Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ezek a yorkik...

Szerintetek ezek a yorkik szépek? Vélemény?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=hwGhLt-zqbA

Főleg a középső kettő érdekelne:)


2013. jún. 9. 21:16
 1/9 A kérdező kommentje:

Haha,aki nem akar Notár Mary-t hallgatni az ne nyissa meg:) Bocsánat,csak mamámnak töltöttem le a zenét,na mindegy:)


Itt van,amit eredetileg ide szántam:

[link]

2013. jún. 9. 21:17
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem aranyosak, bár nekem a bal szélső tetszik inkább.
2013. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
balról a második, habár igy kép alapján kisebbnek tűnik. Egyébként nagyon helyesek!:)
2013. jún. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Balról az első a legaranyosabb :)
2013. jún. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem az említett hirdetést. Jól el is képedtem... Rengeteget kér értük, kicsit hozzáteszel, már vehetsz minőségi tenyészetből törzskönyvezett kiskutyát hobbi célra. Nem azért, mert a papír olyan fontos, hanem mert egy rendes tenyésztő szűreti a kutyáit különböző betegségek ellen, és csak olyan párosításokat használ, amiből nagyobb eséllyel lesznek egészséges és szép kutyák, vagyis kerüli a beltenyészetet, amit csak a felmenők ismeretében lehet. Ugyanis a yorki esetében különösen fontos dolgok ezek, mert mivel divatkutya lett, rengeteg hozzá nem értő ember fogott a szaporításukba, felhígult az állomány, elterjedtek a betegségek.


Ismertem én olyat, aki vett egy kutyát az egyik tenyészetből, a másikat az ország másik végéből, hogy így biztosan különböző vérvonalúak lesznek. Csak a második tenyésztő, mikor ezt megtudta, kérdezett pár dolgot a másik kutyáról, és kiderült, hogy a két kutya féltestvér...


Lehetnek bármilyen szépek ezek a picik, én nem mernék venni belőlük. Ha kifogok egy epilepsziás, patella-ficamos kiskutyát, a kezelése rövid időn belül jóval több lesz, mint amit "megspóroltam" a vételáron. Vagy ha kifogok egy ideggyenge példányt, amivel rémálom lesz az élet.


A tenyésztővel írtok szerződést, amiben garanciát vállal örökletes betegségek ellen (aki nem hajlandó ilyet írni, attól ne vegyél kiskutyát, mert lehet valami sunyiság a dologban). De aki mindent megtesz a fajta jobbá tétele ellen és minőségi kutyákat tenyészt, az alapnak tarja az ilyen szerződést.


Az meg a másik dolog, hogy én is csak hobbi célra vettem kutyát, de aztán valahogy belemerültem az ápolásába, kíváncsi voltam rá, milyennek tartják mások, és ma már kiállításokra is járunk, nagyon előkelő eredményekkel. Lett egy új hobbim, és jó ismertségeket kötöttem.


Ha a kiskutya társtulajdonban marad a tenyésztővel, vagy van valami pici hibája, ami nem befolyásolja az életét, de nem kívánatos, akkor tényleg áron alul megkapod. Talán még ennyiért is, de plusz 10-20 ezer forintért már nagyon nagy eséllyel. És aztán felnőve sem érnek meglepetések.


Erről a témáról picit bővebben:

[link]

2013. jún. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kicsi beleszólás az utolsónak: csak azért, mert valaki nem írat szerződést, még nem feltétlenül csaló. ha belegondolsz, a biológiát, genetikát nem lehet megnyomorítani, baromira nem érdekli, hogy neked van egy szerződésed, miszerint tutibiztos nem lesz beteg egy kutya, mert bármi előfordulhat. csak annyi a lényeg, hogy legyenek meg a szűrések és ezeket nyíltan vállalja. szerintem.
2013. jún. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 10. 18:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hatos válaszoló, nem írtam, hogy feltétlen csaló az, aki nem akar szerződést írni. De sokat elárul, hogy hogyan reagál rá. Ha azonnal elkezd hebegni-habogni, vagy felkapja a vizet, és egyértelműen elzárkózik a szerződéstől, akkor ott, ha tetszik, ha nem, valami sunyiság van! Például gyönyörű az anya, de epilepsziával terhelt vonalból származik. Vagy az apa kiállítási győztes, de a felmenői és a kölykei között több patellaficamos is volt.


Más helyzet, ha azt mondja a tenyésztő, rendben van a szerződés, de vannak feltételeim, például kizárólag jó minőségű táppal etetés (mivel a silány minőségűek rákkeltőek lehetnek a rengeteg ízfokozó és színezék, meg ki tudja milyen adalékanyagok miatt, illetve nem tartalmaznak elég tápanyagot, ami a fejlődéshez szükséges, tehát például a csípőízületi diszplázia kialakulásában is közrejátszhat), rendszeres orvosi kivizsgálás, és baj esetén orvosi igazolás arról, hogy a betegség nem szerzett, hanem egyértelműen öröklött.


A szerződés nem azt jelenti, hogy az a kutya 100%, hogy egészséges lesz, hanem azt, hogy a tenyésztő mindent megtett azért, hogy egészséges kiskutyák szülessenek nála, ezt hajlandó szerződésben is rögzíteni, miszerint ha mégis örökletes betegség jön ki a kutyán, visszatéríti a vételárat (vagy részét), állja az orvosi kezelések egy részét vagy egészét, ad egy másik kiskutyát stb. Ez teljesen megegyezés kérdése, mi kerül bele.


Egy lelkiismeretes tenyésztő ezt magától értetődőnek veszi, hiszen mivel mindent megtett azért, hogy egészséges vonalakat használjon, ezért kicsi az esély bármilyen rendellenességre. Mivel elsősorban magának tenyészt, a fajta jobbá tételén fáradozik, nem pedig megélni akar a kölykökből.


Én sem írtam szerződést a tenyésztővel (akkoriban még gyakorlatlan voltam), de egyrészt a kutyám olyan fajta, ami viszonylag ritka és a betegségek nem gyakoriak az állományban, másrészt a tenyésztő magától hozta fel, hogy ha bármilyen probléma lesz a kölyökkel, legyen az foghiba vagy betegség, ad egy másik kiskutyát, visszaadja a vételárat vagy besegít az orvosi költségekbe. És hallottam róla mástól, hogy harapáshibás kutya miatt már tényleg adott ingyen másik alomból kiskutyát a tulajnak.


Yorkit, és más divatos, felhígult állományú fajtát mindenesetre én csak szerződéssel vennék.

2013. jún. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

így kiegészítve már egyetértek veled.

én nem kaptam szerődést, de tudtam, hogy milyen szűrések vannak, mire számítsak, nem is éreztem akkora nagy szükségét. a következővel ugyan ez a helyzet, elmondta a tenyésztő is, hogy miért nem akar szerződsét írni.

egyébként teljesen igazad van.

2013. jún. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!