Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babéziánál mindenképp kell...

Babéziánál mindenképp kell infuzió?

Figyelt kérdés

Kapott dokitól imizol injekciót: Nem eszik és nem iszik. Mikor várható javulás az injekciót?

Mikor kell neki infuzió?

Sajnos nincs tapasztalatom babéziávál kapcsolatban. Nem lakom nagyvárosban,nem sok állatorvos közül lehet válogatni.

Babéziánál van vmi természetes módszer amivel a tünetet enyhíteni lehet és segíteni az állat (eb) felépülését?



2013. jún. 11. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Szoktak adni, mert a kutya nem eszik, nem iszik. Azért adják, hogy ne száradjanak ki.
2013. jún. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nállunk a legelején kaptuk el a betegséget ezért nem kellet infúzió 24 óra múlva már jobban volt. De addig kézből meg kanálból itattam.
2013. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Általában adnak infúzót,hogy ne száradjon ki a kutyus.
2013. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a mi esetünket írom le,azt nem tudom,hogy hogyan kéne történnie.A kutyám (bichon bolognese) már a súlyosabbik stádiumban volt (vörös volt a pisi,bágyadt volt stb..) kaptunk imizolt,viszont semmi mást.Evett és ivott is rendesen.A doki azt mondta,hogy ilyennel még sose találkozott,de akkor nem tartotta fontosnak az infúziót és nem kaptunk.Másnap estére már jól volt.:) Egyébként csak 4,5 hónapos volt a kutyám...
2013. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
az infuzió lényege, hogy minél hamarabb mossa át a kutya szervezetét, ezzel is ürülnek a méreganyagok.
2013. jún. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint infúzió súlyosabb/előrehaladott esetben szükséges.

Nálunk úgy kezdődött, hogy nem vacsorázott Sába kutyám. Reggel már úgy mozgott, mint egy kis robot, és teljesen el volt anyátlanodva, alig mozdult mellőlem, még a kertbe pisilni is ki kellett kísérni. A diagnózis: babézia. Három napig kapott injekciókat és szerencsére rendbe jött. Dél körül két falatka pipihusit megevett, ekkor már sokkal bizakodóbb voltam, később az étvágya is visszatért.


Amikor már sötét a vizelet, az rendkívül előrehaladott állapot, akkor már biztos, hogy kell az infúzió és kétséges, hogy túléli-e szegény állat.

2013. jún. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Azért az előző válaszolót megcáfolnám.Nálunk is már sötét volt a pisi,de egy imizoltól 1-1,5 nap alatt rendbe jöttünk.Persze lehet,hogy mi csak egy ritka kivétel vagyunk.:)
2013. jún. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Injekció után hány órával kell ennie? Mert inni már iszik, és nem is olyan bágyadt már.
2013. jún. 13. 10:42
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

A miénk ugyan infúziót és profi,intenzív ellátást is kapott,de még 2 napig nem evett.Kezelés utáni nap még fel is hívtam aggodalmamban a kórházat,hogy nem eszik,de megnyugtattak,hogy ez normális.2.napon már pár falatot evett kézből,következő nap meg semmi baja nem volt,hajnalban már követelte a kaját.

Itt is szeretnék köszönetet mondani a dunaföldvári Állatkórháznak a segítségért.

2013. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én csak a saját esetünkről tudok beszámolni. Sajnos túl későn vettük észre a 9 éves keverék, nagytestű, egyébként makk egészséges kutyusomnál a babéziát.

Az állatkórházban 5 napon keresztül tudták életben tartani, ez alatt csak ivott, étvágya egyáltalán nem volt.

Infúziót pedig rengeteget adtak neki.

Enyhíteni azzal tudod a fájdalmait, ha minél többet vele vagy, és bízol a felépülésében, mást nem tehetsz.

Sok energiát küldök a kutyusodnak, hogy le tudja győzni ezt a makacs betegséget, elmondhatatlanul szurkolok!!!

2013. jún. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!