Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SoS! Tudnátok írni állatorovos...

SoS! Tudnátok írni állatorovost aki kijön házhoz hétvégén (vasárnap) is?

Figyelt kérdés

Most először fordult elő 7 éves akita kutyusommal görcsös roham jött rá(üveges volt a szeme,is).A roham,görcs elmúlt nála.Arra gyanakszunk epilepsziás rohama lehetett.

De ránk hozta a frászt,meg ő is megijedt.

Megelőzképpen tudnátok írni ügyeletes állatorvosokat akik vasárnap,hétvégén is kijönnek házhoz ha mégyegyszer ilyen történik?mert ilyen állapotban a szállítás ugye nem megoldható.

Budapesten

én a szent istván egyetemre gondoltam..de nem tudom kijönnek-e.


Ma elvisszük kontrollra a szent istvánba.Hétfőn pedig irány saját doki.


2013. jún. 9. 07:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az egyetemről nem jönnek ki, hívd fel a saját orvosod.

Legközelebb ha rohama van -reméljük nem lesz-, akkor elő a telefont, és videó, sokat segít az orvosnak.

2013. jún. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Csak hétfőn tudom vinni saját orvoshoz,mert ő csak szombaton rendel.De azért köszönöm.
2013. jún. 9. 07:19
 3/15 anonim ***** válasza:
A Szent I. - ban is ügyelet van, anno 10000ft volt azügyeleti díj. Szerintem konzultálj saját dokival telefonon. Hasonló helyzetben voltam én is az előző kutyámmal. Vidéken volt a doki, de mondt, hogy adjunk neki x mennyiségű nyugtatót ha 15-20 percenként jönnek a rohamok.
2013. jún. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

dr. Német Zsolt, VIII. Auróra utca, nagyon lelkiismeretes, régebben vasárnap is nyitva volt a rendelője.

06-20-934-2243

2013. jún. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

utolsónak köszönöm mi is németh zsolthoz járunk.vasárnap nem rendel sajnos,régebben rendelt valóban,de már csak szombatonként.holnap levisszük hozzá.Gondolom ő ki tudja vizsgálni..és nem kell másik dokihoz vinnünk.

Most megyek mert visszük a szent istvánba a kutyot.

köszönöm mindenkinek.

2013. jún. 9. 07:45
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Addig is néhány tanács, ha újra előfordulna:

-Vigyázz, hogy na rángatózik, akkor ne verje be magát sehova, főleg a fejére ügyelni! Gyorsan szabad területre húzni, ha valamibe üti magát!

-Ahol gyakorta megfordul a kutya, biztosítani, hogy ne tudjon magára borítani ilyenkor semmi nehezet, veszélyes tárgyat...!

-Rohamkor száját szétfeszíteni, és a nyelvére figyelni, nehogy attól megfulladjon!

-Ha magához tér, vigyázni, meg ne harapjon, mert állítólag szelíd kutya is harapta már meg ekkor gazdiját.

-Figyelni, hogy mikor kap rohamot, hogy mégis mi váltja ki nála! Ezt baromi nehéz megállapítani, de ha sejted, érzed, akkor kerülni azt a szitut a jövőben.

-Amíg nincsenek gyakori rohamai (lehet ez volt az első és utolsó!!!), főleg míg orvos nem vizsgálta, addig semmiképp ne gyógyszerezd! Mert akkor élete végéig kell, hozzászokik, és ha egyszer is elfelejted, akkor még könnyebben jön a roham!

-Van valami kúp, nem tudom a nevét én se és kevesen ismerik. De jó belőle párat otthon tartani, mert roham esetén a fenekébe dugva hamar segít a kutyán. Amíg nincs sűrű roham, addig inkább ez lenne jó, erre kérdezz rá dokinál!

-Babusgassad a kutyust! :-)

2013. jún. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Akár mi okozta a rohamot egy házhoz kijáró doki nem sokat tud tenni, max akkor, ha nem jön ki a rohamból, akkor ad nyugtatót. Mindenképpen vizsgálatok kellenek: vérvétel, ultrahang...stb. Először kizárnak minden egyéb problémát, ami rohamot okozhatott, utána kerülhet csak szóba az epilepszia. Jó ötlet a kamerázás, én is így csináltam, sokat segített az orvosnak, mert a gazdik rémületükben hajlamosak túlozni, vagy épp lényeges dolgok felett elsiklani.

Jobbulást a kutyusnak!

2013. jún. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Roham alatt semmi képpen nem szabad a szájába nyulkálni, még embernél se! Oldalán fekszik a kutya roham alatt, ez által nem tud hátra csúszni a nyelve. Ha ráharap a nyelvére akkor vérezni fog kicsit, de nem kell megillyedni. Kutyám is epilepsziás, állandó kontroll alatt van. Jobbulást!
2013. jún. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Valószínűleg epilepsziás roham, sajnos gyakori, főleg idősebb korban.

Annyit tudsz tenni ilyenkor, ami a későbbiekben segítség lehet, hogy mindent alaposan leírsz. A körülményeket, a tüneteket, meddig tartott, mennyi idő után lett jobban. Egy roham után még nem sokat tudnak tenni az orvosok, lehet, hogy többé nem jelentkezik, lehet, hogy pár óra múlva megint rohama lesz.

Azt javaslom, hogy ezzel mindenképp specialistát keress fel ( [link] aki segít a gyógyszeres kezelés beállításában. Megfelelő gyógyszerezéssel teljes életet élhet a kutyád, és a rohamok száma lecsökkenthető.

Ügyeletet felesleges hívni, nem tudnak mit tenni, ha rohama van. Illetve van egy kúp, amit érdemes felíratni, ami segít a roham elmúlásában (Diazepam Desitin)

Ha legközelebb rohama lenne (kívánom, hogy ne legyen) akkor arra figyeljetek még, hogy a fejét ne üsse meg semmiben.

Majd írd meg, hogy mi volt! ÉS ne aggódj, nem lesz baja :)

2013. jún. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Most jöttünk vissza az állatorvosi egyetemről.Segítőkészek voltak mondták hogy valószínű epilepszia,de ahhoz pontos kivizsgálás kell.Monták hogy vigyük le saját állatorvoshoz vagy speciális állatorvoshoz aki ezzel foglalkozik.
2013. jún. 9. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!