Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hasznos a középfok a...

Mennyire hasznos a középfok a tükörsulin? Érdemes tovább menni rá?

Figyelt kérdés

Jövőhét vasárnap végezzük el az alapfokot (remélhetőleg sikeresen) és nagyon mondják a közép fokot is a suliban. Sajnos csak a szeptemberben induló tanfolyamra tudnánk járni, mert a nyárit nem merem bevállalni, úgy hogy 2szer is elutazunk, így legalább 2 hétvége is kimaradni ami nem hiszem h jót tenne a kutyának.

Viszont azok véleményére lennék kíváncsi akik végig csinálták a közép fokot is? Tényleg teljesen engedelmes lesz a kutya? Nekünk már az alap fok is rengeteget használt, meg tanultunk láb mellett sétálni, bár azért a séták első negyed órája még mindig arról szól h tudatosítsam a kutyámban, hogy még mindig tilos neki elöl mennie és húzni, a behívás is már egyre jobban megy, legalábbis ahhoz képest, h a suli előtt konkrétan szart a fejemre! Szóval tényleg rengeteget segített a suli, de úgy érzem, hogy azért ez még kevés, mert nem merem mindig szabadon engedni, mert tudom h vannak szituk amikor lehetetlen behívnom, pl szembe jön egy nagy kan kutya, az enyém fejvesztve rohanna és ráugrana, mivel h rohadt domináns. Macska problémáink is vannak. Viszont én nagyon szeretném hogy ha bármikor bármilyen helyen eltudnám szabadon engedni, és nem kéne azon paráznom h mikor jön egy idegen kutya és szalad el az én kutyám.

A középfok ezt a problémát megfogja oldani? Köszönöm a válaszokat!



2013. jún. 10. 09:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A probléma súlyosságától függ, hogy meg tudod-e oldani 7 hét alatt, de ha nem, akkor is legalább az irányt már fogod tudni, amerre menned kell. Szerintem a középfok az igazi érték a tükörsulikban, az alapfok csak megalapozza azt.

Egyébként a nyári tanfolyamok a meleg miatt hétköznap esténként vannak megtartva általában.

2013. jún. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Alapfokon kötődést építenek, középfokon jön a problémák megoldása. Alapfoknak is van pozitív hozadéka, de a konkrét probléma kezelés középfokon van!
2013. jún. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Hát ahhoz képest h hol kezdtük és most hol tartunk eléggé látványos a dolog. A kutyafuttatón ha hívom oda jön, nem mondom h első szóra, mert hangosan és többször hívom, mondjuk 2szer kedvsen 1szer már erélyesebben, de 95%ban oda jön 2dik hívásra, a kutya suli előtt sosem jött oda. tudom h rajtam is múlik h mennyit gyakorlok vele, mennyire tartom be a suli által javasolt szabályokat, de nektek akkor segített a középfok?

És tényleg ezerszer melósabb mint az alap fok?

Igen,láttam h hétköznap este vannak az órák, de én 2 hétre utazom el, így 4 db óráról tuti hiányoznunk kellene, ami szerintem elég sok lenne.

2013. jún. 10. 09:30
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ez lesz a 3. hét középfokon, a feladatok is melósabbak ill. több ösztönkezelés is van.
2013. jún. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Mi is nemsoká elvégezzük az alapfokot és mindenképp akarok menni középfokra, hiszen igazából ott tanuljuk meg kezelni a kutyát, a problémákat. Bár lehet, hogy nekünk még egy alapfokra szükség lesz, mert a kötődés nem az igazi :/
2013. jún. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak melósabb, emberileg is nehezebb. Én többször is bőgtem középfokon, de baromi hasznos volt, megérte. Meg hát kőkemény önismeret...
2013. jún. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:

Bőgtél? Miért?

két hónapos amstaffom van, nemsoká megyünk suliba. Érdekel:)

2013. jún. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ha mennek az alapfokos feladatok, nehogy még egyszer végig csináld az alapfokot! a kötödésen te is tudsz segíteni, pár ötlet, nálunk bevált, és más ismerős kutyáknál is, szerintem nálatok is befog.

1: kezd el a kézből etetést, az 5heteset. Mindegy hogy mondták e a suliban v sem, ha úgy érzed h nem eléggé kötődik mindenképp kezd el. Nem annyira melós mint amilyennek tűnik elsőre, nem kell egyesével oda adni a szemeket a kutyának, ha nagy testűd van akkor mehet marokkal is neki. Kivéve ha épp láb mellett követést gyakorolsz ott azért mehet kevesebb. Én reggel kb 15 perc alatt oda adom neki a reggelijét, igaz kistestűm van, de kb 80-100 gramm a reggelije. Elsőre semmi változást nem fogsz látni, lesz h a kutya kiköpi majd a kaját, ha épp valami fincsibb illatot érez, ez mondjuk kutya függő enyém még mindig csinálja. Mi most kezdtük a 3dik hetet, de kb a 2dik hét végére a kutya kezd rájönni h itt valami nincs rendben, h a gazditól jön a kaja, és a végére elvileg ráfog jönni h ezért meg kell dolgozni. Illetve ha van lehetőséged szabadon engedni akkor enged el és h ha elől megy akkor egyszerűen bújj el egy autó mögé v fa mögé. Várd meg amíg elkezd keresni, ha nem keresne hívd , és ha megtalált mehet neki a dicséret. De ezt sokszor, nyugi pár alkalom és utána már nem fogsz tudni elbújni, én ezt gyakorlom, most már ha csak 2en vagyunk folyamatosan néz hátra a kutyám h neh lemaradjak v elveszítsen, tegnap farágás játék közben hagytam ott, nem vette észre igaz h eltűntem, de egyszer kiejtettem hangosan a nevét , felkapta a fejét és jött h meg keressen. Előtte konkrétan ott hagytam a kutya futtatón a többi kutyával, és hát látta h ott hagyom de vissza ment játszani. Szóval nekünk ennyire sokat segített ez a 2 dolog.

2013. jún. 10. 10:04
 9/20 A kérdező kommentje:

Sírtál?? :O Ennyire melós és nehéz? Igen, én is most kezdek rájönni, hogy a kutya megmutatja milyenek is vagyunk basszus. Viszont még mindig nem látom pontosan h pl az én kutyám pontosan h komunikál. Szóval rengeteget kell ezt tanulni, figyelni. Fura dolog, azt biztos.

DE ott miket tanul az ember pontosan? Azt tudom h megtanulja a kéz jeleket, és h távolról is irányítani tudjad a kutyát, de ezen felül? Elfog fogadni dominánsabb személynek? És rá fog jönni h a gazditól függ az élete és mindene?

2013. jún. 10. 10:08
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb dolog, hogy megtanulsz büntetni, és sokkal messzebbre jutsz a viszonyrendezésben, és megtanulsz úgy tanítani is, hogy bármit meg tudj tanítani a kutyának.

Tehát tulajdonképpen a középfok után meg lesz az önállóságod, hogy bármire megtanítsd, vagy bármiről letiltsd, vagy bármilyen szabályt felállíts. Az, hogy a vizsgában mi van, az tök mindegy, gondolom neked is feltűnt, hogy az alapfok sem éppen a lábnál követésről meg az ültetésről szólt :)

Sírás az meg azért, mert tényleg téged mutat a kutya, és a középfokon kőkeményen szembesülsz a hibáiddal. Mivel én értetlen voltam, nekem kicsit durvábban mutattak rá (volt egy kifigurázás) és elég szarul esett. Főleg azért, mert jogos volt :)

2013. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!