Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Lenne egy pár...

Kutyások! Lenne egy pár kérdésem!?

Figyelt kérdés

Nemrég került hozzám egy keverék kutyus. Vannak vele gondok, de hát életébe nem volt tanítva szóval ez természetes. Szeretném ezeket helyrerakni.

Sétánál egész szépen jön, viszont ha megérez/meglát valamit akkor jön a húzás. Ha elengedem akkor is jön láb mellett, néha előre fut, de ilyenkor vissza tudom hívni. Ha viszont meglát valami izgit akkor elkezd rohanni és hiába szólok neki SEMMI. Ha elmegyek itthonról akkor addig vonyít még el nem fárad. Mit kéne csinálnom? Valami jó nevelési módszereket tudnátok mondani? Nincs normális kutyasuli a közelben..:(


2013. jún. 8. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nevelési módszer? Nekem Cesar Millané vált be, de nem mindenkinek jó ugyanaz. Ha gondolod, elküldöm neked a könyvét, emellett nézheted a Youtube-on a Csodálatos Kutyadokit (szerintem a kettőnek csak együtt van értelme), vagy az "emberképzés kutyákhoz" c. előadást.


A problémáid kapcsán: miért engeded el, ha nem vagy benne biztos, hogy egy szavadra visszajön? Húzáskor én azt javaslom állj meg, és ne mozdulj egy centit se, csak mikor a kutya lenyugodott. Eleinte idegölő mulatság lesz, de megéri. Fő a türelem. Nagyon szép dolog, hogy eltökélted, hogy megneveled.


A másikat, amiről írsz, szeparációs szorongásnak hívják. Ráguglizhatsz. Tanácsos volna alaposan kifárasztani a kutyát, mielőtt elmész otthonról, illetve gyakorolni úgy, hogy tetteted az elmenést. Abbahagyja, jutalmazás. De a neten sok más infót is találsz. Ügyelj a falkavezérségre, stb.


Sok sikert!

2013. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először is el kell érni, hogy Te legyél a falkavezér.
2013. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm! Azért engedem el, mert elvileg csak így fogja tudni megtanulni, hogy vissza kell jönni..de amúgy ha látok embereket vagy kutyákat akkor egyből megfogom. Megköszönném, ha elküldenéd azt a könyvet!:)

Amit írtál a vonyításra azt is megpróbáljuk!

A falkavezérségen is dolgozunk.

2013. jún. 8. 22:54
 4/4 Valletta ***** válasza:
Lehet, hogy korai még a behívást elvárni tőle. Én új kutyával kötődési tréninget csinálnék (séta közben, feladatra kapja meg a napi kajaadagját, azon kívül pedig semmit), a behívást pedig hosszú pórázon tanítanám. Szerintem felelőtlenség úgy elengedni, hogy még csak nemrég került hozzád, nem megfelelően megalapozott a kapcsolat és még csak pórázon sem jön szépen a kutya, nem hogy póráz nélkül.
2013. jún. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!