Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat a válogatásról?

Figyelt kérdés
2 éves bolognesem van, napi 2x kap enni reggel és este... bármit adnék neki enni, csak ne lenne válogatós... mit tegyek? hogy szoktassan le erről? azt szeretném, hogy mindent megegyen amit elé rakok...vkinek vmi tuti tipp?
2013. jún. 11. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem a macskám volt iszonyú válogatós, pedig mindent kipróbáltam.

Végelkeseredésemben (akármilyen szar volt hogy nyávogott) azt kapta enni amit adtam.

Úgy nézett ki a dolog: napi 3x adtam neki enni jó minőségű macsikaját, amit otthagyott persze. Reggel nem kellett neki, nem kapott mást. Délben kapott frisset, az állottat kidobtam. Este ugyanez.

Előbb utóbb megette és rájött hogy nem olyan rossz az mint hiszi.

Azóta nincs hiszti, megeszi rendesen. :)

2013. jún. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy állat amit a gazdája etet egyetlen esetben tud válogatni: ha van miből. Mivel te magad tetted lehetővé, hogy válogasson ezért a megoldás is a te kezedben van. Kizárólag egyféle kaját adj neki és akkor nem lesz miből válogatnia!
2013. jún. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer ki kell bírnod, hogy éhes marad a kutya. Nem lesz semmi baja, hidd el. Maximum egyszer nem eszik, de legközelebb már fog.

Ismerős macskája már csak májat volt hajlandó enni, de elutazott és oda kellett adnia 1 hétre az anyjának. Tudod, tipikus falusi néni, nem érdekelte túlzottan, hogy mit szeret a macska. A macska 2 napig éhezett, a harmadikon már megette a tökfőzeléket is. (A tökfőzelék nem a követendő példa a sztoriban, a követendő az lenne, hogy ne érdekeljen, hogy mit eszik a kutya. Nem fog éhen halni 2 nap alatt.)

2013. jún. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A fenti tanácsokhoz annyit tennék hozzá, hogy ne hagyd előtte a kaját. Mondjuk reggeli etetésnél leteszed elé, vársz vele, ha megeszi megeszi, ha nem akkor nem, fogod és elteszed a kaját. Este ugyanezt eljátszod és pár nap múlva nem fog válogatni. Amúgy meg ne félj, kutya úgy még nem halt éhen, hogy lett volna lehetősége enni. :)
2013. jún. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

" bármit adnék neki enni, csak ne lenne válogatós"

Nem érzed az írásodban az ellentmondást? :) Rájött arra, hogy egyre jobb és jobb(újabb és újabb) kajákat kap, ha az előzőt otthagyja. Lerakni elé az ételt, ha nem kell neki, majd legközelebb megeszi. Akármilyen makacs, egy idő után rájön(és éhes lesz), hogy az is éppen olyan jó, ami a táljában van.

2013. jún. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy ez az én hibám...:( de mindig megsajnálom, ő meg kihasználja ezt...de most erős leszek!!!
2013. jún. 11. 23:50
 7/10 anonim ***** válasza:
elé teszed nem eszi elveszed...egy idő után mindenképpen éhes lesz. Mondjuk barátnőm kutyájának ez 13 napjába telt, nagyon makacs volt :) de átlagban 3-4 nap után feladják és megeszik amit eléjük teszel
2013. jún. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha éhes a kutya mindent megeszik még a szemetet is, ha meg nem éhes akkor válogat.
2013. jún. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

tuti tipp : legyél végre normálisabb !

kaja reggel, 10 percig otthagyod, ha nem eszi meg elveszed ,elrakod. este ugyanígy . 10 perc után elveszed , esetleg kidobod. de semmi jutifalat, semmi nasi!!

2-3-4-5 nap és megéhezik, hacsak te fel nem adod előbb !! friss víz mindíg legyen előtte!!

2013. jún. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
2. Napja vagyok vele "kemeny" reggel megette a tapot :D ugy orulok, kivancsi vagyok h este mi lesz, es a tovabbiakban
2013. jún. 13. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!