Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani egy...

Hogy lehet megtanítani egy kutyát (biegli), hogy a kert melyik részére piszkítson?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, ha mindenhol kutyagumis lenne az udvar. Szép nagy, tanulja meg, hogy a végébe járjon, onnan összeszedem kétnaponta, és szép marad a kert.

#kutya #biegli
2013. jún. 11. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:

vidd el sétálni. arra meg lehet tanítani, hogy a kertbe ne piszkítson, hanem csak a séta alatt az utcán.

viszont szerintem adott helyre nem fog menni állandóan, hiszen új részeken új szagokat fedez fel, és erre az ingerre megy neki a dolog...

2013. jún. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

És hányszor viszed ki egy nap sétálni?

Egy beaglenek hatalmas a mozgásigénye, nem tarthatod egy kertben egész életében. Ráadásul ha naponta 2x kimennél vele minimum fél (de inkább 1) órára, egyáltalán nem kellene kutyakakit szedned a kertből, mert hamar megtanulná, hogy séta közben kakiljon.

2013. jún. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
beagle...
2013. jún. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vidd setalni minden eves utan masfel oraval kicsit. Es dicserd meg, ha seta alkalmaval vegzi a dolgat. A kutya tiszta allat, nem szivesen piszkit oda, ahol alszik. Az, hogy a kertben egy bizonyos helyre szoktatnad, nem tudom, sikerulhet-e.
2013. jún. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Jelölj ki egy 1-2 négyzetméteres területet, akár rakd körbe kis faszegéllyel, töltsd fel homokkal, kis kutya wc-t tudsz így építeni.

A kutyát minden ébredés, étkezés, játék után vidd a kijelölt helyre, és ha dolgát intézi, nagyon dicsérd meg! De fontos, hogy a szoktatás alatt a kutya felügyelet nélkül ne legyen a kertben!!!

Emellett napi 1-2 hosszabb séta szükséges

2013. jún. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés engem is foglalkoztatott, mikor örökbe fogadtuk a kutyusunk, mert számomra fontos hogy szép,rendezett legyen a kert, zöld a fű,stb. Meg persze nem szeretnék belelépni valami csomagba. A megoldás egyszerűbb lett mint gondoltam, napi két séta (reggel,este) és kutyakakinak nyoma sincs.
2013. jún. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szuper, nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Még nincs ilyen kutyám, csak a gyerekeknek szeretnék venni, és persze tudom, hogy nagy részt az én feladatom lesz őt (is) tanítani. Ez is többek között egy nagyon fontos kérdés volt számomra, és a választ meg is kaptam tőletek. Sokat fogjuk sétáltatni... Ja,és bocsánat, tényleg elírtam a kutya nevét és későn vettem észre, ebből is látszik, hogy még nincs kutyusunk:-)
2013. jún. 12. 11:32
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha első kutya lenne, akkor a beagle-t nem ajánlom!!! Nagyon önfejű, önálló kutya, ami a korábbi feladatából ered: falkában felkutatták a vadat az emberrel való együttműködés nélkül :)

Nagyon-nagyon sok szabad mozgás, tanítás és társaság kell neki...ha mégis bevállaljátok, azonnal kutyaovi és kutyasuli, amint lehetséges!!!

2013. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
amikor piszkít (után) Megfogod (persze nem kézzel)a kutyagumit, és , hogy ő is lássa,a kutyakakit oda viszed ahová akarod!Annyi ideig csinálod, ameddig kell!
2013. jún. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!