Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megőrült a kutyám?

Megőrült a kutyám?

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt történt,hogy az alaszkai malamut kutyám,(még kölyök,na jó, kölyök és felnőtt között van)odajött hozzám megsimogattam,aztán hirtelen elszaladt.Senki nem hívta,mert egyedül voltam az udvaron.Aztán 2 perc múlva,mintha puskából lőtték volna ki,rohant felém,és a fogával elkapta a ruhámat,elkezdte ráncigálni a pulcsimat,huzogált egyfolytában.Többször is ráütöttem,talán a 3.-ra hagyta abba.Mintha semmi sem történt volna,leült elém az eset után,és elkezdte nyalogatni a kezem,ruhám.

Nem tudom mire vélni ezt az esetet,valakivel már történt hasonló?Valaki tudja,mi válthatta ki ezt az én játékos,szeretetteljes,általában nyugodt kutyámból?



2013. jún. 9. 11:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
'Többször is ráütöttem'. Gondolom nem az első eset. És ezek után csodálkozol, hogy átkattan neki? Nem ugy leszel a szemében falkavezér, hogy ütöd. Talan tanítani kellene, nem verni.
2013. jún. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Hallott valamit és elszaladt. Rájött, hogy semmi különös, és visszaszaladt a gazdihoz. Mivel gyorsan rohant, feltételezem sok energia volt benne, így a gazdit durván invitálta játékba. A gazdi meg háromszor ráütött az amúgy játszani, birkózni akaró kutyára.
2013. jún. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ez most komoly?Úgy írok a kutyámról,mintha gyűlölném?

Ha tudni akarod,az ülj parancsot már tudja,fekszik-et most tanítom neki.Igen,ráütöttem.Miért,mit kellett volna tennem?Csöndben állnom és nézni hogy szétszaggatja a ruháim?Én a kutyakönyvekből úgy tanultam,hogy ha a kutya rossz,engedetlen,egy kicsit rá kell ütni,ha nem hagyja abba,többször is,és ha engedelmes,meg kell jutalmazni.Na,én eszerint,így nevelem a kutyámat.

2013. jún. 9. 11:26
 4/13 A kérdező kommentje:

mokkagyerek: Igen,valószínű birkózni akart,ha kitépett egy darabot a ruhámból...

De ne gondoljátok azt,hogy úgy ütöttem rá,hogy nagyon fájjon neki.Ezek csak kicsi,fegyelmező ütések voltak:

Üssetek rá enyhén,finomabban a kezetekre háromszor!Fájt?

2013. jún. 9. 11:35
 5/13 sippara ***** válasza:
52%
Ha így neveled, garantálom, hogy egy éves korára lesz egy veled szemben agresszív, viszont totál neveletlen kutyád. Elmondom neked, fogalma sincs, miért ütöd. Ráadásul elmondod, mit csinálsz, ha mondjuk behívást tagad meg, vagy nekimegy egy másik kutyának? Addig ütögeted, amíg abba nem hagyja? Az szép lesz. Kicsit nézz utána jobban a kutyanevelésnek, pláne, ha magadhoz vettél egy malamutot, mert ott még bajok lesznek.
2013. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem játszani akart. Ha erős, energikus simán széttépi a ruhádat az éles tejfogaival, a mi kölyök kutyánk 5 perc alatt szétrágott, szétszaggatott bármit ha nem vigyáztunk, és még nem is erővel tépte! Az odarohanok, majd elfutok játékra invitálás, csak játszani akart veled. De lehet, hogy azért szaladt el, mert ütögeted.
2013. jún. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha finoman ütögeted azzal becsatlakozol a "játékába", nem ütögetni kell, hanem tekintélyesnek lenni. Ha az én kutyám ellop valamit, csak rászólok, hogy "nem" és már el is dobja.
2013. jún. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is erősebben akart veled játszani. Az enyém ilyet izgatottságból szokott csinálni, kb. akkor olyan mint aki "bekattan" s ha sétálok az udvaron akkor elkapja a nadrágszárát, vagy felugrál és a pulcsi ujját akarja elkapni. Ha van a közelben víz (virágspriccoló) akkor tiltószóval azt használom, ha nincs akkor erélyesen rászolók. Szerintem ha ilyenkor ráütsz,azt inkább játék részének tekinti.
2013. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Az én kutyám, míg le nem szoktattuk róla, úgy játszott, hogy tépte a nadrágszáramat, konkrétan rángatta. Ha nem farmeranyag, akkor annak is annyi lett volna. 3-4 ruhámat tuti kiszakította már. Ez nem más volt, mint játékra invitálás.
2013. jún. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Egyébként igen, pont csöndben kellett volna állnod és tűrnöd:)

Vagy lespriccelni vízzel. Vagy rámorrantani.

Nálunk a hagyom, és nem figyelek rá technika bevált. Egy kölyökkutyánál, aki az alapokat tanulja meg nem a legdrágább ruhánkat kell viselni.

2013. jún. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!