Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farkaskutyát vennék?

Farkaskutyát vennék?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem lehet venni igazi farkast. De hibridet igen. Kinéztem magamnak ezt a Csehszlovák farkaskutyát. Mit gondoltok róla? Vélemények?

2013. jún. 10. 14:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
És mégis minek akarsz olyat? Nem csak a kinézete létezik egy állatnak.
2013. jún. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A második választ én írtam,továbbra is ez a véleményem(nem az első csehszlovák farkaskutyás kérdés,amire írtunk...)

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1727164-kedve..

2013. jún. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy a kinézete miatt akarok venni olyat?


Nekem jobban tetszik a temperamentuma. Meg persze a kinézete is. Szerintem igen is ellehet érni vele sok mindent. Rengeteg idővel.

2013. jún. 10. 14:35
 4/21 A kérdező kommentje:

2. válaszoló.


Írtad, hogy a többi kutyának is neki megy. Ez akkor is így lenne, ha elhozom vagy 2 hónapos korától és két kutya közt él? Meg persze napi szinten foglalkozok vele?

2013. jún. 10. 14:37
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A rangsorrendet ettől függetlenül le fogja rendezni velük,főleg ahogy kamaszodik majd,s kezdi fitogtatni az erejét.Ha a kutyáid kistestűek,nem ajánlom mellé,de a hozzáértő nem én vagyok,ha tényleg ennyire érdekel a fajta,megadhatom a tenyésztő elérhetőségét/honlapját,ő biztos bővebben tud róluk mesélni.A nevelésen nagyon sok múlik,de az ösztön akkor is bennük van(zsákmánynak tekintik a kisebbeket-akár az agarak!-erősen dominánsak,tehát nem lesz zökkenőmentes)
2013. jún. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A vételt még nem most tervezem. Egyenlőre még egy költözésen kell át esnem. De tervbe van véve. Van egy tacsim meg egy német vizslám. A tacsit biztosan lerendezné:) De a vizsla már nem feltétlen, hogy hagyná magát. 1szer volt egy rottweiler-német juhász keverék kutyám és az nem volt ilyen domináns mint a vizsla. Pedig elméletileg annak jobban annak kellett volna lennie.
2013. jún. 10. 14:51
 7/21 sippara ***** válasza:
71%
Tetszik a temperamentuma? Le tudnád írni, MI tetszik a "temperamentumában" (azon kívül, hogy félig farkas, és az milyen kemény már)? Volt már komolyan domináns, esetleg az átlagnál agresszívebb kutyád? Van a hátad mögött 10-15 év kemény kutyás tapasztalat? Tökéletesen képes vagy olvasni a saját és a környezetedben élő kutyák testbeszédét, előre meg tudod mondani, mikor mit fognak cselekedni?
2013. jún. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Vonz az, hogy félig vadállatól származik és úgy is viselkedik. Vonz, hogy veszélyes. A viselkedése, a mozgása. Vonz, hogy legyen egy ilyen kemény félig vadállatom és vonz, hogy megakarok "szelídíteni" egyet.


Lehet, ha úgy bántam volna kutyáimmal agresszívak lettek volna. Egy rottweilerem volt az agresszívak közül. Az volt az első kutyám. Nálam még is olyan volt mint a kezes bárány. Bárkitől megvédett volna. Sajnos egyszer elütötte az autó.. Már 8 éves korom óta kutyázok, most 19 éves vagyok. Igaz akkoriban még nem úgy álltam hozzá, hogy mindent megtanítsak neki. Most egy német vizslával foglalkozok és őt tanítanom.

Nem vagyok kutya professzor, de elég sok dolgot letudok szűrni a kutya viselkedéséből.

Nagyjából ennyiről lenne szó.


Igaz amint mondottam még nem most közvetlen lenne a vétel addig is van még időm olvasni és tanulni. Egy vadászkutya tanításában is sok mindent lehet tanulni. Bár szerintem minden egyes kutyához csak ez kell. Türelem és határozottság.

2013. jún. 10. 15:51
 9/21 A kérdező kommentje:
De nyilván kikérdeznék egy még jobban hozzá értőt, hogy melyik tanítási módszer vált be ezeknél a fajtáknál.
2013. jún. 10. 15:53
 10/21 Valletta ***** válasza:
Amíg úgy gondolod, hogy egy tacskó biztosan lerendezne egy farkaskutyát (nem fizikai erőre gondolok), addig semmi esélyed arra, hogy normális kutyát nevelj fel. A farkaskutya nem olyan, mint egy kutya, ez egy félig vadállat, nem kötődik, nem szolgál, nem engedelmeskedik, semmire nem jó, csak elmondani, hogy van egy farkaskutyád otthon a kertben, illetve megcsodálhatod egy bezárt vadállat viselkedését, a vadon egy szeletét - amíg meg nem szökik és amíg másra nem kell bíznod, mert nem bírsz vele.
2013. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!