Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire fontos a szuka...

Mennyire fontos a szuka kutyáknak a fedeztetés?

Figyelt kérdés
Van egy Stafford szuka kutyám, de nem nagyon szeretném fedeztetni, de hallottam olyat, hogy ha az életében legalább egyszer nem adom meg neki azt a lehetőséget, hogy anya legyen akkor megbolondulhat és a vége az altatáshoz vezet. Mennyire igaz ez? Kell fedeztetni vagy sem?
2013. jún. 9. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy hülyeség amit hallottál. Jól teszed, hogy nem akarod elletni szegényt! :) Nem kell fedezni.
2013. jún. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem igaz!

Nem kell neki fedeznie, sem anyának lennie, mert ő nem úgy éli meg, int az emberek, hogy örül neki, hanem ösztönből cselekszik, és amúgy is nagyon megviseli a szervezetét.

A legjobbat akkor teszed, hogy mivel gondolom nem tenyészkutya, és szerencsére kölyköket sem akarsz, ezért a legjobb, ha ivartalanítod. sok felesleges stressztől, váratlan vendégektől, és betegségektől kíméled meg vele.

2013. jún. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sippara ***** válasza:
87%

Jézusom... Basszus, ha ezt ki tudtad írni, gondolom, van internet hozzáférésed, de megcsinálom helyetted:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Rövidebben összefoglalva: semmi baja nem lesz, ha nem ellik, a kutyák ugyanis NEM emberek, így - a közhiedelemmel ellentétben - emberi érzéseik sincsenek, így nem tudnak "beleőrülni" (wtf?), ha nem élhetik meg az anyaság érzését. Viszont bele tudnak halni gennyes méhgyulladásba, ivarszervi daganatok széles skálájába, kellemetlenséget okozhat a tüzelés közbeni szökés, vagy épp hüvely előreesés, és még sorolhatnám. Ha tenyészteni nem szeretnél vele, a legjobb, amit tehetsz, ha ivartalanítod.

2013. jún. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem kell fedeztetni,én már nem is értem,honnan szednek ilyet az emberek (ne vedd bántásnak) de már majdnem minden kutyaiskola kiírja a honlapjára,illetve ha csak a googliban rákeresel rögtön kidobja,hogy NEM KELL.


Sőt,ami azt illeti ezerszer rosszabb lesz a kutyának,mivel borzalmasan megterheli a szervezetét és a komplikációkról ne is beszéljünk.

Ez egy általános rész volt.


A fajtáját tekintve pedig duplán igaz,hogy nincs szükség itthon egy újabb alom staffi/pit vagy valami rájuk emlékeztető kutyára.Akik ki tudja kihez kerülnek,mindamellett,hogy teli vannak a menhelyek.


Tudom,micsoda sz@r duma,hogy teli vannak a menhelyek,de akkor légyszíves menjenek el önkéntesnek azok az emberek,akik így gondolkodnak.


Kérdező,ne haragudj,ha indulatosnak érzed a válaszom,de már a tököm ki van ettől a staffordos témától.(Ne érts félre,nekem is van staffom is,de ami ma megy ebben az országban,az már siralmas)

2013. jún. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

nem bolondulnak bele a nem ellésbe. Sőt az elletés szokott nagyobb viselkedésproblémákhoz vezetni

A kutyafalkákban csak a vezető szaporodik. Ha a kutyádnak lehetőséget adsz a szaporodásra azzal vezető szerepre emeled. Utána ragaszkodni fog ehhez a "jogához", azaz minden lehetőséget meg fog ragadni a bepárzásra, sokkal több a szökés. A legtöbbjük nem tűri el többet a többi szuka közelségét. Olyan extrém esetről is hallottam, hogy megpróbálta elpusztítani másik szuka kölykeit, vagy nem fogadott szót többet a gazdának.

Szóval inkább ivartalaníts mint szaporíts.

2013. jún. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!