Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hetes bullterrieremet hogy...

9 hetes bullterrieremet hogy szoktassam le a harapdálásról meg az ugrálásról?

Figyelt kérdés
Mindig ellököm ha ugrálni meg harapdálni próbál és mondom neki hogy NEM. Van amikor megérti de van mikor még jobban harap, főleg a gatyákat szokta tépni.
2013. jún. 9. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:

pedig jól láthatóan ez a jó módszer amiből ért. sokan nem tudják de nem mindig eléggé hitelesek ilyenkor. és ekkor nem szokta a kutya sem venni a lapot. nálam a módszer ugyanez volt. de olyan szinten hogy dr. jackill (nem tudom hogy kell helyesen írni) és mr. hyde szitu volt. tehát marha barátságos voltam a kutyával, de amint harapott azonnal nagyon szigorúan tiltottam és ellöktem magamtól. ha jött szintén ellöktem. illetve nagyon morgós hangnemben mondtam neki hogy "ne merészeld". könnyen bepörög az enyém de ez tökéletesen hatásos volt. jellemzően olyankor nem állt le a párom esetében ha a hangsúly nem volt eléggé nyomatékos, vagy elküldte de mégis megsimogatta, megérintette a kutyát, esetleg mosolyogva ránézett. ez a kutyának amellett hogy következetlenség még felhívás keringőre. szóval tényleg nagyon figyelj arra hogy ilyenkor azonnal "változz át". a barátságos jófej gazdiból, szó szerint legyél egy határozott szigorú gazdi aki marhára nem kiváncsi a kutyára. de még szemkontakt se legyen ilyenkor! hidd el hatásos lesz.


amúgy bármibe lefogadnám ha visszagondolsz azokra az esetekre amikor hatásos volt és azokra amikor nem, te magad is látni fogod a különbséget.

2013. jún. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Persze olyankor mindig határozott és komoly vagyok mikor szidom. Ilyenkor az esetek 80%-ban látja rajtam, hogy valami rosszat csinált, azért vagyok ilyen.


Igazából természetes dolog, hogy ennyi idős korában még mindent harapdál meg ugrál, viszont nem szeretném ha megszokná hogy elkapja az ember kezét/lábát, és ezért szeretném leszoktatni róla.


A bullyknál szerintem még nehezebb a nevelés, mivel nekik elég nagy a fájdalomküszöbük és nem igazán érzik a fájdalmat.

2013. jún. 9. 08:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatod a kommentedben nagyon nagy butaság, kérdező. Nem kell a kutya fájdalmat érezzen a nevelése során, így teljesen mindegy a fájdalomküszöbe. Egyszerűen, amikor így játszik, fogod, és MINDIG otthagyod. Nagyon hamar leesik neki, hogy nem jó buli a gazdit harapdálni, mert vége a mókának. És fájdalmat sem kell okozz neki.
2013. jún. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt csak azért írtam mert hiába adok neki pofont vagy lököm el mikor rosszat csinál, szinte meg sem érzi.


Egyébként ezt szoktam csinálni, ha nagyon bedurvul akkor fogom és otthagyom magára.

2013. jún. 9. 09:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyszer olvastam valahol, hogy mikor felugrál, lépj rá a hátsó lábára. Persze ne erősen, nem kell az hogy fájjon neki. Talán ez beválik. Sok sikert!
2013. jún. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, de ez főleg nagy kutyákra vonatkozik.

Itt van egy videó is erről: [link]

2013. jún. 9. 10:09
 7/8 A kérdező kommentje:

Valaki azt írja, hogy nem szabad rácsapni az orrára mert agresszív lesz, valaki pedig hogy rá kell csapni hogy megtanulja hogy rosszat csinált.


Ezt a hozzászólást nem rég találtam egy hasonló kérdésnél:

"Csináld azt, amit az anyja tenne: fogd meg a nyakán a bőrt, húzd meg egy kicsit, rázd meg a kutyát, és mondd határozottan, hogy nem! vagy nem szabad! 10 hetesen még könnyen fel is emelheted ha ilyet csinál, de 2 évesen már nem lesz olyan vicces! És magától nem múlik el, csak rosszabb lesz. Most próbálgatja a határokat, meg kell neki mutatnod, hogy hol vannak!

Esetleg segíthet, ha ráharap mondjuk a kezedre, hogy orron pöckölöd, ami annyira azért nem fáj, de ahhoz elég, hogy tudja, hogy ez számodra nem elfogadható viselkedés!"

2013. jún. 9. 10:14
 8/8 anonim ***** válasza:
kispalikee lényegében megfogalmazta sokkal jobban amit én is próbáltam volna sugallni az első hozzászólásomban. nekem pitem van, szóval tökéletesen tudom hogy meg sem érzik a fájdalmat. mégs ez a módszer tökéletes volt a számára. grabancrázástól csak jobban bepörgött. a lökés sem azért van hogy fájjon vagy essen. hanem egy tökéletesen egyértelmű jel arra hogy "menj innét így te nekem nem kellesz, nem játszok veled, tudomásul sem veszem hogy létezel". szuperül ért belőle a kutya.
2013. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!