Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív kutya, mitől lehet?

Agresszív kutya, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 9 éves puli keverékem, tegnap szóltam neki, nem jött ki a házából, beszéltem hozzá, benyúltam a házába h megsimogassam, de morogva belekapott a kezembe. Megsértettem a személyes terét, ezért volt? Vagy valami más oka van, féljek tőle?? Mindig is önfejű volt és akaratos, de nem jellemezte agresszió. Köszi

2013. jún. 10. 12:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

EZ NEM AGRESSZIÓ HANEM DOMINANCIA! igen, megsértetted a személyes terét, és ha nem veszed a lapot akkor bizony több ilyen élményt is be fogsz szerezni.

a másik lehetőség hogy feltornázod magad a rangsorban és akkor nem lesznek ilyen "balesetek".

2013. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. jún. 10. 12:22
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
9 éves: Nem lehet hogy már baj van a hallásával és ráijesztettél? Ha 9évig nem volt vele ilyen gond akkor nem hiszem, hogy dominancia probléma lenne. Esetleges fájdalom/betegség amit nem mutat a külvilág felé is okozhat agressziót ha piszkálják a kutyát mikor ő épp elvonulna a külvilág elől.
2013. jún. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Valletta ***** válasza:
83%
Nincs rendben a rangsor, ha a kutya területet nyilvánít ki magának. Abszolút normális, hogy akit a kutya elismer vezetőjének az ott és akkor nyúl hozzá, ahol és amikor csak akarja, viszont ha semmibe vesz, akkor simán elzavar. Gyerekkoromban a mi pulink nem egyszer szorított minket sarokba, miközben csattogtatta a fogait, vagy zavart ki minket az anyukánk szobájából. Persze mindez az ő hibája volt, egyáltalán nem volt nevelve a kutya és az idegrendszerével is voltak gondok (hiába volt törzskönyves).
2013. jún. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fáj neki valamije és ezért morcos. Vidd el dokihoz, hogy a szerzi bajokat ki lehessen zárni, aztán jöhet a találgatás, hogy mi okozhatja még. Ha elhanyagoltátok, akkor attól is lehet, de 1000 oka lehet még...
2013. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%
Nem te vagy a falkavezér, hanem a kutya.
2013. jún. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Komolyan e miatt félnél a kutyádtól? Attól, aki 9 éve veled van és ismered? Öreg, rosszul hall, mélyen aludt. Vagy valami baja lehet, ha nem is jött elő a hívásodra.
2013. jún. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
most lehet ilyenekkel takarózni hogy a kutya nem jól hall, se nem lát és a szaglása sem a régi, de őszintén szólva furcsa hogy 9 év alatt (ha nem dominanciáról beszélünk) ez a kutya nem tanulta/szokta meg hogy a saját házába nem egy idegen nyúl hanem a gazdája. ezen az sem változtat ha épp fáj valamije. egy kutya amelyik tudja hogy nem ő a főnök nem csinál ilyet. még akkor sem ha fáj neki valamilye, eltűri hogy a gazda megnézze teszem azt, bármennyire is fáj. mert megbízik a gazdájában. persze ez csak akkor lehetséges ha a gazda helyezkedik el a kutya felett. ellenkező esetben a kutya a vezető (magyarán domináns/vezető fél) és ő fogja megszabni ki zavarhatja és ki nem, akár fáj valamije akár nem.
2013. jún. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 sippara ***** válasza:
...vagy mondjuk beteg. Komolyabb betegségnél ez gyakorlatilag normális reakció (most nem a tipp-topp jól nevelt, póráz nélkül sétáló, lakásban lakó, suliztatott, rendezett falkában élő kutyákról beszélek, hanem Bodriról, aki ki van *****va a kertbe, látja jó esetben napi kétszer tíz percre a gazdát, 'oszt jóvan).
2013. jún. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Rendesen kap enni, szoktam sétáltatni, foglalkozni vele. Nem imgerszegény a környezete, mindent lát, hall. Nem aludt, ült a házában, furcsálltam, hogy nem jött ki a hívásomra, ezért akartam megsimogatni, de ezentúl tiszteletben tartom a házát és nem nyúlkálok be, nagyon megijedtem :/ nem hiszem h fájna vmije, tegnap nyírtam meg, rendesen végigtapogattam és nem jelzett h fájna neki. Lehet valami kölyökkori trauma, ismeretlen előélettel került hozzánk az utcáról
2013. jún. 10. 18:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!