Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám rávenni a kutyám,...

Hogy tudnám rávenni a kutyám, hogy önként átadja a labdát amit eldobok neki?

Figyelt kérdés

Jelenleg az a helyzet, hogy eldobom a labdát, úgy rohan érte mint egy őrült, majd amint megszerezte elkezdi rágcsálni. Elvenni csak erővel tudom, vagy úgy hogy jutalomfalatot ígérek.


Arra gondoltam, hogy klikkerrel lehetne talán úgy megtanítani, hogy mondjuk kajával ráveszem hogy letegye egy pillanatra, és mikor leteszi klikk, majd jutalom, és közben újra eldobom. Ez így működhet vagy teljesen rossz úton járok?


2013. jún. 12. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a kocsival van ez a párommal, általában sört szoktam eldobni neki, figyelemelterelés céljából
2013. jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Két labdával próbáltad? Nálunk az bejött.
2013. jún. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én Nolát az ereszd parancsra tanítottam ez ügyben. Tíz hetes, de egy nap alatt felfogta. Jutifalat nélkül. Staffi.
2013. jún. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez az egy dolog amit mi sem bírtunk megtanítani neki..pont ugyanez a helyzet..rohan utána, elkapja, vissza rohan vele, de az istenért sem adja ide, ha ki nem veszem a szájából. Élvezi, hogy szekíroz minket :D
2013. jún. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kösd össze a vezényszóval, kérem, vagy ereszd, és mutasd neki a másik labdát.
2013. jún. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a gond nem a labdával van,hanem veled,illetve ,hogy a játék részeként tekintesz a dologra :)

a játék : a kutya várja a labdát,te eldobod ,ő rohan érte, elindul feléd, te vagy harcolsz vele ( erővel veszed el ), vagy jutalmat ígérsz érte .

de ez még mindíg a játék része !

vagy : labda eldob ,kutya elrohan, te elindulsz az ellenkező irányba,hogy a kutya utánnad induljon a labdával, de te semmit sem teszel,csak várod a labdát! nem a kutyát, hiszen a labda a TIÉD !! NEM A KUTYÁÉ! A LABDÁT A KUTYA CSAK ADDIG BIRTOKOLHATJA AMÍG ODAVISZI NEKED!! ellenben ,nálatok a labda a kutyáé!! ezért is rágcsálja, ezért sem adja oda!

legközelebb 2 labdát vigyél!

amint visszahozta az egyiket , azonnal parancsold el tőle ,ha nem adja ,büntesd!! ha odaadta ,dícsérd,jutalmazd ,és mehet a második labda!

de soha ne vedd ki a szájából ( mert az a játék része lenne !!),neki magának kell odaadnia , mert EZ MÁR NEM JÁTÉK !!

2013. jún. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi is ugyan így vagyunk.

Eddig gyönyörűen odaadta a kérem parancsszóra, sőt legtöbbször magától letette elém. Az utóbbi 2-3 hétben pedig elkezdte birtokolni a labdát, egy az egyben azt csinálja amit te is leírtál.

Mivel a parancsszót csak is és kizárólag labdázás esetén szoktuk használni (soha semmi más tárgyat nem vesz a a szájába a lasztiján kívül), ezért arra gondoltam, hogy jó lenne általánosítani benne a dolgot. Majd gyakorlom vele otthon más dolgokkal, más környezetben. Remélem ez beválik.

2013. jún. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!