Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullterriernek tükör módszeres...

Bullterriernek tükör módszeres kutyasuli vagy Cerberos?

Figyelt kérdés
szerintetek melyik használna jobban?
2013. jún. 10. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tükörsuli bármely fajtának jó, ott úgyis a gazda tanulja meg a kutyáját megismerni, kezelni, stb. Amelyik neked jobban tetszik, ahol jobban érzed magad, oda vidd! Látogass el mindkettőbe egy órát megnézni és eldöntöd. De még utána is tudsz váltani, ha esetleg az adott suli nem jön be.

Mi tükörbe járunk amúgy, egy rottim van.

2013. jún. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
cerbo. tükör sztem ide kevés.
2013. jún. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

a cerberos is ugyanúgy tökéletesen foglalkozik a gazda kutya közti kapcsolattal.

egyébként az elsőnek nagyon igaza van. a legjobb ha elmész mindkettőre meglesni hogyan mennek a dolgok.


ami nagyon fontos (legalábbis én ezt/ így tenném):

jó ha a kutyád jellemével tisztában vagy. így tudod a neki legmegfelelőbb tanítási módszert kiválasztani. tehát nem biztos hogy különösebben meghatja ha jutért nyúlsz lépten nyomon, ahogyan lehet hogy megviseli ha kannát hajigálsz minden bűnére. (most csak nagy vonalakban mondtam valamit)


az is fontos hogy számodra érthetően adagolják be a tanítani valót. lehet hogy az egyik helyen számodra érthetetlen a tanítás míg a másik szuperül megértet veled mindent holott a lényeg/téma mindkettőben ugyanaz.


alaposan elbeszélgetnék az oktatókkal ugy általánosan.


én arra is különösen figyelnék hogy ne befolyásoljanak teljes mértékben az ott látottak. értem ezalatt azt hogy lehet a gizi nem bír ott a kutyájával. ami nem biztos hogy azt jelenti hogy az adott suli a rossz . hanem lehet gizi nem tudja megérteni a lényeget, lehet gizi megérti de gyakorlatban képtelen ezt átvinni , "ráérezni" (és az egészben ez a legnehezebb), lehet gizinek tökre bejött hogy minden dologra jutit osztogatunk de a kutyáját ez totálisan hidegen hagyja (most csak írtam valamit).

2013. jún. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy menj ki a foglalkozásra akár kutya nélkül is, nézz meg egy alap meg egy középfokot mindkét suliban, dumálj az oktatókkal és döntsd el magad.

Viszont ha tükör módszer, és nincs nagyon messze neked, én a helyedben inkább őrmezőre mennék, mint népszigetre, mert ott több oktató is dolgozik hasonló fajtákkal, nagyobb szerintem a hozzáértés, ha specifikusan harcra szelektált terrierekről beszélünk.

2013. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a 17. kerületben lakom és ezt néztem ki: [link]
2013. jún. 10. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!