Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A német juhász kutyám csípődis...

A német juhász kutyám csípődiszpláziás?

Figyelt kérdés
A tünetek a következők: Kb. másfél hete elkezdett sántítani az egyik hátsó lábára. Ez addig fajult, hogy nagyon nehezen kelt fel a földről, a kocogás, vagy futás esélytelen volt, még a séta is nehezére esett és teljesen maga alatt volt a kutya. Enni sem nagyon akart. Már szóltam az állatorvosnak, hogy nézze meg, csak szerintem nem veszi komolyan a dolgot, (gondolom azt hiszi, hogy a hülye kihívja az állatorvost egy kis sántítás miatt) és mindig halasztgatja a találkozót. Már kettőt elhalasztott és a héten most nem is tud már kijönni... Ami érdekesség, hogy sokat javult most a napokban. Az életkedve teljesen visszatért, már labdázni is lehet vele nagyjából, csak kocogás közben a hátsó lábaival páros lábbal ugrál. Mikor ezt észrevettem akkor eszembe jutott, hogy egyszer pont ezt olvastam a diszplázia egyik tüneteként és azóta félek ez miatt. Nagy rá az esély, hogy ebben szenved a kutyám? Nem értek hozzá, de diszpláziánál jelentkezhet ekkora javulás a semmitől? Jah és ami még erre utalhat, hogy végignyomkodtam és minden irányba mozgattam a lábát és sehol nem fájlalta... Ami viszont furcsa, hogy a szülei törzskönyvezett német juhászok. (csak nem ugyanolyan fajták) De a törzskönyvezett kutyák kölykeinél elvileg nagyon kicsi ilyesmire az esély nem? (bár ezt is csak így hallottam)
2013. jún. 12. 21:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Bizony könnyen meglehet, hogy diszpláziás, német juhászoknál ez igen gyakran előfordul és ez a javuló-rosszabbodó állapot is erre utal. A törzskönyves szülő semmire sem garancia, főleg ha annyira "minőségi" tenyésztőtől származik a kutyád, aki annyira sem becsülte és értékelte a tőle kikerült kutyákat, hogy törzskönyvezze őket. A szűrés esetleg jelenthet garanciát, ami feltételezem nem volt a szülőknél, bár a diszplázia csak részben öröklött, két mentes kutyának is lehet dp-s kölyke, bár jóval kisebb eséllyel, mint szűretlen csípőjű kutyának. Ha egy éves elmúlt a kutyád én csinálnék egy csípő röntgent és ha tényleg ennyire rossz a helyzet, akkor műtét is kelleni fog.
2013. jún. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy dp, lehet más is. Akár izom, vagy ideggyulladás is. Az hogy tks szülei vannak sajnos nem jeleni azt hogy nem hordozhatták a gént. Emiatt kell szűrni a tenyész állatokat. De sok más is belejátszhat pl az etetés is. Szerintem jó lenne ha minnél előbb látná a doki. De mivel a dp megállapitásához röntgenre van szükség keress egy olyan dokit aki meg tudja csinálni és vidd be ne arra várj hogy kijöjjön házhoz.
2013. jún. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutyád?

A páros lábbal "ugrálás" akár gerinc probléma miatt is lehet. Pontosat csak akkor tudsz, ha csináltatsz csípő röntgent. ha az jó, akkor meg kell nézni a gerincet is.

2013. jún. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A kutya valamivel kevesebb, mint 10 hónapos. Elvileg holnap még beszélek az orvossal, hogy pontosan mikor is jön, ha ez a találka is elmarad, akkor viszont az általatok javasolt verzió fog következni és másik orvoshoz fogok fordulni.
2013. jún. 12. 21:26
 5/20 A kérdező kommentje:
Jah és egyébként csak azért kell megvárnom, hogy házhoz jöjjön, mert vidéken élek és nem olyan egyszerű, csak úgy bevinni a kutyát, főleg autó híján. Ezért először azt szeretném ,hogy szakember is lássa és ha ő azt javasolja, hogy röntgenezzünk, akkor viszont el intézem ,hogy be juttassuk.
2013. jún. 12. 21:31
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha 10 hónaposan ilyen dolgokat produkál az nagyon nem szerencsés:(

Általában a csípő később szokot jelentkezni. Majd mindenképpen írj hogy mit mondott a doki, légyszives. Nagyon szorítok hogy ne az legyen. Mi már túl vagyunk egy könyök dpn úgyhogy tudom milyen érzés.

2013. jún. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
10 hónaposan lehet akár csonthártya gyulladása is. Remélem, jó orvosod van, aki képes manuális vizsgálattal megállapítani a baj okát.
2013. jún. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi, majd írok ide is, meg akkor neked privátban ,hogy mi lett a vége. Én is nagyon aggódok miatta.

Akármi is legyen, azért azt is remélem, hogy nem lesz félre diagnosztizálva. Viszont egyébként egy jó orvos, itt felénk mindenkihez ős jár és még panaszt nem nagyon hallottam rá. (ellenben egy másik környékbeli állatorvossal, aki fél az állatoktól...)Szerintem azért látni fogja ő, hogy ha több esélyes a dolog és akkor inkább javasolni fogja a komolyabb vizsgálatokat. Gondolom én...

2013. jún. 12. 21:53
 9/20 anonim ***** válasza:
Mit adsz enni a kutyádnak?
2013. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
olcsóbb kutyatápot, (drágább komolyabbra sajnos nem telik) kutyaszalámit és az ételmaradékot is el szokta kapni, ha van. Ezt általában együtt összekeverve.
2013. jún. 13. 05:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!