Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 1,5 éves fajtatiszta...

Werron kérdése:

Van egy 1,5 éves fajtatiszta rövid szőrű szuka tacskóm.1éve h nálunk van. Szeretném megtanítani h sétáljon pórázzal de amikor a nyakába kerül a póráz úgy néz ki mintha menekülni akarna. Hogyan taníthatnám meg h ne féljen a póráztól? Ötleteket várok.

Figyelt kérdés

2013. jún. 12. 15:43
 1/6 anonim válasza:
Nekem 6 éve van egy fiú tacskóm. 4- hónapos volt mikor hozzánk került. Eleinte mi sem vittük ki. Szabad tere volt, nyakörv nélkül. Aztán ráadtunk egy nyakörvet, sokszor leakarta szedni, de mindig vissza igazítottuk. Majd kivittük a kapun kívülre. Kicsit meg volt bolondulva (jó értelemben véve) Mindig erélyesen rászóltunk közelebb húztuk. Először csak az utcában sétáltattuk majd egyre hosszabb távon. Most már heti több alkalommal visszük egy fél órára, órára. Ha meglátja a hámot nagyon megörül :) Most már nagyon szeret sétálni. Lehet neked is ezt kellene megpróbálnod, hogy apránként hozzászoktatni a nyakörvhöz, aztán hámot rá és kivinni. 1x ház előtt, majd az utcában és így tovább.. :) Nekünk bevált :) Csak türelmesnek kell lenni és még most neki állni mielőtt "kiöregszik" :)
2013. jún. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én már arra is gondoltam h mivel már 1,5 éves ezért már "öreg" ahhoz h megtanítsam neki a sétálás. Úgy gondolom elkéstem vele
2013. jún. 12. 16:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 4 éves kutyát kezdtem tanítani sétálni, úgyhogy nem vagy elkésve semmiről. Először csak a nyakörvett ted rá, és figyelj arra hogy ne vegye le. Tereld el a figyelmét de ne simivel inkább játékkal. Valószínűleg ideges lesz, de ne foglalakozz vele mejd megszokja. Ezt csináld 2-3 napig naponta többször max fél óra. Aztán csatold rá a pórázt és engedd el had mászkáljon. Persze nem fog tetszeni neki, lehet hogy lefekszik, sírni fog tombolni, esetleg rohanni. Men bajj
2013. jún. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs:-)

Nem baj. Majd megnyugszik te csak légy nyugis. Próbáld magadhoz hívni, ha sikerűl jutalmazd. Ha ez megvan néhány perces séták az udvaron. Majd jöhet az utca, park bármi. Csak türelem. Nem megy megy egyik napról a másikra.

2013. jún. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mentem vettem neki textil hámot...ráadtam és...és ...sétál vazze :D Persze vannak még hibák amiket korrigálok majd de ügyes :D

Egyébként köszi a tanácsokat :D

2013. jún. 12. 18:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyszerű, ennek örülök. Gyorsan ment szerencsére:-)
2013. jún. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!