyensúlyozottabb/boldogabb lesz a kutya, másrészt azért, mert adott esetben (például állatorvosi vizsgálat) az egészsége, ne adj' Isten az élete múlhat rajta.
2013. jún. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Simi a kis buksidra, te vagy a tökéletes mintagazda. XD Szép hétvégét! :))))
2013. jún. 8. 08:42
 15/19 sippara ***** válasza:
0%

Igen, pont ezt a reakciót vártam (mint mondtam, ismerek pár ilyen gazdát, ők is pont ilyeneket szoktak mondani, miközben a kutya után futnak, vagy szedik le fifikét a másik kutyáról :) ). Mondjuk nem nagyon hiszem, hogy adnom kéne olyan ember véleményére, akinek a spánieljét le kell fogni egy sima állatorvosi vizsgálathoz. Ha neked ez így jó, hát legyen - elnézést, hogy megemlítettem, odafigyeléssel és munkával lehet máshogy is.


Hogy végre olyat írjak, ami tetszik: Óvatosan fogd le, a hülye orvost meg legközelebb azonnal hagyd ott, ha nem működik együtt anyuci angyalbögyörőjével úgy, ahogy az anyuci angyalbögyörőjének a legkényelmesebb! Azért van ott, hogy türelmesen megvárja, amíg valahogy lefogod a tíz kilós kutyát, nem azért, hogy mindenféle mondvacsinált indokkal tapogassa! Ahhoz meg pláne nincs köze, hogy neveled-e. Az ilyentől el kéne venni a diplomáját!!!!! ...most már hasznos voltam? :)

2013. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

ma 10:35

Nagyon hasznos voltál. Tipikus példája annak,hogyan éreztessük felsőbbrendűségünket .A hasonlataid pedig túlzóak.Gondolom, most hízik a májad, mert jól megmontad annak a fifike gazdának.

2013. jún. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

"Mondjuk nem nagyon hiszem, hogy adnom kéne olyan ember véleményére,..."


Akkor ne tedd... XDD


Plusz info: a spancit örökbe fogadtuk. Nem azt mondtam, hogy nem nevelem, hanem hogy még nincs megnevelve. De bízom benne, hogy a munkámnak meg lesz idővel a gyümölcse. De ez nem megy egyik napról a másikra, főleg nem egy ismeretlen előéletű kutyánál. Úgyhogy alaposan mellé lőttél, amikor engem akartál kioktatni. Nem ártana, ha a kutya nevelés mellett a saját magad megnevelésére is fordítanál egy kis gondot, mert kifejezetten bicskanyitogató a stílusod, az csak a hab a tortán, hogy nincs igazad, mert nem ismered se a helyzetet, se a kutyát, se engem. Amúgy már elköszöntem tőled az előző hozzászólásban, de ha gondolod, írogass még nyugodtan... XDDD

2013. jún. 8. 11:42
 18/19 anonim ***** válasza:
Sippara, igazi fennsőbbrendű, beképzelt ember vagy. Egy kis önvizsgálat nem ártana.
2013. jún. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Túl vagyunk a kezelésen! Viszonylag bonyadalom mentesen lezajlott. :) Bízom benne, hogy legközelebb még simábban fog menni minden. Az intelligens és segítő szándékú válaszokat köszönöm szépen! Mentek a zöld kezek. (A kötekedő válaszoló felsőbbrendű stílusa mögött meg egyértelműen kisebbrendűségi komplexus húzódik, és ahhoz már nincs gerince, hogy beismerje a tévedését és bocsánatot kérjen. De nem számít...) A többieknek mégegyszer köszi!! :)
2013. jún. 9. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!