Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetnék jó gazdi?

Hogyan lehetnék jó gazdi?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ma kapok egy 2 hónapos Yorkshire terrier-t. Nem mini de nem is normál méretű a kettő között van. Sok mindent elolvastam már de tanácsokat várok. Hogyan mint lehetek szerető gazdi... Az oltásokról is szeretnék kérdezni, azt olvastam kombinált oltás kell neki az 3 szuri tudja esetleg valaki mikor lehet vinni oltatni chip-eltetni és hogy ez mennyibe fog fájni? Szobatisztaságra miképpen taníthatom? Tegyek ki kutya pelenkát h szokjon 1 bizonyos helyet? Előre is köszönöm a válaszokat, egy új gazdi :)

2013. jún. 11. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak ne siesd el az információ megszerzését, ráér az még.
2013. jún. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2013. jún. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
a pelust nem ajánlom, mert akkor megszokja, h bent is végezheti a dolgát, inkább 2-3 óránként kivinném max 5-10perce olyan helyre ahol kevés kutya járkál. Evés/alvás után általában mindig van pisi/kaki, kapd utána ölbe és futás. Amit még ajánlok, hogy nagyon korán kezdd el hozzászoktatni NAGYTESTŰ kutyákhoz is, hogy ne legyen olyan idegbeteg, mint az átlag yorkik, akiket azonnal felkapnak, ha más kutya közelít feléjük. A yorki is kutya, nem egy játékbaba, neki is meg kell tanulni kutyaként viselkedni.
2013. jún. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
21 vagyok
2013. jún. 11. 18:42
 5/12 A kérdező kommentje:
3/4 köszönöm megfogadom! :)
2013. jún. 11. 18:43
 6/12 anonim ***** válasza:
Ahogy elhozod, azthiszem pár napra rá kell vinni 1. oltást beadatni. (de ha nem hozod olyan fiatalon akkor már megvan neki a kombinált 1. , nekunk is megvolt már) És ott majd az állatdoki elmondja, fel is írja mikor gyere a 2. oltásért. A chipet meg kb valamikor fél éves kora elott kell, de fél éves kor után már buntetendo ha nincs chip.
2013. jún. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első oltásnak nem kombináltat kap mert nincsen még kialakulva az immunrrndszere. Az állatorvos tudni fogja mi kell neki. Hat hetes korban kapja az elsőt, és a doki megmondja mikor lesz a következő. Minden jót! :-)
2013. jún. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3-as tanácsa tényleg jó.

Nagyon sok yorki-s elköveti azt a hibát, hogy nem kutyaként kezeli a kutyáját. Ha megijed valamitől, ne kapd ölbe, ne csinálj semmit, majd megnyugszik. Hagyd játszani a nagyokkal. Tanítsd, neveld ugyan úgy mint ha egy nagy testű kutya lenne, aki veszélyes lenne neveletlenül. És sokat sétáltasd, hiszen ő egy terrier, tehát kifejezetten mozgásigényes.

Ha ezek megvannak, akkor már nem kell más, csak jó kaja, sok szeretet, oltások, parazita elleni védelem, szükség esetén egyéb állatorvosi ellátás.

Szerintem ennyi a boldog kutya titka. :)

2013. jún. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A 3. es az utolso tanacsai nagyon jok!

Esetleg meg itt talasz otleteket a kutyaneveleshez.

Http://www.youtube.com/user/kutyadumavideo

2013. jún. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen a 3-as válaszóval egyet értek; részben. A kutyák nem számolnak a súly különbséggel,ezért gyakran vannak csúnya balesetek a játék folytán. Akaratlanul is ráugorhat úgy a nagy kutya a kicsire, hogy kiugrik a szeme, vagy eltörik valamelyik csontja, esetleg belső vérzése lesz. Én a yorkimat csak olyan nagy testű kutyához engedtem oda amelyikről tudtam, hogy nyugodt típus, óvatosan játszik. Nem vagyok megszállott begyepesedett ölebes. Két 50 kg. kutyáim is vannak, csak régen állatorvossal dolgoztam, és sokszor hoztak ilyen balesetes kiskutyákat. Sok sikert!
2013. jún. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!