Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék, panellakásba...

Summertime99 kérdése:

Kutyát szeretnék, panellakásba! A kutyát naponta vinném le sétálni, viszont reggeltől kb.2 -ig egyedül lenne, mivel iskolába járok. Fajtatippek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 8. 16:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

ugye tudod,hogy reggel suli előtt és után és este is le kell vinni?


első kutya lenne?

naponta mennyit foglalkoznál vele?

2013. jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

első vagyok.

hosszú vagy rövid szörű?

kicsi-közepes-nagy testű?

2013. jún. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
53%
Főleg kistestű kutyák valók panellakásba. Így tudom ajánlani a westie-t, a yorkshire terriert, csivavát, drótszőrű tacskót, vagy törpe uszkárt. Az első hetekben mindenképpen kell, hogy valaki legyen vele, de aztán már egyedül lehet hagyni, de el kell pakolni az olyan dolgokat, amiket elér, mert megrágja őket, de ahogy idősebb lesz, már le fog szokni erről is. De a kölykök még nagyon kíváncsiak. :)
2013. jún. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Először is, ha kölyökkutyát akarsz, azt vagy most azonnal, vagy jövő nyár elején, hogy sulikezdésig legyen időtök összeszokni. (én szivem szerint azt javasolnám, hogy menhelyről hozz egy "halálraítéltet, ők már oltva vannak, a gondozóknak elmondod, hogy milyen körülményeket tudsz biztosítani és ők ehhez mérten ajánlanak neked) Okvetlenül nézz utána az interneten a "falkavezérség, mozgásigény, szeparációs szorongás, szobatisztaságra nevelés" kifejezéseknek.


Naponta nem lesz elég sétálni, az a minimum, hogy reggel egy párperces "egészségügyi" sétára lerohansz vele, délután és este pedig 1-1 félórás játékkal-labdázással-közös kocogással-kirándulással összekötött nagyobb mozgást biztosítasz neki, máskülönben túl sok energiája marad arra, hogy mindent szétrágjon és egész nap ugasson, amíg te sulibn vagy, ő pedig egyedül. Legyen pénz félretéve állatorvosra, mert bármi történhet...No, ezek csak a legalapvetőbb infók, ezenkívül annyi minden van még... Egyelőre ezeket fontold meg, hogy belefér-e. Illetve vedd számításba, hogy ha te továbbtanulás/munka/szerelem miatt máshová költözöl, akkor mi lesz a blökivel? Kb. 15 évig előre kell tervezned, mert te vagy a felelős az életéért, nem szabad elhirtelenkedni a döntést és az alapján kutyát hazavinni, mert "jajjdearanyos".

2013. jún. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A kutyát naponta minimum 3x kell levinni, én 4x megyek az enyémmel, összesen kb 2 és fél órát vagyunk lent (yorkshire terrier)

Reggel 5:15, 11-12 óra körül, 17 órakor, és 22 órakor.

2013. jún. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
na amit a hármas írt, azok közül gyereknek csak westiet, yorkiet, csivavát és tacskót nem adnék a kezébe :D az uszkár még elmegy, ha nagyon szeretnél kutyust és tényleg foglalkozni fogsz vele és a szüleid pedig tudatában vannak annak, hogy ha mégsem, akkor nekik kell.
2013. jún. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Krande ***** válasza:

Nem fajta kérdése. Ha eleget tudsz vele foglalkozni, kvázi-akármekkora kutya is lehet, ha a lakásban elfér. (Nyilván az azért szempont hogy a bútorok közt ne szoruljon be.) A kistermetű kutyák (csivava, westie stb) azért állnak olyan rossz hírben mert nagyon sokan nem nevelik meg őket mondván kis kutyára rá lehet hagyni ugyanazt a viselkedést amit egy nagy kutyának nyilván nem engednének. Ha úgy neveled ahogy egy nagyot is nevelnél (tisztázod a rangsort, nem hagyod hogy verekedjen, hagyod ismerkedni nagy kutyákkal is stb) akkor nyugodtan szerezhetsz ezek közül is. De a legjobb a menhely, ott (sajnos!) tényleg elég nagy a választék.


Egy felnőtt kutya simán kibír lakásban 6-8 órát, ha a nap többi részében rendesen van sétáltatva. Azt családon belül osszátok be hogy kinek mikor kell sétáltatnia! (Pl hétfő, szerda és péntek reggeli séta a tied, a lefekvés előtti utolsó séta a szüleidé stb. )

2013. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Most költöznénk,és most nyárra szeretnék,negyedik kutya lenne,és mozgékony ember vagyok szóval nyáron nem csak egyszer vinném le..Az alapokat tudom,csak fajtatippeket szeretnék,ja és nagyobb termetűt szeretnék,nem szeretem a pici ölebeket.. :)
2013. jún. 9. 15:57
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem tacskó kutyám van szobatiszta és sokat kibir a lakásban. Németjuhász ami még értelmes fajta.
2013. jún. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Krande ***** válasza:
78%
Ha csak annyi a szempont hogy nagytestű és kibírjon néhány órát lakásban két nagy séta közt (tényleg csak ennyi a kritérium?) akkor teljesen mindegy, csak stabil legyen az idegrendszere ezt meg a túltenyésztett szerencsétlenek kivételével minden kutya tudja ha a gazdája tényleg komolyan veszi a feladatát. Én továbbra is menhelyről hoznék a helyedben :)
2013. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!